Spektakle

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Spektakle

KONCERT MUZYKI LATYNOAMERYKAŃSKIEJ

Koncert

Realizatorzy:


KONCERT MUZYKI LATYNOAMERYKAŃSKIEJ
Festiwal Muzyka Świata
 
Specjalnie na Państwa życzenie jeszcze raz prezentujemy Koncert Muzyki Latynoamerykańskiej. Ponownie zabrzmią przeboje latynoamerykańskie w wykonaniu artystów, którzy ten styl i jego niepowtarzalną atmosferę wręcz mają we krwi. To nie „królowa” opera a lżejsza muzyka, co nie oznacza, że łatwiejsza i mniej „poważna,” popłynie ze sceny ku Państwa radości i satysfakcji. Najpopularniejsze hity takie, jak m.in.: „La Cucaracha”, „Conga del Fuego Nuevo”, „Libertango”, „Mambo” (z „West Side Story”) czy „Por una Cabeza” (z filmu „Zapach kobiety”) zaprezentują nam bowiem, z towarzyszeniem orkiestry naszego Teatru, rodowici Latynosi: Alejandrina Vázquez (sopran) i Pepe Díaz (tenor) oraz soliści naszego Teatru, którym południowe rytmy też nie są obce.
 
Któż z nas nie zachwycał się kompozycjami takich twórców, jak m.in. Leonard Bernstein, Astor Piazzolla, Arturo Márquez czy Elpidio Ramírez. Są tacy? Chyba nie.
 
Zapraszamy Państwa gorąco na to muzyczne spotkanie ze światowymi przebojami wokalno-muzycznymi w najlepszym wykonaniu i wspaniałej atmosferze. Wszyscy, którzy byli na poprzednich koncertach już wiedzą, że warto się na niego wybrać.
 
Do zobaczenia.
 
 
 
Arkadiusz Anyszka

Pepe Diaz 

Dawid Kwieciński

Bernadetta Grabias

Hanna Okońska 

Alejandrina Vázquez 


akordeon:
Eneasz Kubit 

gitara:
Albin Brzeziński/Dariusz Trzciński 

Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi 

dyrygent:
Michał Kocimski Prowadzenie koncertu:
Arkadiusz Anyszka 

fot. Joanna Miklaszewska

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij