Publiczność ma głos!

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Publiczność ma głos!

Uczestniczymy w bezprecedensowym i ważnym dla Teatru Wielkiego w Łodzi wydarzeniu – konkursie kompozytorskim na napisanie opery CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY. 5 stycznia 2017 r. podczas koncertu w Teatrze Wielkim w Łodzi wysłuchali Państwo czterech finałowych kompozycji zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego oraz Małgorzaty Walewskiej. Od Państwa zależy, który z kompozytorów przejdzie do trzeciego etapu.

Zagłosować można tylko na JEDNEGO autora najlepszej Państwa zdaniem kompozycji. Z jednego urządzenia może zostać oddany jeden głos co 24 godziny. Głosowanie trwa od 5 do 29 stycznia 2017 r. do północy. Od 20 do 29 stycznia 2017 r. będzie można zagłosować również w rotundzie w Manufakturze na specjalnie przygotowanym stoisku.

KONKURSOWE FRAGMENTY OPERY:

o    Katarzyna Brochocka / POSŁUCHAJ
o    Kamil Cieślik / POSŁUCHAJ
o    Rafał Janiak / POSŁUCHAJ
o    Aleksander Nowak / POSŁUCHAJ


Wyniki zostaną podane 30 stycznia 2017 r. o godz. 12:00.

W ciągu 25 dni oddano w sumie 53 022 głosów (420 głosów oddała publiczność Teatru Wielkiego 5 stycznia, w dniu koncertu CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY, 52 602 głosów w Internecie). Głosy na poszczególne kompozycje rozłożyły się następująco:
Katarzyna Brochocka – 42849
Kamil Cieślik – 1233
Rafał Janiak – 8209
Aleksander Nowak – 731


Najwięcej głosów w tym etapie konkursu otrzymała Katarzyna Brochocka. Kompozytorce serdecznie gratulujemy! Więcej o wynikach głosowania.

Kompozytor wybrany przez Publiczność oraz kompozytor wskazany przez Jury skomponują I akt opery. Publiczne wykonanie tego aktu w wersji koncertowej odbędzie się na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi we wrześniu 2017 r. Laureat Grand Prix zostanie wybrany przez Jury.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij