Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
12.11.2014
Telewizyjny program Zza kulis Teatru Wielkiego dobrze jest już znany tym, którzy interesują się działalnością naszego Teatru; redagowany przez Leszka Bonara – od lat gości na antenie TVP Łódź przynosząc widzom wszystko to, czego nie mogą zobaczyć na scenie. Ci, którym – jak dotąd – obcy jest ów tytuł powinni skorzystać z okazji, by na bieżąco mieć wiedzę o tym, co Teatr planuje, realizuje i co z życia Teatru warte jest odnotowania.
A jest tego sporo...
Zachęcamy zatem do oglądania programu Zza kulis Teatru Wielkiego;

najbliższy – sobota, 25 kwietnia, godzina 18.15
powtórka – sobota, 2 maja, godzina 18.15
data dodania:
27.10.2014
Wieczór gwiazdami utkany...
Nie może być inaczej, skoro do wszystkiego, co kojarzy się z Sylwesterem i czego po nim oczekujemy, "dorzucamy" MUZYKĘ (!) i to tę z najwyższej półki. Dostojna (choć nie zawsze) opera, frywolna operetka (ze swoim "boskim idiotyzmem" – jak mawiał Gombrowicz) czy wreszcie broadwayowski musical naszpikowany szlagierami, to przebojowy zestaw, który gwarantuje zaspokojenie najwybredniejszych apetytów; a zmieszany z szampanem?!...

data dodania:
21.10.2014
Wszystko wskazuje na to, że łódzcy licealiści na dobre i coraz liczniej postanowili gościć w naszym Teatrze. Niedzielny (19 października) Straszny dwór był na to kolejnym dowodem – wypełniona po brzegi widownia, gromkie oklaski i żywa reakcja na akcję sceniczną, a także entuzjastyczne i fachowe komentarze po spektaklu świadczyły o tym, że młodzież nie tylko ogląda, ale również coraz głębiej poznaje i "wchodzi" w tajniki rodzenia się przedstawienia operowego i jego efekt finalny.

data dodania:
19.10.2014
I to z pewnością dla wszystkich, którzy tego dnia (17 października) byli w naszym Teatrze; uroczysty jubileuszowy Straszny dwór w reżyserii Krystyny Jandy i pod batutą Piotra Wajraka wzbudził zachwyt i uznanie publiczności. Jednak jeszcze przed podniesieniem kurtyny publiczność zgotowała owacje Tym, którzy w szczególny sposób przyczynili się do tego, by tradycja operowo-baletowa w Łodzi nie tylko miała swoją ciągłość, ale także by mogła być chlubą wszystkich łodzian.

data dodania:
8.10.2014
Każda możliwość bezpośredniego spotkania z wielką osobowością to nie lada gratka dla tych, których mało interesują sensacyjne wiadomości z okładek czy pikantne – często wymyślone – informacje z tabloidów. A jeśli ową postacią jest Krystyna Janda – pierwsza dama polskiego teatru i filmu – to okazja rzeczywiście jest niepowtarzalna i trudno z niej nie skorzystać.
data dodania:
7.10.2014
Jeszcze tylko do końca roku na scenie kameralnej wystawa 60 lat pasji tworzenia do Państwa dyspozycji.

data dodania:
3.10.2014
Do gwiazdozbioru Strasznego dworu dołączyła właśnie... MAŁGORZATA WALEWSKA!

data dodania:
2.10.2014
Podobno nie należy chwalić się samemu i dlatego do tej pory tego nie zrobiliśmy, ale teraz - w kilka dni po fakcie – kiedy niemal wszyscy już to uczynili, możemy śmiało i z satysfakcją stwierdzić, że plenerowa WIELKA GALA SEZONU 2014/2015 na placu Dąbrowskiego była strzałem w dziesiątkę! Nasi znakomici artyści – jak zwykle – stanęli na wysokości zadania, spotykając się z gorącym przyjęciem publiczności, uznaniem krytyków i mediów, dowodząc tym samym, że prawdziwej sztuce "nie straszne" jest miejsce.

data dodania:
29.08.2014
Informacja dot. inwestycji realizowanej na obiekcie Domu Aktora
w Łodzi przy ul. Narutowicza 43.


• nazwa zadania:
"Kompleksowa termomodernizacja budynku Domu Aktora w Łodzi przy ul. Narutowicza 43"

• wartość ogólna zadania:
1 413 000,00 PLN

• wysokość dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Łodzi w formie pożyczki wynosi:
890 000,00 PLN
data dodania:
19.08.2014
Wakacje, wakacje... i po wakacjach. W pierwszym dniu pobytu w Teatrze zespołu artystycznego nie było wiele czasu na relacje

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net