top don kichot
 
MENU
o teatrze aktualności zespoły sponsorzy repertuaredukacja multimedia kontakt projekty unijne
Łódzkie Spotkania Baletowe
ZDJĘCIE DNIA
Foto. J. Miklaszewska - ONIEGIN
Z ŻYCIA OPERY
WYGRANY KONKURS
2014-11-13

Z wielką przyjemnością odnotowujemy fakt, iż nasz znakomity solista - tenor Dominik Sutowicz zajął I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Operowego, Operetkowego i Musicalowego im. Iwony Borowickiej w Krakowie, a także został laureatem Nagrody Specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Radość i satysfakcja jest tym większa, bo Dominik Sutowicz to artysta młody, na początku swojej drogi artystycznej, choć na swoim koncie ma już tak wielkie partie jak np. Pinkerton w Madame Butterfly, Cavaradossi w Tosce Pucciniego czy ostatnio Stefan w Strasznym dworze Moniuszki.
Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne wielkie kreacje artysty, a najbliższa na naszej scenie to Manrico w Trubadurze Verdiego. Zapraszamy.

PRZESŁUCHANIA DO CHÓRU
2014-11-05

Teatr Wielki w Łodzi poszukuje nowych śpiewaków do zespołu chóru, głosy: alt, tenor, bas. Zapraszamy wszystkich chętnych do sprawdzenia swoich wokalnych umiejętności podczas przesłuchań; odbędą się one 2 grudnia, godz. 13:30, s. 408. (wejście od ul. Jaracza 49). Zgłoszenia przyjmujemy do 28 listopada br.

Zachęcamy, to okazja by stać się artystą chóru Teatru Wielkiego w Łodzi!

Program przesłuchania: "Chór Cyganek" ("Noi siamo zingarelle") i "Chór matadorów" ("Di Madride") z opery "Traviata" oraz chór "Gli arredi festivi" z opery "Nabucco" G. Verdiego, "Habanera" z opery "Carmen" G. Bizeta oraz utwór dowolny.

Przesłuchanie obejmuje też czytanie nut a vista.Podanie wraz z zawodowym CV prosimy przesyłać na adres:

Teatr Wielki w Łodzi
Plac Dąbrowskiego
90-249 Łódź
lub adres e-mail: przesluchania@teatr-wielki.lodz.pl

z dopiskiem: NABÓR-CHÓR

PORA NA DOM AKTORA...
2014-08-03

Teatralnych remontów ciąg dalszy... Jeszcze w samym budynku naszego Teatru czuć zapach farby, a modernizowana scena przypomina dekoracje do jakiejś "odjazdowej" inscenizacji Wagnera, to w teatralnym Domu Aktora praca idzie na całego - właśnie odbywa się kompleksowa termomodernizacja budynku. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Będzie, lepiej, funkcjonalniej i ekologicznie!

Informacja dot. inwestycji realizowanej na obiekcie Domu Aktora
w Łodzi przy ul. Narutowicza 43.

logoWFOSIGW

SUBSKRYBCJA
Wpisz mail aby otrzymywać aktualny repertuar i informacje o premierach.
  *  OK
 
copyright © by Opera Lodz Teatr Wielki        created by Pracownia MIMO.PL