Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
25.05.2021
W niedzielę 23 maja 2021 roku  z wielką radością mogliśmy gościć Państwa – naszą Publiczność – na pierwszym po długiej przerwie spektaklu granym tak jak to być powinno dla Widzów a nie tylko do kamery. Na scenie, ale również wśród publiczności można było poczuć wielkie podekscytowanie, siłę i szczęście. Tak energetycznej „Carmen” Bizeta dawno nie było. Widzowie nie kryli radości w związku z możliwością przeżycia spektaklu na żywo!  Owacje na stojąco były największym wyrazem uznania dla Artystów, ale również dowodem na to, że tak samo jak my tęsknili Państwo za wspólnym przeżywaniem operowych emocji.
 
Tego wieczoru na widowni zasiedli Pan Minister Spraw Zagranicznych Pan Zbigniew Rau oraz Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Pan Piotr Adamczyk. To zaszczyt móc Państwa gościć w murach naszego Teatru.

data dodania:
21.05.2021
Już wkrótce – 29 maja 2021 – primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi do swojej kolekcji tytułowych bohaterek operowych dołączy kolejną - Cio-Cio-San w operze Giacomo Pucciniego. Wszystkie partie operowych heroin, które wykonywała Joanna Woś, cechowały mistrzowskie wykonanie i aktorski kunszt, czego dowodem są liczne nagrody, wyróżnienia i uznanie publiczności.

data dodania:
20.05.2021
Szanowni Państwo,

Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza do udziału w przesłuchaniu na stanowiska:

1. muzyk orkiestry – wiolonczela – pierwszy głos
2. muzyk orkiestry – wiolonczela – muzyk tutti
data dodania:
15.05.2021

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 15 lat do udziału w konkursie NAMALUJ TEATR-OPERĘ-BALET.

Z czym kojarzy się wam teatr, opera, balet? Użyjcie swojej wyobraźni i pokażcie nam co dla was znaczą te słowa. A może ktoś z was potrafi narysować jak wyobraża sobie muzykę? Wyzwanie stawiamy ambitne, ale wiemy, że nikt nie ma tak bogatej wyobraźni jak dzieci dlatego z niecierpliwością oczekujemy na wasze rysunki.

Dla 3 najlepszych prac mamy nagrody w postaci profesjonalnych zestawów malarskich.


data dodania:
14.05.2021
Zachęcamy do głosowania! Legendarny spektakl baletowy GREK ZORBA został nominowany w Plebiscycie Energia Kultury 2020! Bardzo cieszymy się z tej nominacji i liczymy na Państwa głosy.

Bezpłatny głos można oddać na stronie TV TOYA do 25 maja do godz. 12:00. Wyniki zostaną ogłoszone tego samego dnia porczas gali telewizyjnej. A już 11 czerwca zapraszamy do naszego Teatru na ten wyjątkowy spektakl! KUP BILETdata dodania:
13.05.2021
Nie możemy się doczekać spotkania z Państwem i już dziś zapraszamy na spektakle do Teatru Wielkiego w Łodzi! CARMEN, MADAMA BUTTERFLY, GREK ZORBA, DON PASQUALE, DON CARLOS oraz Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Romualda Tesarowicza. Teatr Wielki w Łodzi otwiera się dla widzów już od 23 maja!

data dodania:
13.05.2021
Teatr Wielki w Łodzi włącza się w akcję Nocy Muzeów 15 maja i zaprasza do odwiedzenia Cyfrowego Muzeum. Z tej okazji zostanie przygotowany m.in. konkurs dla najmłodszych pt. „Namaluj teatr-operę-balet” (zasady zostaną ogłoszone na stronie Teatru i Cyfrowego Muzeum). Od 15 maja będzie również można oglądać wirtualną wystawę zdjęć zatytułowaną „Opera nocą”.


data dodania:
12.05.2021
Z radością informujemy, że PGE Polska Grupa Energetyczna od maja bieżącego roku została Mecenasem Teatru Wielkiego w Łodzi.

Dla naszego Teatru oznacza to wsparcie, które pozwoli na jeszcze większą aktywność artystyczną. Od dzisiaj gramy razem z jeszcze większą dawką emocji i energii!

data dodania:
10.05.2021
Z wielkim smutkiem i żalem przekazujemy informację o śmierci Tomasza Zagórskiego – śpiewaka operowego i profesora Akademii Muzycznej w Poznaniu. W Teatrze Wielkim w Łodzi artysta występował w partii Don Ottavia w operze Don Giovanni W.A. Mozarta (reż. Marek Weiss-Grzesiński, 1991 rok).

data dodania:
8.05.2021
W Narodowym Dniu Zwycięstwa (8 maja 2021) zapraszamy Państwa do wysłuchania koncertu inscenizowanego pt. Marsz, marsz Polonia w reżyserii Dariusza Stachury.
Wysłuchają Państwo polskich pieśni patriotycznych oraz arii z oper Stanisława Moniuszki w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi: solistów, chóru oraz orkiestry kameralnej pod batutą Michała Kocimskiego.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net