top tosca
 
MENU
o teatrze aktualności zespoły sponsorzy repertuaredukacja multimedia kontakt projekty unijne
Łódzkie Spotkania Baletowe
ZDJĘCIE DNIA
MADAMA BUTTERFLY fot. M. Piąsta
Z ŻYCIA OPERY
Osobowości nigdy za wiele…
2014-09-30

...zwłaszcza w przypadku ludzi sceny, którzy właśnie dzięki bogatej osobowości mogą zachwycać widzów swoimi kreacjami. Takie wyróżnienia zawsze cieszą, a jeśli dotyczą naprawdę wybitnych artystów - to radość jest podwójna.
Podczas uroczystości inauguracji sezonu artystycznego - 29 września br.- nasza znakomita solistka Agnieszka Makówka otrzymała nagrodę Marszałka Województwa właśnie w kategorii osobowość.
Naszej Koleżance serdecznie gratulujemy i życzymy, by nie szczędziła owej osobowości i nam, i widzom naszego Teatru.

Odznaczeni zasłużeni
2014-09-27

Z radością informujemy, że nasi wieloletni pracownicy (także - byli) zostali uhonorowani przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Medalami za długoletnią służbę. Na wczorajszej uroczystości w Łódzkim Domu Kultury te prestiżowe odznaczenia otrzymali: Teresa Płonowska, Urszula Rybicka, Krzysztof Dyttus, Jerzy Urbaniak i Marian Brodowicz.
W imieniu Prezydenta RP zasłużonych odznaczyła Wojewoda Łódzka Jolanta Chełmińska,a pogratulował Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.
My także z radością przyłączamy się do gratulacji i życzymy naszym Kolegom wszystkiego najlepszego!

PRZESŁUCHANIA DO CHÓRU
2014-09-22

Teatr Wielki w Łodzi poszukuje nowych śpiewaków do zespołu chóru, głosy: alt, tenor, bas.

dalej w więcej.

PREZYDENCKI PATRONAT!
2014-08-05

Z dużą radością informujemy, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski zechciał uświetnić nasz Jubileusz 60-lecia opery w Łodzi swoim honorowym patronatem. To dla nas wielki zaszczyt i satysfakcja, ale także duża odpowiedzialność. Wierzymy, że wydarzenia, które przygotowujemy z tej okazji - a będziemy o nich informować na bieżąco - godne będą bogatej historii stałej sceny operowej w naszym mieście, dostarczą Państwu wiele doznań artystycznych i dadzą powód do dumy z osiągnięć opery i baletu w Łodzi.

STUTTGART POSŁUCHA …
2014-08-04

... i to dzieciaków z naszego Chóru dziecięcego! Już 9 listopada najmłodsi artyści naszego Teatru przygotowani przez swojego szefa Waldemara Sutryka wezmą udział z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii z Brna w wykonaniu Requiem wojennego Benjamina Brittena w prestiżowej Beethovensaal w Stuttgarcie pod dyrekcją Jorga-Hannesa Hahna.

KTO ZAGRA BALETOWI?....
2014-08-04

Teatr Wielki w Łodzi poszukuje osoby chętne do pełnienia funkcji akompaniatora baletu.
Od kandydatów i kandydatek oczekujemy: dyspozycyjności czasowej, umiejętności grania z nut oraz improwizacji.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
balet@teatr-wielki.lodz.pl

PORA NA DOM AKTORA...
2014-08-03

Teatralnych remontów ciąg dalszy... Jeszcze w samym budynku naszego Teatru czuć zapach farby, a modernizowana scena przypomina dekoracje do jakiejś "odjazdowej" inscenizacji Wagnera, to w teatralnym Domu Aktora praca idzie na całego - właśnie odbywa się kompleksowa termomodernizacja budynku. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Będzie, lepiej, funkcjonalniej i ekologicznie!

Informacja dot. inwestycji realizowanej na obiekcie Domu Aktora
w Łodzi przy ul. Narutowicza 43.

logoWFOSIGW

SUBSKRYBCJA
Wpisz mail aby otrzymywać aktualny repertuar i informacje o premierach.
  *  OK
 
copyright © 2008 by Opera Lodz Teatr Wielki        created by MIMO.PL