Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /lsb/index.php:12) in /lsb/index.php on line 15

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /lsb/index.php:12) in /lsb/index.php on line 15

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /lsb/index.php:12) in /lsb/inc/base.inc on line 79
Aktualności - Teatr Wielki w Łodzi
FaceBook
YouTube
Google Plus
Instagram

Wyszukiwarka
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
21.06.2017
Wczoraj obejrzeliśmy ostatni spektakl w ramach XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych – premierę Teatru Wielkiego w Łodzi SPARTAKUS. Na ponad dwa miesiące Teatr Wielki w Łodzi stał się centrum światowego tańca. Na naszej scenie wystąpiły znakomite zespoły z Kanady, Chin, Kuby, Wielkiej Brytanii... Tegoroczne taneczne biennale nie byłoby możliwe bez naszych Patronów, Sponsorów, Partnerów i Patronów medialnych, za co kłaniamy się nisko, przesyłając najszczersze pozdrowienia. Szczególnie mocno dziękujemy za wsparcie finansowe Marszałkowi Województwa Łódzkiego Witoldowi Stępniowi, za dofinansowanie ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz naszemu wieloletniemu sponsorowi strategicznemu – Bankowi Pekao. Dziękujemy za informowanie o Łódzkich Spotkaniach Baletowych i byciu obecnym na spektaklach: TVP Kultura, TVP3 Łódź, Radio Łódź, Kalejdoskop, Tygodnik Powszechny, Dziennik Łódzki, taniecPOLSKA.pl, e-teatr.pl, teatralny.pl, cojestgrane24, Onet, RMF Classic, British Council, Bilety24 oraz przedstawicielom Ambasady Wielkiej Brytanii w Warszawie, Ambasady Kuby w Polsce, Ambasady Kanady i Ambasady Chińskiej Republiko Ludowej w Polsce. Dziękujemy i do zobaczenia za dwa lata!

data dodania:
19.06.2017
W niedzielne południe 18 czerwca 2017 r. publiczność Teatru Wielkiego w Łodzi miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z jedną z najwybitniejszych osobowości tanecznych – EWĄ WYCICHOWSKĄ. O miłości do tańca, o Łódzkich Spotkaniach Baletowych, o spektaklach Teatru Wielkiego w Łodzi z kreacjami Artystki, o prowadzeniu zespołu baletowego, o życiu zawodowym przeplatającym się z prywatnym i wielu innych sprawach z tancerką rozmawiał Michał. J. Stankiewicz. W tym roztańczonym nastroju żegnamy się z Państwem w tym sezonie, życzymy wspaniałych wakacji i zapraszamy ponownie od września na kolejną odsłonę SELLINARIUM.

data dodania:
14.06.2017
Stewardesy i stewardzi przygotowują się do obsługi pasażerów i kolejnej podróży. Dużej grupie pracowników lotniska i obsługi pasażerskiej przewodzi kapitan Krassus. Służby celne i porządkowe kontrolują poddenerwowanych pasażerów. Pomiędzy grupami dochodzi do starć i przepychanek. Ochrona lotniska wstrzymuje napór przybyszów i gromadzi ich w jednym miejscu. Wśród zatrzymanych jest Spartakus. Jaka rola przypadnie mu w tej sytuacji... – o nadchodzącej premierze Teatru Wielkiego w Łodzi SPARTAKUSIE Arama Chaczaturiana we współczesnej inscenizacji Kirilla Simonova podczas wczorajszej konferencji prasowej opowiadali: Paweł Gabara (dyrektor naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi), Pavol Juráš (dekoracja i kostiumy), Wojciech Rodek (dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi) i Dominik Muśko (kierownik Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi).

SPARTAKUS
17 czerwca 2017, godz. 19:00 / KUP BILET
18 czerwca 2017, godz. 19:00 / KUP BILET
20 czerwca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET


data dodania:
6.06.2017
SELLINARIUM towarzyszące XXIV Łódzkim Spotkaniom Baletowym, którego gościem specjalnym będzie wybitna tancerka i pedagog baletu EWA WYCICHOWSKA, zwieńczy roczny cykl zajęć edukacyjnych dla dorosłych w Teatrze Wielkim w Łodzi. 18 czerwca 2017 r. w rozmowie z Michałem Stankiewiczem Artystka opowie o swoich pasjach, zdradzi swoje fascynacje, wyjawi oczekiwania i spełnienie, jakie dał jej taniec, który zawsze stawiała ponad wszystko. Nie zabraknie również okazji, by osobiście zapytać prof. Ewę Wycichowską o jej miłość do tańca i baletu.

