Balet
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Stella Walasik
kategoria:
Soliści

Obecnie Solistka Baletu w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Do niedawna Solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu, a wczesniej tancerka Polskiego Baletu Narodowego w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.

 Swoją edukację artystyczną rozpoczęła w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Jako uczennica wzięła udział w Festiwalu Dance Open w Sankt Petersburgu.Po trzeciej klasie szkoły baletowej  została laureatką Ogólnopolskich Spotkań Baletowych w Gdańsku, co otworzyło jej nowy rozdział w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Pod okiem wspaniałego pedagoga Pani Profesor Liubov Bakharevy przez następne trzy lata zdobywała wszystkie najwyższe nagrody  w Ogólnopolskich Konkursach Tańca oraz otrzymała  stypendium Funduszu Krajowego na Rzecz Dzieci. 

W wieku lat piętnastu rozpoczęła naukę w  "Accademia di ballo Teatro alla Scala" w Mediolanie, gdzie po trzech latach otrzymała dyplom Profesjonalnej Tancerki. Jeszcze jako uczennica najstarszej klasy była częścią zespołu baletowego mediolańskiej La Scali, a jako profesjonalna tancerka zatańczyła na scenach teatrów w Ferrarze, Padovie, Como, Treviso, oraz w Teatro de Cannal w Madrycie, Lauf w Niemczech, Hadze, Barcelonie, Nicei, Rzymie i Brnie; a także wzięła udział w wielu galach baletowych w Polsce.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net