Soliści
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
PATRYCJA KRZESZOWSKA-KUBIT
kategoria:
Soprany
Absolwentka Akademii Muzycznej im.Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof. Grażyny Krajewskiej-Ambroziak. Kończąc Akademię z wyróżnieniem w 2007 roku, jako jedna z najlepszych studentek, wzięła udział w Koncercie Dyplomantów, który odbył się w Filharmonii Łódzkiej. Bezpośrednio po ukończeniu studiów została zatrudniona w macierzystej uczelni, gdzie pracuje do dziś, obecnie na stanowisku adiunkta.
W 2011 roku uzyskała stopień doktora sztuki.

W kwietniu 2006 roku zadebiutowała partią Romildy w operze G. F. Haendla Xerxes, w studenckim przedstawieniu wystawionym w Teatrze Wielkim w Łodzi. Tego samego roku została zaproszona do współpracy z tym Teatrem, gdzie z powodzeniem wystąpiła jako Basia w wodewilu Krakowiacy i Górale J. Stefaniego. Kreacja ta spotkała się z pozytywną opinią krytyków. Od września 2007 roku jest solistką Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie wykonuje, między innymi, partie: Zuzanny w Weselu Figara W. A. Mozarta, Pierwszej damy w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta, Anusi w Wolnym strzelcu C. M. von Webera, Musetty w Cyganerii G. Pucciniego, Frasquity w Carmen G. Bizeta, Belindy oraz Pierwszej Wiedźmy w Dydonie i Eneaszu H. Purcell'a, Amelii w Kochankach z klasztoru Valdemosa M. Ptaszyńskiej, Anastazji w Księżniczce czardasza E. Kalmana, Elizy w My fair Lady F. Loeve. W partii Elizy w musicalu My fair Lady występowała także gościnnie w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a w partii Paminy w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta w Operze Nova w Bydgoszczy.

Dokonała nagrań dla Radia Rzeszów, Radia Łódź oraz Telewizji Lwowskiej. Swoje umiejętności doskonaliła biorąc udział w licznych kursach interpretacji muzyki wokalnej pod kierunkiem doskonałych pedagogów i artystów, m.in.: prof. J. Artysza, prof. R.Karczykowskiego, prof. I. Kuszplera, prof. I. Kremling, prof. Ch. Elssnera oraz T. Berganzy. Ma na swoim koncie sukcesy w postaci Nagrody Specjalnej na XXXVIII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. Kurpińskiego w 2005 roku. W tym samym roku została finalistką VII Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Polskiej im. E. Kossowskego w Warszawie. Była również stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Repertuar artystki obejmuje nie tylko liczne arie operowe i operetkowe, ale również utwory muzyki oratoryjno-kantatowej oraz lirykę wokalną. Współpracowała z takimi dyrygentami jak: T. Wojciechowski, T. Kozłowski, A. Straszyński, J. Pawełczak, A. Wicherek, Ł. Borowicz, D. Różankiewicz, K. Kord, W. Michniewski, T. Figas, B. Akiki oraz reżyserami: L. Adamikiem, A. Żarneckim, W. Walasikiem, M. Znanieckim, D. Kustosikiem, W. Zawodzińskim, M. Korwinem, T. Koniną, M. Trelińskim.
Sezon 2009/2010 przyniósł Nagrodę Dyrektora Naczelnego Teatru Wielkiego w Łodzi za wzorowe wykonywanie obowiązków, a w szczególności za ogromne zaangażowanie w przygotowanie spektakli: My Fair Lady, Rusałka i Dama pikowa.

www.patrycjakrzeszowska.pl
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net