Kalendarium
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
-1
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
01.10
sobota
18:30
Kup bilet
CARMEN
premiera
Opera

Kompozytor:
Georges Bizet

Dyrygent:
Wojciech Rodek

Don Jose – Dominik Sutowicz  
Carmen – Bernadetta Grabias
Escamillo – Łukasz Motkowicz
Micaela – Anna Wierzbicka
Zuniga – Robert Ulatowski
Frasquita – Hanna Okońska
Mercedes – Olga Maroszek
Dancairo – Przemysław Rezner
Remendado – Dawid Kwieciński
Morales – Andrzej Kostrzewski
Lilas Pastia – Zbigniew Kuźnik

Chór, Chór dziecięcy, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi

Bilety:

Strefa I
65/55

Strefa II
55/50

Strefa III
45/40

Strefa IV
30

 

02.10
niedziela
18:00
Kup bilet
CARMEN
premiera
Opera

Kompozytor:
Georges Bizet

Dyrygent:
Wojciech Rodek

Don Jose – Paweł Skałuba   
Carmen – Agnieszka Makówka
Escamillo – Łukasz Motkowicz
Micaela – Dorota Wójcik   
Zuniga – Rafał Pikała  
Frasquita – Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska
Mercedes – Olga Maroszek
Dancairo – Przemysław Rezner
Remendado – Dawid Kwieciński
Morales – Andrzej Kostrzewski
Lilas Pastia – Zbigniew Kuźnik
 
Chór, Chór dziecięcy, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:

Strefa I
65/55

Strefa II
55/50

Strefa III
45/40

Strefa IV
30

 

07.10
piątek
19:00
Kup bilet
XXVI LBF / SYM-PHONIE MMXX
premiera
Zespół:
Sasha Waltz & Guests

Balet

Choreografia:
Sasha Waltz

Kompozytor:
Georg Friedrich Haas (dzieło skomponowane na zamówienie) ·

Don Jose – Paweł Skałuba   
Carmen – Agnieszka Makówka
Escamillo – Łukasz Motkowicz
Micaela – Dorota Wójcik   
Zuniga – Rafał Pikała  
Frasquita – Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska
Mercedes – Olga Maroszek
Dancairo – Przemysław Rezner
Remendado – Dawid Kwieciński
Morales – Andrzej Kostrzewski
Lilas Pastia – Zbigniew Kuźnik
 
Chór, Chór dziecięcy, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi

Sprzedaż biletów:
I strefa bilet normalny 160zł, bilet ulgowy 150 zł
II strefa bilet normalny 130zł, bilet ulgowy 120 zł
III strefa bilet normalny 100zł, bilet ulgowy 90 zł
IV strefa bilet normalny 70zł, bilet ulgowy 60 zł

Ceny ulgowe obowiązują przy zakupie biletów na minimum 2 zespoły zagraniczne.
 
 

08.10
sobota
19:00
Kup bilet
XXVI LBF / SYM-PHONIE MMXX
premiera
Zespół:
Sasha Waltz & Guests

Balet

Choreografia:
Sasha Waltz

Kompozytor:
Georg Friedrich Haas (dzieło skomponowane na zamówienie) ·

Don Jose – Paweł Skałuba   
Carmen – Agnieszka Makówka
Escamillo – Łukasz Motkowicz
Micaela – Dorota Wójcik   
Zuniga – Rafał Pikała  
Frasquita – Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska
Mercedes – Olga Maroszek
Dancairo – Przemysław Rezner
Remendado – Dawid Kwieciński
Morales – Andrzej Kostrzewski
Lilas Pastia – Zbigniew Kuźnik
 
Chór, Chór dziecięcy, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi

Sprzedaż biletów:
I strefa bilet normalny 160zł, bilet ulgowy 150 zł
II strefa bilet normalny 130zł, bilet ulgowy 120 zł
III strefa bilet normalny 100zł, bilet ulgowy 90 zł
IV strefa bilet normalny 70zł, bilet ulgowy 60 zł

Ceny ulgowe obowiązują przy zakupie biletów na minimum 2 zespoły zagraniczne.
 
 

11.10
wtorek
19:00
Kup bilet
XXVI LBF / THE BARBAROUS NIGHTS OR THE FIRST DAWNS OF THE WORLD
premiera
Zespół:
Hervé Koubi

Balet

Choreografia:
Hervé Koubi

Kompozytor:
W.A. Mozart, G. Fauré, R. Wagner, tradycyjna muzyka algierska i gregoriańska

Don Jose – Paweł Skałuba   
Carmen – Agnieszka Makówka
Escamillo – Łukasz Motkowicz
Micaela – Dorota Wójcik   
Zuniga – Rafał Pikała  
Frasquita – Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska
Mercedes – Olga Maroszek
Dancairo – Przemysław Rezner
Remendado – Dawid Kwieciński
Morales – Andrzej Kostrzewski
Lilas Pastia – Zbigniew Kuźnik
 
Chór, Chór dziecięcy, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi

Sprzedaż biletów :
I strefa bilet normalny 160zł, bilet ulgowy 150 zł
II strefa bilet normalny 130zł, bilet ulgowy 120 zł
III strefa bilet normalny 100zł, bilet ulgowy 90 zł
IV strefa bilet normalny 70zł, bilet ulgowy 60 zł

Ceny ulgowe obowiązują przy zakupie biletów na minimum 2 zespoły zagraniczne.
 
 

12.10
środa
19:00
Kup bilet
XXVI LBF / THE BARBAROUS NIGHTS OR THE FIRST DAWNS OF THE WORLD
premiera
Zespół:
Hervé Koubi

Balet

Choreografia:
Hervé Koubi

Kompozytor:
W.A. Mozart, G. Fauré, R. Wagner, tradycyjna muzyka algierska i gregoriańska

Don Jose – Paweł Skałuba   
Carmen – Agnieszka Makówka
Escamillo – Łukasz Motkowicz
Micaela – Dorota Wójcik   
Zuniga – Rafał Pikała  
Frasquita – Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska
Mercedes – Olga Maroszek
Dancairo – Przemysław Rezner
Remendado – Dawid Kwieciński
Morales – Andrzej Kostrzewski
Lilas Pastia – Zbigniew Kuźnik
 
Chór, Chór dziecięcy, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi

Sprzedaż biletów:
I strefa bilet normalny 160zł, bilet ulgowy 150 zł
II strefa bilet normalny 130zł, bilet ulgowy 120 zł
III strefa bilet normalny 100zł, bilet ulgowy 90 zł
IV strefa bilet normalny 70zł, bilet ulgowy 60 zł

Ceny ulgowe obowiązują przy zakupie biletów na minimum 2 zespoły zagraniczne.
 

15.10
sobota
19:00
Kup bilet
XXVI LBF / EVENING WITH NEDERLANDS DANS THEATER
premiera
Zespół:
Nederlands Dans Theater

Balet

Choreografia:
Jiří Kylián („Gods and Dogs"); Crystal Pite & Simon Mcburney („Figures in extinction [1.0]"); Gabriela Carrizo („La Ruta")

Don Jose – Paweł Skałuba   
Carmen – Agnieszka Makówka
Escamillo – Łukasz Motkowicz
Micaela – Dorota Wójcik   
Zuniga – Rafał Pikała  
Frasquita – Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska
Mercedes – Olga Maroszek
Dancairo – Przemysław Rezner
Remendado – Dawid Kwieciński
Morales – Andrzej Kostrzewski
Lilas Pastia – Zbigniew Kuźnik
 
Chór, Chór dziecięcy, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi

Sprzedaż biletów:
I strefa bilet normalny 160zł, bilet ulgowy 150 zł
II strefa bilet normalny 130zł, bilet ulgowy 120 zł
III strefa bilet normalny 100zł, bilet ulgowy 90 zł
IV strefa bilet normalny 70zł, bilet ulgowy 60 zł

Ceny ulgowe obowiązują przy zakupie biletów na minimum 2 zespoły zagraniczne.
 

16.10
niedziela
19:00
Kup bilet
XXVI LBF / EVENING WITH NEDERLANDS DANS THEATER
premiera
Zespół:
Nederlands Dans Theater

Balet

Choreografia:
Jiří Kylián („Gods and Dogs"); Crystal Pite & Simon Mcburney („Figures in extinction [1.0]"); Gabriela Carrizo („La Ruta")

Don Jose – Paweł Skałuba   
Carmen – Agnieszka Makówka
Escamillo – Łukasz Motkowicz
Micaela – Dorota Wójcik   
Zuniga – Rafał Pikała  
Frasquita – Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska
Mercedes – Olga Maroszek
Dancairo – Przemysław Rezner
Remendado – Dawid Kwieciński
Morales – Andrzej Kostrzewski
Lilas Pastia – Zbigniew Kuźnik
 
Chór, Chór dziecięcy, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi

Sprzedaż biletów:
I strefa bilet normalny 160zł, bilet ulgowy 150 zł
II strefa bilet normalny 130zł, bilet ulgowy 120 zł
III strefa bilet normalny 100zł, bilet ulgowy 90 zł
IV strefa bilet normalny 70zł, bilet ulgowy 60 zł

Ceny ulgowe obowiązują przy zakupie biletów na minimum 2 zespoły zagraniczne.
 

