Edukacja
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Warsztaty Opera na poduchach

Zapraszamy najmłodszych miłośników muzyki, tańca i śpiewu na zajęcia „Opera na poduchach”. Jest to program edukacyjno-artystyczny dla uczestników w wieku 4-6 lat, który w formie zabawy wprowadza dzieci w świat teatru operowego. Zajęcia łączą w sobie elementy warsztatów taneczno-ruchowych, plastycznych oraz rytmiczno-wokalnych. Każde zajęcia związane są tematycznie z innym spektaklem z repertuaru teatru m.in. Kopciuszek, Dziadek do orzechów, Królewna Śnieżka, Don Kichot – dzieci poznają kostiumy i rekwizyty z danego przedstawienia, słuchają fragmentów muzyki, do której wykonują ćwiczenia taneczne i wokalne, tworzą prace plastyczne związane z tematem spotkania. Zajęcia odbywają się  w specjalnej sali przeznaczonej do działań edukacyjnych.

Czas trwania zajęć: 1 godzina (w tym krótka przerwa dla dzieci)

Koszt – 15 zł od uczestnika, opiekunowie bezpłatnie.
 
Na zajęcia zapraszamy:
  • grupy zorganizowane do 25 osób – informacje nt. terminów oraz zapisy:
Wioletta Bernat
edukacja@teatr-wielki.lodz.pl
42 647 21 42
  • uczestników indywidualnych – obowiązują bilety do zakupienia w kasach oraz sprzedaży online
Zajęcia dla uczestników indywidulanych odbywają się w soboty:
 
  • 8 grudnia 2018, godz. 11 – Duszki minionych świąt
 
Warsztaty plastyczno-muzyczno-ruchowe inspirowane Opowieścią wigilijną Karola Dickensa, podczas których uczestnicy stworzą niekonwencjonalne świąteczne bombki w kształcie… kukiełek.
 
  • 19 stycznia 2019, godz. 11 – Tańce wieszczki cukrowej
 
Warsztaty plastyczno-rytmiczne inspirowane muzyką i obrazem ze spektaklu Dziadek do orzechów, podczas których uczestnicy staną się częścią bajki i wcielą się w rolę zabawek.
 
  • 16 lutego 2019, godz. 11 – Lamaila w świecie cieni
 
Malarsko-rytmiczne zabawy ze światłem i cieniem inspirowane muzyką i obrazami ze spektaklu Lamaila. Podczas warsztatów dzieci staną się częścią wielkoformatowego obrazu.
 
  • 16 marca 2019, godz. 11 – Chatka pełna bajek
 
Warsztaty plastyczno-muzyczno-ruchowe z ekodizajnem w tle inspirowane spektaklem Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Dzieci przy użyciu tekturowych pudeł stworzą przestrzenne formy – leśne chatki dla krasnoludków i innych bohaterów bajki.
 
  • 13 kwietnia 2019, godz. 11 – Pudłaki i walka z wiatrakami
 
Warsztaty plastyczno-ruchowe inspirowane spektaklem Don Kichot. Wykorzystując kartonowe pudła, dzieci stworzą przestrzenne maski, uzupełniając je elementami kolażu, asamblażu i malarstwa.
 
  • 18 maja 2019, godz 11 – Jezioro papuzie
 
Warsztaty plastyczno-ruchowe inspirowane scenografią ze spektaklu Czarodziejska skrzynia i muzyką Piotra Czajkowskiego do baletu Jezioro łabędzie. Dzieci wykonają ptasie maski przy użyciu kolorowej bibuły i sztucznych piór oraz stworzą kostium papugi, by wystąpić w szalonym, wielobarwnym teledysku.
 
  • 15 czerwca 2019 godz. 11 – Śmieciaki
 
Warsztaty plastyczno-teatralne z elementami ekodizajnu inspirowane polskimi animacjami. Dzieci wykonają z materiałów recyklingowych kukiełki wzorowane na postaciach bohaterów znanych i lubianych bajek.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net