Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
15.03.2021
Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza do udziału w przesłuchaniu na stanowisko: muzyk orkiestry – I skrzypce – tutti.

Termin przesłuchania: 20 kwietnia 2021 r. godz. 10.30
Termin nadsyłania zgłoszeń: 16 kwietnia 2021 r. do godziny 12.00
Miejsce przesłuchania: Teatr Wielki w Łodzi, Plac Dąbrowskiego 90-249 Łódź,
wejście od ul. Jaracza – sala prób orkiestry.
data dodania:
14.03.2021
Premiera wieczoru oper jednoaktowych "Trouble in Tahiti" i "Głosu ludzkiego" w reżyserii Michała Znanieckiego pod kierownictwem muzycznym Adama Banaszaka odbyła się 5 marca w Teatrze Wielkim w Łodzi. Dwa odmienne, a jednocześnie mające części wspólne spektakle, które poruszają tematy nurtujące całe społeczeństwo, ale także problemy każdego z nas. Na wskroś amerykańska, tętniąca energią muzyka Leonarda Bernsteina oraz francuskie, przepełnione ładunkiem emocjonalnym dzieło Francisa Poulenca. Operowy dyptyk widzowie zobaczyli ze sceny, a to za sprawą zaaranżowania widowni w kieszeniach scenicznych, wokół obrotowej sceny, dzięki czemu odbiór dzieła był wzmocniony poprzez intymną, kameralną atmosferę. W materiale zobaczą Państwo m.in. fragmenty obu spektakli, wypowiedzi solistów i realizatorów a także wrażenia widzów i gości!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z premiery - prosto ze studia Teatru Wielkiego w Łodzi! 

data dodania:
10.03.2021
Śpieszymy ze wspaniałymi informacjami! Spektakl baletowy GREK ZORBA w choreografii Lorki Massina został nominowany do Plastrów Kultury 2020 w kategorii Spektakl teatralny roku! To wielkie wyróżnienie przede wszystkim dla naszego znakomitego zespołu baletowego.

data dodania:
9.03.2021
Widowiskowy DON CARLOS Giuseppe Verdiego zbliża się wielkimi krokami!
Koncert 20 marca uświetnią znakomici soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, których możemy podziwiać na scenach operowych zarówno w kraju, jak i za granicą. W rolach głównych wystąpią: Monika Cichocka, Dominik Sutowicz, Bernadetta Grabias, Grzegorz Szostak i Łukasz Motkowicz.

data dodania:
8.03.2021
Już w najbliższą środę 10 marca zaprezentowany zostanie – po raz pierwszy z udziałem publiczności – Wieczór debiutów choreograficznych. Z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy bilety w specjalnej cenie 25 złotych
 

data dodania:
8.03.2021
Szanowne Panie,

życząc wszelkiej pomyślności i muzycznych uniesień, zapraszamy Wszystkie Panie do wysłuchania wyjątkowego koncertu Województwo łódzkie dla kobiet.
W koncercie występuje wspaniała reprezentacja tenorów i barytonów Teatru Wielkiego w Łodzi: Arkadiusz Anyszka, Andrzej Kostrzewski, Dawid Kwieciński, Łukasz Motkowicz, Paweł Skałuba i Dominik Sutowicz w towarzystwie orkiestry kameralnej pod kierownictwem muzycznym Michała Kocimskiego.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie.

data dodania:
7.03.2021
Za nami pierwsza w tym sezonie premiera z udziałem publiczności. Podczas wieczoru dwóch jednoaktowych oper 5 i 6 marca 2021 zobaczyć Państwo mogli GŁOS LUDZKI Francisa Poulenca oraz polską prapremierę TROUBLE IN TAHITI Leonarda Bernsteina.

data dodania:
4.03.2021
Szanowni Państwo,

informujemy, że sprzedaż biletów na widowiskowy koncert opery DON CARLOS rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 marca o godz. 12:00.
19 marca 2021 roku wystąpią dla Państwa: Aleksandra Kurzak (Elżbieta), Roberto Alagna (Don Carlos), Andrzej Dobber (Posa), Rafał Siwek (Filip II), Monika Ledzion-Porczyńska (Eboli) oraz soliści, chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Maestro Vladimira Kiradjieva.
Wydarzenie 20 marca uświetnią soliści Teatru Wielkiego w Łodzi; w rolach głównych wystąpią: Monika Cichocka, Dominik Sutowicz, Bernadetta Grabias, Grzegorz Szostak i Łukasz Motkowicz.
Koncert w inscenizacji Michała Znanieckiego. Oprawa scenograficzna spektaklu zrealizowana z wykorzystaniem obrazów Wojciecha Siudmaka według koncepcji autora.
 

data dodania:
4.03.2021
Dzień Kobiet tuż-tuż. Z tej okazji już jutro – w niedzielę 7 marca, o godzinie 19.00 – zapraszamy Państwa do TVP3 Łódź na koncert pt. Województwo łódzkie dla kobiet, podczas którego soliści Teatru Wielkiego zaprezentują popularne fragmenty oper oraz znane piosenki polskie i światowe dedykowane kobietom.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie.

data dodania:
2.03.2021
Teatr Wielki w Łodzi przygotowuje premierę – pierwszą w tym sezonie z udziałem publiczności. Będzie to wieczór dwóch jednoaktowych oper: TROUBLE IN TAHITI Leonarda Bernsteina – polska prapremiera – oraz GŁOS LUDZKI Francisa Poulenca. Reżyseria została powierzona znakomitemu reżyserowi Michałowi Znanieckiemu, a kierownictwo muzyczne uznanemu dyrygentowi młodego pokolenia Adamowi Banaszakowi. Spektakle odbędą się na scenie obrotowej wokół której – w kieszeniach scenicznych – zasiądzie publiczność. Premiera już 5 i 6 marca 2021.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net