22.10
sobota
19:00
Kup bilet
XXVI LBF / CASANOVA
premiera
Zespół:
Teatr Wielki w Łodzi

Balet

Choreografia:
Gray Veredon

Kompozytor:
Antonio Vivaldi

Don Jose – Paweł Skałuba   
Carmen – Agnieszka Makówka
Escamillo – Łukasz Motkowicz
Micaela – Dorota Wójcik   
Zuniga – Rafał Pikała  
Frasquita – Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska
Mercedes – Olga Maroszek
Dancairo – Przemysław Rezner
Remendado – Dawid Kwieciński
Morales – Andrzej Kostrzewski
Lilas Pastia – Zbigniew Kuźnik
 
Chór, Chór dziecięcy, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi

Sprzedaż biletów :
I strefa  160zł
II strefa 130zł
III strefa 100złł
IV strefa  70zł
 
 

23.10
niedziela
19:00
Kup bilet
XXVI LBF / CASANOVA
premiera
Zespół:
Teatr Wielki w Łodzi

Balet

Choreografia:
Gray Veredon

Kompozytor:
Antonio Vivaldi

Don Jose – Paweł Skałuba   
Carmen – Agnieszka Makówka
Escamillo – Łukasz Motkowicz
Micaela – Dorota Wójcik   
Zuniga – Rafał Pikała  
Frasquita – Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska
Mercedes – Olga Maroszek
Dancairo – Przemysław Rezner
Remendado – Dawid Kwieciński
Morales – Andrzej Kostrzewski
Lilas Pastia – Zbigniew Kuźnik
 
Chór, Chór dziecięcy, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:
I strefa 120zł
II strefa 100zł
III strefa 60zł
IV strefa 40zł
 

25.10
wtorek
18:30
Kup bilet
XXVI LBF / CASANOVA
premiera
Zespół:
Teatr Wielki w Łodzi

Balet

Choreografia:
Gray Veredon

Kompozytor:
Antonio Vivaldi

Don Jose – Paweł Skałuba   
Carmen – Agnieszka Makówka
Escamillo – Łukasz Motkowicz
Micaela – Dorota Wójcik   
Zuniga – Rafał Pikała  
Frasquita – Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska
Mercedes – Olga Maroszek
Dancairo – Przemysław Rezner
Remendado – Dawid Kwieciński
Morales – Andrzej Kostrzewski
Lilas Pastia – Zbigniew Kuźnik
 
Chór, Chór dziecięcy, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi
 

29.10
sobota
18:30
Kup bilet
premiera
Opera

Kompozytor:
Stanisław Moniuszko

Dyrygent:
Jacek Kaspszyk

Idamor: Dominik Sutowicz
Neala: Iwona Sobotka
Ratef: Piotr Friebe
Akebar: Rafał Korpik
Dżares: Mariusz Godlewski
Kapłanka: Aleksandra Pokora

Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
Bilety:

Strefa I
70/60

Strefa II
60/55

Strefa III
50/45

Strefa IV
35

 

30.10
niedziela
19:00
Kup bilet
premiera
Spektakle gościnne

Dyrygent:
Łukasz Borowicz

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej
solista Szymon Nehring (fortepian)
Bilety:

Strefa I
100/85

Strefa II
70/60

 

02.11
środa
19:00
Kup bilet
premiera
Spektakle gościnne

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej
solista Szymon Nehring (fortepian)
Spektakl przełożony z 03.11.2022. Bilety zachowują ważność.
 

04.11
piątek
11:00
Kup bilet
premiera
Opera

Kompozytor:
Giacomo Orefice

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej
solista Szymon Nehring (fortepian)
Bilety:

Strefa I
65/55

Strefa II
55/50

Strefa III
45/40

Strefa IV
30

 

05.11
sobota
18:30
Kup bilet
premiera
Opera

Kompozytor:
Giacomo Orefice

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej
solista Szymon Nehring (fortepian)
Bilety:

Strefa I
65/55

Strefa II
55/50

Strefa III
45/40

Strefa IV
30

 

06.11
niedziela
18:00
Kup bilet
premiera
Koncert

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej
solista Szymon Nehring (fortepian)
Szczegóły już wkrótce
 

