Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
A ŚNIEŻKA WIECZNIE ŻYWA!
data dodania:
13.05.2014
To chyba rekord na skalę światową! Królewna Śnieżka Bogdana Pawłowskiego stworzona przez Witolda Borkowskiego – niezapomnianego choreografa i pierwszego kierownika baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, już od ponad czterdziestu lat towarzyszy – z mniejszymi lub większymi przerwami – kolejnym pokoleniom i niezwykle atrakcyjną formą pobudza wyobraźnię najmłodszych, wzniecając w nich tym samym zamiłowanie do teatru i sztuki baletowej.
Najbliższa Śnieżka będzie wyjątkowa, bo i wyjątkowa jest okazja; w Dniu dziecka Śnieżka nie tylko uraczy najmłodszych widzów słodkościami, ale także "odwiedzi" ich osobiście na widowni, a różne postacie sceniczne w kostiumach "pozwolą" fotografować się z każdym kto będzie miał na to ochotę (i aparat!).
Królewna Śnieżka dzieciom... W Dniu dziecka – 1 czerwca – i Śnieżka i pozostali bohaterowie baletowej baśni czekają w naszym Teatrze o godzinie 17.30.

Ponieważ w bieżącym roku przypada jubileusz 60-lecia opery w Łodzi, warto zatem odnotować, że Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków (bo taki jest pełny tytuł baletu) miała swoją prapremierę w naszym Teatrze 14 marca 1970(!) roku; Śnieżkami były najwybitniejsze solistki baletu, m.in.: Iwona Wakowska, Małgorzata Zalejska, Ewa Wycichowska, Ewa Owczarek, Malwina Poleszak, Luiza Żymełka, Edyta Wasłowska. Dzisiaj w tę plejadę znakomitości wspaniale wpisuje się Monika Maciejewska!
Do góry

{banners_down}

design by fast4net