Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
26.07.2021
Od 1 sierpnia rozpoczyna się Remont konserwatorski elewacji budynku Teatru Wielkiego w Łodzi wraz z przebudową głównych schodów wejściowych, który potrwa do 31 października 2022 r.
W związku z planowaną inwestycją, komunikacja z budynkiem przez drzwi wejściowe (frontowe) będzie zablokowana. Wejście do Teatru będzie możliwe poprzez drzwi umieszczone w elewacji wschodniej (od budynku Sądu Okręgowego).

data dodania:
23.07.2021
Już w najbliższą niedzielę na antenie Radio Łódź zaprezentują się wybitni muzycy naszego Teatru. Kierownik muzyczny Marcin Werner oraz baryton Andrzej Kostrzewski będą gośćmi redaktor Anny Groblińskiej.

data dodania:
16.07.2021
Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w połowie lipca 2021 roku zmarł Stanisław Kowalczuk. Pan Stanisław pracował w Teatrze Wielkim w Łodzi od 1966, z niewielką 2 letnią przerwą, do 2009 roku. To ponad 41 lat...

data dodania:
13.07.2021
Zanim zainaugurujemy sezon artystyczny 2021/2022, zapraszamy Państwa na wakacyjne spotkania z muzyką w plenerze!
data dodania:
1.07.2021
Szanowni Widzowie!
 
Informujemy, że w dniach 1 lipca - 15 sierpnia kasy Teatru będą zamknięte.
Zapraszamy do zapoznania się z naszym repertuarem i do zakupu biletów online.
Do zobaczenia!

data dodania:
29.06.2021
Szanowni Państwo,
 jak co roku w tym okresie przychodzi czas na podsumowania. Sezon 2020/2021 nie należał to najprostszych. Było wiele niepewności związanych z rozwojem pandemii oraz zmiany repertuarowe, z którymi borykały się wszystkie instytucie kultury w Polsce i na świecie. Oczywiście, nic nie zastąpi spektaklu z udziałem publiczności w Teatrze, jednak czas ten w Teatrze Wielkim w Łodzi, pomimo mniej sprzyjających okoliczności zaowocował w rozmaite projekty artystyczne, warsztaty edukacyjne, koncerty online, live streamingi i co najważniejsze – premiery!

data dodania:
29.06.2021
Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza do udziału w przesłuchaniu na stanowiska:
muzyk orkiestry – wiolonczela – pierwszy głos
data dodania:
29.06.2021
Na kolejny odcinek cyklu "Mistrzowie i ich uczniowie" zapraszamy już dziś - 29 czerwca 2021! Bohaterem spotkania będzie profesor Krzysztof Bednarek, wybitny tenor, wieloletni solista naszego teatru, pedagog.

data dodania:
28.06.2021
proszę przyjąć najserdeczniejsze gratulacje, wyrazy szacunku i wdzięczności oraz gorące podziękowania za 50 lat Pana pracy zawodowej jako muzyka- waltornisty  w orkiestrze Teatru Wielkiego w Łodzi, pracy zawsze solidnej, zaangażowanej i pełnej życzliwości dla wszystkich kolegów z naszego Teatru i co najważniejsze zawsze zgodnej z oczekiwaniami najwybitniejszych dyrygentów i realizatorów  spektakli.

Jestem pełen uznania, że należy Pan do nielicznego grona pracowników, którzy całą swoją karierę zawodową realizowali właśnie w naszym Teatrze oddając mu swój talent, profesjonalizm, wiedzę i godną wielkiego szacunku umiejętność harmonijnej współpracy ze wszystkimi.

Zawsze cieszył się Pan wielkim autorytetem i sympatią wśród nie tylko muzyków orkiestry, uznaniem  i szacunkiem dyrekcji Teatru, a dla wszystkich jest Pan wspaniałym kolegą – zawsze służącym poradą i dobrym słowem. Także wieloletnie pełnienie przez Pana funkcji inspektora orkiestry może służyć za najlepszy przykład odpowiedzialności, profesjonalizmui kultury osobistej.

Proszę przyjąć raz jeszcze gorące gratulacje z okazji tego wspaniałego Jubileuszu, serdeczne życzenia zdrowia i wspaniałej kondycji, pomyślności i satysfakcji w życiu osobistym.


Dziękuję i serdecznie gratuluję,
Dariusz Stachura


data dodania:
24.06.2021
Od 23 czerwca rozpoczyna się seria pikników w województwie łódzkim. W wydarzeniu nie zabraknie instytucji kultury, w tym Teatru Wielkiego w Łodzi.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net