10.11
czwartek
18:30
Kup bilet
THE HAUNTED MANOR
premiera
Opera

Kompozytor:
Stanisław Moniuszko

Dyrygent:
Wojciech Rodek

Miecznik: Przemysław Rezner
Hanna: Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska
Jadwiga: Agnieszka Makówka
Damazy: Dawid Kwieciński
Stefan: Dominik Sutowicz
Zbigniew: Robert Ulatowski
Cześnikowa: Olga Maroszek
Maciej: Arkadiusz Anyszka
Skołuba: Grzegorz Szostak
Marta: Katarzyna Pisarek
Grześ: Krzysztof Dyttus
Stara niewiasta: Anna Kobylańska-Przybyła

Chór, Balet, Orkiestra,
Chór dziecięcy
Teatru Wielkiego w Łodzi

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej
im. Feliksa Parnella w Łodzi
Bilety:

Strefa I
65/55

Strefa II
55/50

Strefa III
45/40

Strefa IV
30

 

11.11
piątek
16:00
Kup bilet
premiera
Koncert

Miecznik: Przemysław Rezner
Hanna: Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska
Jadwiga: Agnieszka Makówka
Damazy: Dawid Kwieciński
Stefan: Dominik Sutowicz
Zbigniew: Robert Ulatowski
Cześnikowa: Olga Maroszek
Maciej: Arkadiusz Anyszka
Skołuba: Grzegorz Szostak
Marta: Katarzyna Pisarek
Grześ: Krzysztof Dyttus
Stara niewiasta: Anna Kobylańska-Przybyła

Chór, Balet, Orkiestra,
Chór dziecięcy
Teatru Wielkiego w Łodzi

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej
im. Feliksa Parnella w Łodzi
SZCZEGÓŁY JUŻ WKRÓTCE
 

12.11
sobota
18:30
Kup bilet
THE HAUNTED MANOR
premiera
Opera

Kompozytor:
Stanisław Moniuszko

Dyrygent:
Wojciech Rodek

Miecznik: Łukasz Motkowicz
Hanna: Patrycja Krzeszowska
Jadwiga: Agnieszka Makówka
Damazy: Dawid Kwieciński
Stefan: Dominik Sutowicz
Zbigniew: Rafał Pikała
Cześnikowa: Bernadetta Grabias
Maciej: Andrzej Kostrzewski
Skołuba: Robert Ulatowski
Marta: Dagny Konopacka-Maćkowiak
Grześ: Krzysztof Dyttus
Stara niewiasta: Ewelina Dachowska

Chór, Balet, Orkiestra,
Chór dziecięcy
Teatru Wielkiego w Łodzi

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej
im. Feliksa Parnella w Łodzi
Bilety:

Strefa I
65/55

Strefa II
55/50

Strefa III
45/40

Strefa IV
30

 

18.11
piątek
18:30
Kup bilet
premiera
Balet

Choreografia:
Lorca Massine

Kompozytor:
Mikis Theodorakis

Miecznik: Łukasz Motkowicz
Hanna: Patrycja Krzeszowska
Jadwiga: Agnieszka Makówka
Damazy: Dawid Kwieciński
Stefan: Dominik Sutowicz
Zbigniew: Rafał Pikała
Cześnikowa: Bernadetta Grabias
Maciej: Andrzej Kostrzewski
Skołuba: Robert Ulatowski
Marta: Dagny Konopacka-Maćkowiak
Grześ: Krzysztof Dyttus
Stara niewiasta: Ewelina Dachowska

Chór, Balet, Orkiestra,
Chór dziecięcy
Teatru Wielkiego w Łodzi

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej
im. Feliksa Parnella w Łodzi
Bilety:

Strefa I
80/70

Strefa II
70/60

Strefa III
50/40

Strefa IV
35

 

19.11
sobota
18:30
Kup bilet
premiera
Balet

Choreografia:
Lorca Massine

Kompozytor:
Mikis Theodorakis

Miecznik: Łukasz Motkowicz
Hanna: Patrycja Krzeszowska
Jadwiga: Agnieszka Makówka
Damazy: Dawid Kwieciński
Stefan: Dominik Sutowicz
Zbigniew: Rafał Pikała
Cześnikowa: Bernadetta Grabias
Maciej: Andrzej Kostrzewski
Skołuba: Robert Ulatowski
Marta: Dagny Konopacka-Maćkowiak
Grześ: Krzysztof Dyttus
Stara niewiasta: Ewelina Dachowska

Chór, Balet, Orkiestra,
Chór dziecięcy
Teatru Wielkiego w Łodzi

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej
im. Feliksa Parnella w Łodzi
Bilety:

Strefa I
80/70

Strefa II
70/60

Strefa III
50/40

Strefa IV
35

 

21.11
poniedziałek
17:15
Kup bilet
premiera
Spektakle gościnne

Mikołaj Roznerski
Karolina Chapko
Anna Jarosik
Adriana Kalska
Bogusław Kudłek
Elżbieta Jarosik
Bilety:

Strefa I
150

Strefa II
120

Strefa III
90

 

21.11
poniedziałek
20:30
Kup bilet
premiera
Spektakle gościnne

Mikołaj Roznerski
Karolina Chapko
Anna Jarosik
Adriana Kalska
Bogusław Kudłek
Elżbieta Jarosik
Bilety:

Strefa I
150

Strefa II
120

Strefa III
90

 

23.11
środa
18:00
Kup bilet
NABUCCO
premiera
Opera

Kompozytor:
Giuseppe Verdi

Mikołaj Roznerski
Karolina Chapko
Anna Jarosik
Adriana Kalska
Bogusław Kudłek
Elżbieta Jarosik
Bilety:

Strefa I
65/55

Strefa II
55/50

Strefa III
45/40

Strefa IV
30

 

25.11
piątek
18:30
Kup bilet
premiera
Koncert

Mikołaj Roznerski
Karolina Chapko
Anna Jarosik
Adriana Kalska
Bogusław Kudłek
Elżbieta Jarosik
FESTIWAL MUZYKA ŚWIATA

SZCZEGÓŁY JUŻ WKRÓTCE
 

29.11
wtorek
19:00
Kup bilet
premiera
Spektakle gościnne

Mikołaj Roznerski
Karolina Chapko
Anna Jarosik
Adriana Kalska
Bogusław Kudłek
Elżbieta Jarosik
 

12.12
poniedziałek
19:00
Kup bilet
premiera
Spektakle gościnne

Mikołaj Roznerski
Karolina Chapko
Anna Jarosik
Adriana Kalska
Bogusław Kudłek
Elżbieta Jarosik
Prowadzenie: A. Poniedzielski
Bilety:

Strefa I
150

Strefa II
120

Strefa III
90

Strefa IV
70

 

04.09
poniedziałek
18:30
YOUTH SPIRIT OF DANCE
premiera
Balet

Mikołaj Roznerski
Karolina Chapko
Anna Jarosik
Adriana Kalska
Bogusław Kudłek
Elżbieta Jarosik
 

06.09
środa
18:30
YOUTH SPIRIT OF DANCE
premiera
Balet

Mikołaj Roznerski
Karolina Chapko
Anna Jarosik
Adriana Kalska
Bogusław Kudłek
Elżbieta Jarosik
 

15.09
piątek
18:00
GOD OF CARNAGE – TEATR 6. PIĘTRO
premiera
Spektakle gościnne

Véronique Houllié: Jolanta Fraszyńska
Michel Houllié: Cezary Pazura
Annette Reille: Anna Dereszowska
Alain Reille: Michał Żebrowski
 

17.09
niedziela
17:00
THE MAGIC TRUNK
premiera
Spektakl muzyczny

Véronique Houllié: Jolanta Fraszyńska
Michel Houllié: Cezary Pazura
Annette Reille: Anna Dereszowska
Alain Reille: Michał Żebrowski
 

19.09
wtorek
18:30
A SONG IS THE BEST REMEDY / BIS
premiera
Koncert

Zespół wokalny:
Magdalena Cierzniewska
Ewelina Hrycak
Dagny Konopacka
Olga Maroszek
Michał Jan Barański
Przemysław Cierzniewski
Adam Suwald
prowadzenie: Aleksandra Bęben
 

21.09
czwartek
11:00
LAMAILA
premiera
Choreografia:
Andrzej Morawiec

Kompozytor:
Maciej Pawłowski

Dyrygent:
Tadeusz Płatek

Lamaila: Minori Nakayama
Namadil: Nazar Botsiy
Sawora: Laura Korolczuk
Gulgacz: Wojciech Domagała
Harrat: Kyrylo Shcherban, Krzysztof Pabjańczyk, Emilia Szuwalska
Giwik: Wiktoria Baraniak
Kaya: Krystyna Zajkowska
Martin: Maciej Tomaszewski
Astronom: Marcin Ciechowicz
Balet, uczestnicy programu edukacyjnego Lamaila i
Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Tadeusza Płatka

