Aktualności

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Biuro Obsługi Widzów  42  633 31 86
kasy 42 633 77 77


Dostępność
Kontakt
FaceBook
YouTube
Instagram
TikTok
Teatr Wielki w Łodzi - edukacja
{bw_alt}
Przejdź do BIP



Menu lewe

 
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Aktualności

Trio na klarnet, wiolonczelę i fortepian – oglądaj tutaj

data dodania:
24.07.2020
Zapraszamy do wysłuchania kompozycji Zuzanny Niedzielak pt. Trio na klarnet, wiolonczelę i fortepian.
Część 1 utworu – Narodziny rzeki, część 2 – Wieczorna kołysanka, część 3 – Tornado, część 4 – Pustynia lodu.
Utwór nagrany w Teatrze Wielkim w Łodzi powstał w ramach projektu Instytutu Muzyki i Tańca Kompozytor – rezydent adresowanego do kompozytorów oraz zawodowo działających zespołów orkiestrowych. Przyznane środki przeznaczone zostały na współpracę między kompozytorką a Płocką Orkiestrą Symfoniczną.

">http://

____________

Realizatorzy

Muzyka:
Zuzanna Niedzielak
Fortepian:
Bogna Dulińska
Klarnet:
Zuzanna Niedzielak
Wiolonczela:
Maciej Baran
Montaż:
Piotr Zdrzynicki

Nagrania dokonano w Teatrze Wielkim w Łodzi 


Zuzanna Niedzielak – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie ukończyła z wyróżnieniem kompozycję w klasie prof. Bronisława Kazimierza Przybylskiego oraz podyplomowe studia muzyki filmowej, komputerowej i sztuk audiowizualnych. Pierwsza klarnecistka Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Płockiej Orkiestry Symfonicznej.
W 2011 roku otrzymała wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną stypendium od Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu Kompozytor – rezydent. Komponuje utwory na orkiestrę symfoniczną, zespoły kameralne oraz instrumenty solowe. Tworzy chętnie kompozycje przeznaczone do wykonywania przez dzieci. Za taką twórczość otrzymała II nagrodę na V Konkursie Kompozytorskim „Srebrna Szybka” oraz wyróżnienie na IV Konkursie Kompozytorskim „Srebrna Szybka” w Krakowie.
W Akademii Muzycznej w Łodzi prowadziła przedmiot autorski „instrumentacja na orkiestrę dętą i big band”.
Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi, orkiestrami kameralnymi i zespołami kameralnymi sporządzając instrumentacje. Jest laureatką konkursów klarnetowych (m.in. w Piotrkowie Trybunalskim i Włoszakowich) i nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi.

Bogna Dulińska – Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego i adiunkta Janusza Grzelązki.
Podczas studiów uzyskała wiele nagród i wyróżnień, a umiejętności doskonaliła na Mistrzowskich Kursach Pianistycznych w Dusznikach Zdroju i Weimarze.
Koncertuje w kraju i za granicą zarówno jako solistka, jak i kameralistka. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi oraz jako pianista-akompaniator z Katedrą Instrumentów Dętych Drewnianych, Perkusji i Akordeonu Akademii Muzycznej w Łodzi. W 2005 roku otrzymała dyplom uznania za wyróżniający akompaniament na II Międzynarodowym Konkursie Fagotowo-Obojowym w Łodzi.
W 2005 z okazji 60-lecia Polskiego Instytutu Muzycznego nagrała płytę Arie i pieśni (z sopranistką Danutą Dudzińską-Wieczorek).

Maciej Baran – wiolonczelista, koncertmistrz Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze oraz zastępca koncertmistrza wiolonczel w Teatrze Wielkim w Łodzi.
Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Andrzeja Orkisza oraz prof. Stanisława Firleja. Laureat konkursów solowych i kameralnych.
Jako solista zadebiutował w 2006 roku wraz z Filharmonią Śląską, wykonując Grave-Metamorfozy Witolda Lutosławskiego. W latach 2011-2012 był zastępcą koncertmistrza w Teatrze Morawskim w czeskim Ołomuńcu. Współpracował z takimi orkiestrami jak: Orkiestra Muzyki Nowej, Filharmonia Śląska, Filharmonia Łódzka, Sinfonia Varsovia, Opera Miejska w Pradze, Teatr Muzyczny w Lublinie pod batutami takich dyrygentów jak: Lorin Maazel, Jerzy Maksymiuk, Tadeusz Wojciechowski czy Massimiliano Caldi. Występował m.in. z Konstantym Andrzejem Kulką, Leszkiem Możdżerem, Michałem Urbaniakiem, Motion Trio, Włodkiem Pawlikiem, Krzysztofem Jakowiczem, a warsztat doskonalił u Davida Geringasa, Pawła Głombika, Arkadiusza Kubicy, Andrzeja Pikula, Dominika Połońskiego, Tomasza Strahla, Cecylii Barczyk, Clausa Reichardta.
Jako muzyk sesyjny gra i nagrywa różne gatunki muzyki od klasyki po rock alternatywny.


Fotorelacja: Joanna Miklaszewska-Sierakowska 
_________________
#TeatrWielkiLodz
#czekamy 

Teatr Wielki w Łodzi Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
współprowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Do góry

{banners_down}

design by fast4net
Zamknij