TANIEC PONAD WSZYSTKO!
Łódzkie Spotkania Baletowe

18 czerwca 2017, godz. 12:00 / KUP BILET

data dodania:
5.06.2017
Co dwa lata w ramach Łódzkich Spotkań Baletowych Zespół Teatru Wielkiego w Łodzi przygotowuje swoją premierę. Tegoroczną edycję zakończy spektakl SPARTAKUS z muzyką ormiańskiego kompozytora Arama Chaczaturiana. Ci, którzy znają klasyczne wykonanie tego baletu, z pewnością zostaną zaskoczeni. SPARTAKUS w inscenizacji Kirilla Simonova ze starożytności przeniesiony został do współczesności. Choreograf korespondując z opowieścią o rzeczywistym rzymskim gladiatorze z I w. p.n.e., zdaje się wskazywać na niezmiennie aktualne problemy, które dotykają człowieka niezależnie od czasów, w których przyszło mu żyć. Czym jest wolność, jaką cenę miewa walka o nią i ile trzeba poświęcić, aby jej nie stracić? O jaką wolność walczą dzisiejsi „spartakusi”? Gdzie są jej granice i czy dla wszystkich oznacza ona to samo?

SPARTAKUS
17 czerwca 2017, godz. 19:00 / KUP BILET
18 czerwca 2017, godz. 19:00 / KUP BILET
20 czerwca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET


 

data dodania:
4.06.2017
Dziś przed nami ostatni występ zagranicznego zespołu w ramach XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych – BeijingDance/LDTX. Zapraszamy na spektakl BEYOND THE HORIZON oraz do obejrzenia fotorelacji z wczorajszego spotkania z twórcami. A juz za dwa tygodnie finał tegorocznej edycji tanecznego biennale, czyli premiera przygotowana przez Teatr Wielki w Łodzi. 17 czerwca 2017 r. zobaczymy SPARTAKUSA Arama Chaczaturiana w choreografii Kirilla Simonova.

data dodania:
31.05.2017
Po raz pierwszy w historii Łódzkich Spotkań Baletowych wystąpi zespół z Chin. O sile narodowej formacji Chińskiej Republiki Ludowej może poświadczyć już sama nazwa BEIJINGDANCE/LDTX (Lei Dong Tian Xia), co dosłownie tłumaczy się jako „burza grzmi we wszechświecie”. 3 i 4 czerwca 2017 r. zobaczymy wieczór baletowy w dwóch częściach BEYOND THE HORIZON z choreografiami Jacka Przybyłowicza do Made in China oraz Li Han-zhonga i MA Bo do Cold Arrow – Game of Go (Weiqi).

BEIJINGDANCE/LDTX / BEYOND THE HORIZON
3 czerwca 2017, godz. 19:00 / KUP BILET
4 czerwca 2017, godz. 18:00 / KUP BILET

 

data dodania:
29.05.2017
Przed nami ostatni seans w ramach XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych filmowo. 30 maja 2017 r. o godz. 20:30 zapraszamy do Muzeum Kinematografii na OSTATNIE TANGO – film o Marii Nieves i Juanie Carlosie Copesie i ich burzliwej miłości w rytmach argentyńskiego tańca pełnego pasji i namiętności. Wstęp na seans zgodnie z cennikiem Kina Kinematograf.


">

data dodania:
29.05.2017
Za nami pokazy formacji tanecznej z Montrealu, które z pewnością zaskoczyły niejednego stałego uczestnika Łódzkich Spotkań Baletowych, ale też spotkały się z rewelacyjnym przyjęciem łódzkiej publiczności. Zespół RUBBERBANDance Group wniósł nową energię na scenę Teatru Wielkiego w Łodzi za co ogromnie dziękujemy, a Państwa zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania Victora Quijady i jego grupy z publicznością XXIV ŁSB.

Już teraz zapraszamy na kolejny występ. W najbliższy weekend zobaczymy spektakl BEYOND THE HORIZON w wykonaniu BeijingDance / LDTX.

data dodania:
24.05.2017
Drodzy Widzowie, planując wizytę w Teatrze Wielkim w Łodzi w najbliższą sobotę 27 maja 2017 r. podczas XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych, zwróćcie uwagę na utrudnienia w ruchu drogowym ze względu na odbywający się w tym czasie 15. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. O szczegółach związanych z zamknięciem niektórych ulic możecie przeczytać TUTAJ. Spektakl kanadyjskiego zespołu RUBBERBANDance Group planujemy rozpocząć punktualnie. Po spektaklu odbędzie się również spotkanie z artystami.

1 | 2 | 3
Do góry

{banners_down}

design by fast4net