Inspicjent: Andrzej Kowalik
 

22.09
piątek
11:00
LAMAILA
premiera
Choreografia:
Andrzej Morawiec

Kompozytor:
Maciej Pawłowski

Dyrygent:
Tadeusz Płatek

Lamaila: Minori Nakayama
Namadil: Nazar Botsiy
Sawora: Laura Korolczuk
Gulgacz: Wojciech Domagała
Harrat: Kyrylo Shcherban, Krzysztof Pabjańczyk, Emilia Szuwalska
Giwik: Wiktoria Baraniak
Kaya: Krystyna Zajkowska
Martin: Maciej Tomaszewski
Astronom: Marcin Ciechowicz
Balet, uczestnicy programu edukacyjnego Lamaila i
Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Tadeusza Płatka

Inspicjent: Andrzej Kowalik
 

22.09
piątek
18:30
LAMAILA
premiera
Choreografia:
Andrzej Morawiec

Kompozytor:
Maciej Pawłowski

Dyrygent:
Tadeusz Płatek

Lamaila: Alicja Bajorek
Namadil: Maciej Pletnia
Sawora: Ekaterina Kitaeva-Muśko
Gulgacz: Wojciech Domagała
Harrat: Gintautas Potockas, Krzysztof Pabjańczyk, Julia Orlikowska
Giwik: Magdalena Bożyk
Kaya: Krystyna Zajkowska
Martin: Maciej Tomaszewski
Astronom: Marcin Ciechowicz
Balet, uczestnicy programu edukacyjnego Lamaila i
Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Tadeusza Płatka

Inspicjent: Anna Krzemińska
 

24.09
niedziela
17:00
premiera
Koncert

Kompozytor: Katarzyna Brochocka

Poznański: Aleksander Kunach
Zofia: Małgorzata Walewska
Przybysz: Wojciech Pszoniak
Hirsch: Stanisław Kierner
Lekarz / Koń Marynarz: Robert Ulatowski
Syn: Łukasz Motkowicz
Córka: Patrycja Krzeszowska
Anioł - Przewodnik Chóru: Jan Jakub Monowid
Towarzysz: Jakub Telinga
Robotnica: Patrycja Krzeszowska
Chłopiec: Horacy Bartodziej / Tomasz Kędzia
Żywioły
Woda: Dorota Wójcik
Ziemia: Olga Maroszek
Powietrze: Dawid Kwieciński
Ogień: Patryk Rymanowski
Pieniądze
Złota moneta: Dorota Wójcik
Srebrna moneta: Aleksandra Wiwała
Brązowa moneta: Olga Maroszek
Dyrygent: Vladimir Kiradjiev


Kompozytor: Rafał Janiak


Poznański: Stanisław Kierner
Zofia: Małgorzata Walewska
Przybysz: Wojciech Pszoniak
Hirsch: Patryk Rymanowski
Lekarz / Koń Marynarz: Robert Ulatowski
Syn: Dawid Kwieciński
Córka: Patrycja Krzeszowska
Anioł - Przewodnik Chóru: Jan Jakub Monowid
Robotnica: Patrycja Krzeszowska
Chłopiec: Horacy Bartodziej / Tomasz Kędzia
Dyrygent: Vladimir Kiradjiev

 
PRZED KONCERTEM UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA
ZŁOTYCH MASEK ZA SEZON 2016/2017
 

26.09
wtorek
19:00
premiera
Spektakle gościnne

Kompozytor: Katarzyna Brochocka

Poznański: Aleksander Kunach
Zofia: Małgorzata Walewska
Przybysz: Wojciech Pszoniak
Hirsch: Stanisław Kierner
Lekarz / Koń Marynarz: Robert Ulatowski
Syn: Łukasz Motkowicz
Córka: Patrycja Krzeszowska
Anioł - Przewodnik Chóru: Jan Jakub Monowid
Towarzysz: Jakub Telinga
Robotnica: Patrycja Krzeszowska
Chłopiec: Horacy Bartodziej / Tomasz Kędzia
Żywioły
Woda: Dorota Wójcik
Ziemia: Olga Maroszek
Powietrze: Dawid Kwieciński
Ogień: Patryk Rymanowski
Pieniądze
Złota moneta: Dorota Wójcik
Srebrna moneta: Aleksandra Wiwała
Brązowa moneta: Olga Maroszek
Dyrygent: Vladimir Kiradjiev


Kompozytor: Rafał Janiak


Poznański: Stanisław Kierner
Zofia: Małgorzata Walewska
Przybysz: Wojciech Pszoniak
Hirsch: Patryk Rymanowski
Lekarz / Koń Marynarz: Robert Ulatowski
Syn: Dawid Kwieciński
Córka: Patrycja Krzeszowska
Anioł - Przewodnik Chóru: Jan Jakub Monowid
Robotnica: Patrycja Krzeszowska
Chłopiec: Horacy Bartodziej / Tomasz Kędzia
Dyrygent: Vladimir Kiradjiev

 
 

29.09
piątek
18:30
TURANDOT
premiera
Opera

Kompozytor:
Giacomo Puccini

Dyrygent:
Rafał Janiak

Turandot: Elena Baramova
Kalaf: James Lee
Liu: Anna Wiśniewska-Schoppa
Timur: Grzegorz Szostak
Ping: Łukasz Motkowicz
Pong: Łukasz Gaj
Pang: Aleksander Kunach
Mandaryn: Patryk Rymanowski
Cesarz: Krzysztof Marciniak
Księżę Persji: Przemysław Cierzniewski, Paweł Krzemiński
Chór, Chór Dziecięcy, balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Rafała Janiaka
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
Bilety:

Strefa I
65/55

Strefa II
55/50

Strefa III
45/40

Strefa IV
30

 

30.09
sobota
18:30
TURANDOT
premiera
Opera

Kompozytor:
Giacomo Puccini

Dyrygent:
Rafał Janiak

Turandot: Agnieszka Kuk
Kalaf: Tomasz Kuk
Liu: Patrycja Krzeszowska
Timur: Robert Ulatowski
Ping: Arkadiusz Anyszka
Pong: Adam Sobierajski
Pang: Aleksander Zuchowicz
Mandaryn: Andrzej Kostrzewski
Cesarz: Krzysztof Marciniak
Książę Persji: Przemysław Cierzniewski, Paweł Krzemiński
Chór, Chór Dziecięcy, balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Rafała Janiaka
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
Bilety:

Strefa I
65/55

Strefa II
55/50

Strefa III
45/40

Strefa IV
30

 

01.10
niedziela
17:00
TURANDOT
premiera
Opera

Kompozytor:
Giacomo Puccini

Dyrygent:
Rafał Janiak

Turandot: Elena Baramova
Kalaf: James Lee
Liu: Anna Wiśniewska-Schoppa
Timur: Grzegorz Szostak
Ping: Łukasz Motkowicz
Pong: Łukasz Gaj
Pang: Aleksander Kunach
Mandaryn: Patryk Rymanowski
Cesarz: Krzysztof Marciniak
Książę Persji: Przemysław Cierzniewski, Paweł Krzemiński
Chór, Chór Dziecięcy, balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Rafała Janiaka
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
Bilety:

Strefa I
65/55

Strefa II
55/50

Strefa III
45/40

Strefa IV
30

 

04.10
środa
18:30
A NIGHT IN VENICE
premiera
Operetka

Kompozytor:
Johann Strauss

Dyrygent:
Marta Gardolińska

Guido: Janusz Ratajczak
Bartolomeo Delacqua: Przemysław Rezner
Barbara: Dorota Wójcik
Stefano Barbaruccio: Krzysztof Marciniak
Agricola: Agnieszka Makówka
Giorgio Testaccio: Robert Ulatowski
Konstancja: Sylwia Nowicka
Annina: Patrycja Krzeszowska
Caramello: Łukasz Gaj
Pappacoda: Łukasz Motkowicz
Ciboletta: Aleksandra Borkiewicz
Enrico Piselli: Krzysztof Pilch
Centurio: Krzysztof Dyttus
Balbi: Witold Tomczyk
Chór, Balet, Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Marty Gardolińskiej
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
 
 

06.10
piątek
20:00
premiera
Spektakle gościnne

Jacek Cygan
Andrzej Seweryn
Jacek Wójcicki
Kamila Klimczak
Olga Szomańska
 

07.10
sobota
18:30
SPARTACUS
premiera
Balet

Choreografia:
Kirill Simonov

Kompozytor:
Aram Chaczaturian

Dyrygent:
Andrzej Knap

Spartakus: Gintautas Potockas
Krassus: Dominik Senator
Egina: Ekaterina Kitaeva-Muśko
Frygia: Monika Maciejewska-Potockas
Harmodus: Wiktor Krakowiak-Chu
Koryfeje, Zespół Baletu i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Andrzeja Knapa
Inspicjenci: Anna Krzemińska, Andrzej Kowalik
 

