Biuro Obsługi Widzów  42  633 31 86
kasy 42 633 77 77


Wersja kontrastowa serwisuKontrast domyślny - klasyczna wersja serwisu


FaceBook
YouTube
Google Plus
Instagram

Wyszukiwarka
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Fotorelacja - Sasha Waltz & Guests
data dodania:
26.10.2022
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć ze spektaklu SYMPHONIE MMXX na taniec, światło i orkiestrę, który rozpoczął XXVI Łódzkie Spotkania Baletowe.
Koncepcja produkcji opiera się na inspirującym spotkaniu sztuk, które zgodnie z najlepszą tradycją tańca zostaje podniesione do rangi kanonu: Sasha Waltz i jej zespół połączyli muzykę, taniec i sztuki plastyczne, tworząc dzieło wypełniające cały wieczór. 

Zespół Sasha Waltz & Guests został utworzony w 1993 roku w Berlinie przez Sashę Waltz i Jochena Sandiga. W sezonie 2018/19 zespół świętował jubileusz 25-lecia powstania. Dotychczas jako „goście” (ang. guests) z zespołem współpracowały zespoły i artyści z obszarów architektury, sztuk plastycznych, choreografii, filmu, wzornictwa, literatury, mody i muzyki z ponad 30 krajów, współtworząc ponad 80 produkcji, projektów „dialogowych” i filmów. Zespół Sasha Waltz & Guests działa w międzynarodowej i krajowej, wciąż rozwijającej się sieci partnerów w zakresie produkcji i występów gościnnych, prezentując rocznie ok. 70 spektakli z repertuaru obejmującego 12 produkcji. W Berlinie zespół współpracuje z licznymi instytucjami, takimi jak teatry miejskie, teatry operowe i muzeami, a także przyczynił się do powstania nowych instytucji kultury, np. Sophiensaele w 1996 r., St. Elisabeth Kirche w 2004 r., radialsystem w 2006 r. W 2013 roku zespół otrzymał tytuł Ambasadora Kultury Unii Europejskiej. W 2014 roku fundusz Fonds Darstellende Künste wyróżnił zespół Sasha Waltz & Guests nagrodą honorową im. George’a Taboriego.

Fot. Joanna Miklaszewska
Do góry

{banners_down}

design by fast4net