Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
29.03.2020
Miał 86 lat… Kompozytor i dyrygent, pedagog i Honorowy Profesor wielu najważniejszych uczelni nie tylko muzycznych na całym świecie. Twórca muzyki symfonicznej, kameralnej, filmowej i teatralnej. Wielka postać polskiej kultury, niekwestionowany i szanowany autorytet światowych środowisk muzycznych. Wraz z odejściem Krzysztofa Pendereckiego kończy się pewna epoka we współczesnej muzyce polskiej i światowej.
 

data dodania:
27.03.2020
Teatr Wielki w Łodzi zawiesza organizację wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych z udziałem publiczności do odwołania. Na bieżąco będziemy Państwa informowali o dalszych krokach. Prosimy o śledzenie komunikatów na stronie operalodz.com i w mediach społecznościowych.

data dodania:
27.03.2020

W swojej jakże bogatej historii TEATR na świecie bywał – co oczywiste – w różnych sytuacjach: przeżywał przeróżne zakręty, sprawiał przyjemność, walczył, niósł edukację i wytchnienie od dnia powszedniego. Istniał zawsze z Widzem i dla Widza. I mimo że nie zawsze miał „z górki” to zawsze wychodził z opresji silniejszy, mądrzejszy i bardziej otwarty na świat.


data dodania:
26.03.2020
Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w okresie od 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki.

data dodania:
23.03.2020
Szanowni Państwo,

w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszony został stan epidemii. Poniżej zamieszczamy linki do oficjalnych stron urzędów administracji rządowej oraz ważne numery telefonów

data dodania:
14.03.2020
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków – spektakl stworzony przez kompozytora Bogdana Pawłowskiego oraz choreografa i pierwszego kierownika baletu Teatru Wielkiego w Łodzi Witolda Borkowskiego – od pięćdziesięciu lat towarzyszy kolejnym pokoleniom widzów, pobudzając wyobraźnię najmłodszych i wzniecając w nich tym samym zamiłowanie do teatru i sztuki baletowej. 
Na czym polega nieprzemijająca atrakcyjność tego baletu?
 
data dodania:
13.03.2020

Szanowni Państwo,

w związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa, uprzejmie informujemy, iż kasy Teatru Wielkiego w Łodzi do 31.03.2020 r. pozostaną nieczynne. 


data dodania:
11.03.2020
Szanowni Państwo,

w związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 do 25 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin, bibliotek oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

data dodania:
4.03.2020
Szanowni Państwo,

informujemy, że z przyczyn technicznych chwilowo została wstrzymana sprzedaż biletów na wydarzenia w maju 2020 roku. Za wszelkie niedogodności przepraszamy. O ponownym uruchomieniu sprzedaży i aktualnym repertuarze będziemy informować na bieżąco.

data dodania:
2.03.2020
Dyrekcja, realizatorzy oraz wykonawcy kłaniają się Publiczności po dwóch niezapomnianych premierowych spektaklach GREKA ZORBY.  Dziękujemy za tak gorące owacje i za atmosferę jaką Państwo stworzyliście dla naszych Artystów! [FOTORELACJA]

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net