08.10
niedziela
17:00
SPARTACUS
premiera
Balet

Choreografia:
Kirill Simonov

Kompozytor:
Aram Chaczaturian

Dyrygent:
Andrzej Knap

Spartakus: Koki Tachibana
Krassus: Nazar Botsiy
Egina: Riho Okuno
Frygia: Bogumiła Szaleńczyk
Harmodus: Gintautas Potockas
Koryfeje, Zespół Baletu i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Andrzeja Knapa
Inspicjenci: Anna Krzemińska, Andrzej Kowalik
 

10.10
wtorek
18:30
NABUCCO
premiera
Opera

Kompozytor:
Giuseppe Verdi

Dyrygent:
Tadeusz Kozłowski

Nabucco: Zenon Kowalski
Ismaele: Krzysztof Marciniak
Zaccaria: Zbigniew Wunsch
Abigaille: Monika Cichocka
Fenena: Bernadetta Grabias
Arcykapłan: Andrzej Staniewski
Abdallo: Krzysztof Dyttus
Anna: Anna Terlecka
Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego
Inspicjent: Zbigniew Pawełczyk
 
SPEKTAKL GRANY PO RAZ 180.

Przed spektaklem ogłoszenie wyników konkursu kompozytorskiego
na skomponowanie opery CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY.

24 października zapraszamy na wieczór jubileuszowy
VIVA NABUCCO! 30 lat Teatru Wielkiego w Łodzi

 
Bilety:

Strefa I
65/55

Strefa II
55/50

Strefa III
45/40

Strefa IV
30

 

11.10
środa
18:30
premiera
Koncert

śpiew: Robert Ulatowski
śpiew: Agnieszka Makówka
fortepian: Michał Karkusiński
trąbka: Dymitr Kościuszko
gitara basowa: Adam Przybylski
zespół wokalny: Agnieszka Białek, Sylwia Nowicka, Joanna Skoblewska, Krzysztof Pilch, Artur Mleko
prowadzenie: Aleksandra Bęben
 
 

14.10
sobota
18:30
EUGENE ONEGIN
premiera
Opera

Kompozytor:
Piotr Czajkowski

Dyrygent:
Tadeusz Kozłowski

Eugeniusz Oniegin: Andrzej Kostrzewski
Tatiana: Anna Wiśniewska-Schoppa
Leński: Paweł Skałuba
Olga: Bernadetta Grabias
Gremin: Grzegorz Szostak
Łarina: Agnieszka Makówka
Filipiewna: Jadwiga Postrożna
Triquet: Dawid Kwieciński
Zarecki: Andrzej Staniewski
Rotmistrz: Romuald Kisielewski
Guillot: Krzysztof Dyttus
Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego
Inspicjent: Zbigniew Pawełczyk
 

15.10
niedziela
17:00
EUGENE ONEGIN
premiera
Opera

Kompozytor:
Piotr Czajkowski

Dyrygent:
Tadeusz Kozłowski

Eugeniusz Oniegin: Łukasz Motkowicz
Tatiana: Dorota Wójcik
Leński: Paweł Skałuba
Olga: Bernadetta Grabias
Gremin: Robert Ulatowski
Łarina: Agnieszka Makówka
Filipiewna: Jadwiga Postrożna
Triquet: Dawid Kwieciński
Zarecki: Michał Barański
Rotmistrz: Romuald Kisielewski
Guillot: Krzysztof Dyttus
Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego
Inspicjent: Andrzej Kowalik
 

18.10
środa
18:30
CINDERELLA
premiera
Balet

Choreografia:
Giorgio Madia

Kompozytor:
Gioacchino Rossini

Kopciuszek: Monika Maciejewska-Potockas
Książę: Gintautas Potockas
Siostra I: Wojciech Domagała
Siostra II: Krzysztof Pabjańczyk
Macocha: Grzegorz Brożek
Wróżka: Ekaterina Kitaeva-Muśko
Nogi Wróżki: Julia Sadowska
Służący: Tomu Kawai, Nazar Botsiy
Ojciec: Dawid Kucharski
Matka: Ewa Kowalska-Brodek
Inspicjent: Anna Krzemińska
 
Bilety:

Strefa I
65/55

Strefa II
55/50

Strefa III
45/40

Strefa IV
30

 

  • Dyrekcja Teatru zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru i obsady
  • Sprzedaż biletów on-line kończy się na 60 min przed rozpoczęciem spektaklu
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net