Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
15.11.2019
Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że dzisiejszej nocy odszedł  STEFAN GAJDZIŃSKI – znakomity lekarz, wybitny specjalista – ortopeda, przez wiele lat związany zawodowo z naszym Teatrem.
data dodania:
14.11.2019

Zainteresowanie tym, co działo się za kulisami Teatru pojawiło się… właściwie wraz z powstaniem teatru.
Na wczorajszej konferencji prasowej Dyrekcja Teatru: Dariusz Stachura i Krzysztof Marciniak, realizatorzy spektaklu: Roberto Skolmowski (reżyser), Marta Kosielska (kierownictwo muzyczne), Zuzanna Markiewicz (dekoracje, kostiumy) oraz odtwórczynie głównych ról: Joanna Woś i Dorota Wójcik spotkaniami się z dziennikarzami, by nieco szerzej porozmawiać o naszej najbliższej premierze.


data dodania:
8.11.2019
Serdecznie zapraszamy do Sali kameralnej na szczególną wystawę, która towarzyszyć będzie koncertowi Rozśpiewana niepodległa w dniu 11 listopada. Wystawa będzie gościła w Teatrze do 20 listopada 2019 roku.

data dodania:
7.11.2019
Inauguracja XV Łódzkich Spotkań Baletowych, 20 lat od premiery i 64 wystawienia na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. „Ziemia obiecana”, czyli historia Łodzi opowiedziana tańcem w interpretacji znakomitego choreografa Graya Veredona, który zaszczycił nas swoją obecnością by ponownie pracować z naszym zespołem baletowym i odświeżyć choreografię swojego spektaklu.

data dodania:
31.10.2019

A dlaczego nie?! Za kulisami teatru – jak w operze Donizettiego VIVA LA MAMMA – wszystko zdarzyć się może; nawet i to, że operowe primadonny odnajdują dla siebie jeszcze jedno – nowe – pole konkurencji! Joanna Woś i Dorota Wójcik (główne bohaterki spektaklu)  realizując sumiennie (co widać na zdjęciach) pomysł reżysera Roberta Skolmowskiego i fachowe wskazówki trenera od żonglerki pokaźnymi pizzami, nie prześcigają się w ilości i wysokości wydawanych dźwięków.


data dodania:
25.10.2019
Wszystkim miłośnikom opery i baletu, naszym wiernym Widzom i Melomanom, całemu Zespołowi Artystycznemu, Administracyjnemu i Technicznemu oraz wszystkim, którzy współtworzą teatr życzymy ogromu wrażeń, wielkich emocji, niekończących się pomysłów oraz wytrwałości w ich realizowaniu!


data dodania:
22.10.2019
Do premiery opery komicznej "Viva la Mamma" został już tylko miesiąc! Jak się Państwo domyślają, przygotowania trwają pełną parą. Dekoracji i kostiumów w całości nie możemy (jeszcze) zdradzić, ale już możemy zagwarantować, że robią wrażenie! Nasi artyści pomimo codzinnych prób i spektakli repertuarowych, są w idealnej formie.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z próby reżyserskiej i przyjrzenia się nieco naszym solistom jak pracują nad  najnowszym spektaklem!

data dodania:
18.10.2019
Miała 98 lat… ALICIA ALONSO – kubańska primabalerina i największa legenda baletu XX wieku – odeszła. Pozostawiła po sobie dziesiątki niepowtarzalnych kreacji baletowych, najdoskonalszy wzorzec tego, co w balecie klasycznym najpiękniejsze i najcenniejsze.

data dodania:
17.10.2019

Łódź to jedyne takie miasto w historii świata, obok Manchesteru i Osaki, które rozwijało się tak dynamicznie. Wiek XIX przyniósł mu wzloty i upadki – wielkie fortuny, strajki i protesty włókniarek, które te fortuny budowały. A wiek XXI – balet i operę o tych burzliwych wydarzeniach.
Listopadowy tydzień to okazja przypomnienia sobie jak przez lata zmieniał się punkt widzenia na łódzką historię poczynając od „Ziemi Obiecanej” Reymonta i Wajdy w baletowym ujęciu Greya Veredona, po najnowszy obraz pokazany w „Człowieku z Manufaktury”.


data dodania:
17.10.2019

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na przesłuchania na stanowisko artysty chóru w grupie głosów tenor

Do góry

{banners_down}

design by fast4net