Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Biuro Obsługi Widzów  42  633 31 86
kasy 42 633 77 77


Dostępność
Kontakt
FaceBook
YouTube
Instagram
TikTok
Teatr Wielki w Łodzi - edukacja
{bw_alt}
Przejdź do BIPDrukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Aktualności
XXVI Łódzkie Spotkania Baletowe 2022 rok
data dodania:
11.06.2022
Jubileuszowe – XXV Łódzkie Spotkania Baletowe – odbyły się trzy lata temu - w 2019 roku. Kolejne – XXVI - zgodnie z ponad 50-letnią tradycją - powinny zaistnieć rok temu. Niestety, ze względu na światową sytuację pandemiczną stało się inaczej… To w obecnym – 2022 roku – będziemy mogli zaprosić Państwa na jesienne tym razem XXVI Łódzkie Spotkania Baletowe.
 

W dotychczasowych  25. edycjach festiwalu wystąpiły chyba wszystkie najważniejsze zespoły baletowe z całego świata z Baletem XX Wieku Maurice Béjarta na czele, w tym także polskie, które na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi zaprezentowały wszystko, co w choreografii, balecie i teatrze tańca najpiękniejsze, najbardziej wartościowe i fascynujące dla wielbicieli sztuki baletowej.   
Zespoły baletowe, nie tylko prezentowały szeroki wachlarz repertuarowy, ale też, a może przede wszystkim, dawały nam – publiczności - szansę uczestniczenia w czymś niezwykle ważnym i wartościowym: w przeglądzie tego, co w światowej choreografii w danym momencie było nie tylko modne i nowatorskie, ale też wytyczało trendy i kierunki na przyszłość. 
Mocno wierzymy, że tym razem ominą nas przykre niespodzianki i że tegoroczne XXVI Łódzkie Spotkania Baletowe – ku satysfakcji i radości nas wszystkich – odbędą się bez żadnych kłopotów; tym razem nie będzie to jednak wiosna, ale październik 2022. Jesteśmy przekonani, że dla dobrej sztuki baletowej, pora roku nie ma większego znaczenia.
Już teraz zapraszamy wszystkich fanów dobrego baletu. O szczegółach będziemy informować.
Do góry

{banners_down}

Stopka

design by fast4net
Zamknij