Verdiana – Łódzki Chór Teatralny

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Verdiana – Łódzki Chór Teatralny

Szanowni Państwo,
Wszystkie nowe osoby chcące uczestniczyć w zajęciach zapraszamy na przesłuchania.

VERDIANA to chór pasjonatów śpiewu, działający przy łódzkiej operze, składający się z mieszkańców Łodzi i regionu. Kto z nas nie lubi podśpiewywać?! Śpiewamy przy różnych okazjach i bez nich, w towarzystwie i do lustra, na cały głos lub tylko „pod nosem” i to niezależnie od tego czy znamy tekst, czy dorabiamy własny. I bardzo dobrze, bo śpiewanie to na pewno relaks, zabawa i całkiem niezła komunikacja z innymi, a na pewno z sobą samym! Nawet jeśli nie czujemy się w śpiewie najpewniej, to jest okazja do sprawdzenia swoich możliwości – proponujemy wspólne śpiewanie pod okiem profesjonalnych chórmistrzów.
Podczas prób nasi pedagodzy poprowadzą ćwiczenia z emisji głosu, a przede wszystkim nauczą najpiękniejszego operowego repertuaru chóralnego. Udział w chórze może być jedyną szansą poznania teatru operowego i wystąpienia na wielkiej scenie u boku artystów Teatru Wielkiego podczas koncertu finałowego na zakończenie sezonu.

Koszt udziału w zajęciach 40 zł/m-c
zajęcia prowadzą: Michał Jan Barański, Aleksandra Orczykowska

Informacje:
Ewa Kowalska-Brodek

e-mail: edukacja@teatr-wielki.lodz.pl 
tel. 42 647 21 42

Michal Jan Barański
e-mail: m.j.baranski@teatr-wielki.lodz.pl Kierownictwo artystyczne chóru: Michał Jan Barański

mgr Michał Jan Barański - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, w specjalnościach Dyrygentura Chóralna i Pedagogika Muzyczna. W 2010 r. stypendysta Małopolskiej Fundacji Stypendialnej "Sapere Auso". W latach 2010-2012 współpracownik Chóru Polskiego Radia oraz asystent w Krakowskim Chórem Akademickim UJ. W latach 2012-2022 związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako artysta chóru, od sezonu artystycznego 2013/2014 zastępca kierownika chóru TWŁ. W latach 2013-2015 specjalista ds. emisji głosu w Chórze Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Aktywny dyrygent, artysta sceniczny, śpiewak, pedagog i wykładowca akademicki. Prowadzi kursy doskonalące dla nauczycieli muzyki oraz warsztaty wokalne dla chórów amatorskich. Z zamiłowania zajmuje się chorałem gregoriańskim, który praktykuje jako kantor.

fot. Joanna Miklaszewska


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij