Etapy konkursu

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Etapy konkursu
ETAPY KONKURSU KOMPOZYTORSKIEGO

I ETAP: Rejestracja kompozytorów chcących wziąć udział w I etapie będzie trwać od dnia ogłoszenia Konkursu do 5 października 2016 roku. Kompozytorzy będą musieli wypełnić ankietę dostępną na stronie www.operalodz.com/konkurs i po zarejestrowaniu przez Organizatora otrzymają mailem fragment libretta, do którego napiszą muzykę. Do 5 grudnia 2016 roku każdy zarejestrowany Kompozytor powinien nadesłać jeden 10-15 minutowy fragment planowanej opery, który musi być napisany na solistów, chór mieszany i orkiestrę symfoniczną do wysłanego przez Organizatora fragmentu libretta Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i nie może być nigdzie wcześniej opublikowany ani wykonany. Jury wyłoni trzech Finalistów Konkursu Kompozytorskiego do 20 grudnia 2016 roku.

II ETAP: Kompozytorzy, wybrani przez Jury, będą zaproszeni przez Dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi – Pawła Gabarę do współpracy przy publicznym wykonaniu fragmentów opery z udziałem solistów, chóru mieszanego i orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi. Wykonanie koncertowe tych fragmentów odbędzie się na Scenie Teatru w pierwszej połowie stycznia 2017 roku. To wykonanie, które zostanie sfilmowane, będzie też prezentowane w Internecie oraz w „Manufakturze”. Na podstawie głosowania Jury i Słuchaczy (także wysyłania głosów za pośrednictwem Internetu, zakończonego o północy z 29 na 30 stycznia 2017 roku), zostanie wybranych dwóch Kompozytorów, którzy przejdą do III etapu (jeden wybrany przez Jury, drugi przez Słuchaczy). Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w poniedziałek 30 stycznia 2017 roku o godzinie 12.00. Kompozytor, który nie przejdzie do III etapu, otrzyma wyróżnienie w kwocie 5 tysięcy złotych. Obaj Kompozytorzy, którzy zostaną zakwalifikowani do III etapu, otrzymają zadatki w kwocie 5 tysięcy złotych na napisanie I aktu opery.

III ETAP: Dwaj wybrani Kompozytorzy będą zobowiązani do skomponowania I aktu opery do 10 maja 2017 roku. Publiczne wykonanie I aktu w wersji koncertowej odbędzie się na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi 24 września 2017 roku w wykonaniu solistów, chóru mieszanego i orkiestry Teatru oraz ze specjalnym udziałem Małgorzaty Walewskiej oraz Wojciecha Pszoniaka. Jury wybierze Laureata Grand Prix, który otrzyma nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych (łącznie z wypłaconym zadatkiem). Laureat II miejsca uzyska 15 tysięcy złotych (łącznie z zadatkiem).

IV ETAP: Laureat będzie zobowiązany do skomponowania całej dwuaktowej opery oraz przekazania Organizatorowi w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2018 roku pełnej partytury. W ramach umowy otrzyma dodatkowo honorarium w kwocie 15 tysięcy złotych. Prapremiera odbędzie się na Dużej Scenie Teatru Wielkiego w Łodzi w 2 lutego 2019 roku. W 18 maja 2019 roku zostanie przygotowana premiera wersji plenerowej opery na rynku Manufaktury w Łodzi.


Kontakt: konkurs@teatr-wielki.lodz.pl
 
Mecenasem konkursu i Fundatorem nagród jest:
Patroni medialni konkursu:

      


 
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij