Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
21.01.2021
Szanowni Państwo,

w najbliższą sobotę – 23 stycznia 2021 o godz. 18.00 – zapraszamy Państwa do Telewizji TOYA na koncert Karnawał w wiedeńskim nastroju w wykonaniu solistów, chóru, baletu i orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi.
Gwarantujemy dobrą zabawę, wzruszenia i piękną muzykę!

data dodania:
21.01.2021
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowaliśmy kilka plakatów z naszych repertuarowych przedstawień z dedykacją od Dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi Dariusza Stachury.

data dodania:
20.01.2021

19 stycznia 2021 roku w wieku 100 lat odeszła wybitna śpiewaczka Zofia Śliwińska- sopran. Była wieloletnią solistką Opery Łódzkiej, przez ówczesną prasę okrzyknięta Marią Callas z Łodzi.


data dodania:
19.01.2021
Teatr Wielki w Łodzi 19 stycznia 2021 roku obchodzi 54. urodziny. To doskonała okazja, by udać się w podróż historyczno-sentymentalną, dlatego też poniżej prezentujemy Państwu fotorelację z powstawania gmachu przy placu Dąbrowskiego. Tym razem chcielibyśmy również Państwa poprosić o udostępnienie archiwalnych fotografii Teatru – jeśli takie zachowały się w Państwa zbiorach. W ten sposób uda nam się wspólnie stworzyć unikalny album, dokumentujący historię niezwykłego miejsca – Teatru Wielkiego w Łodzi – który za rok obchodzić będzie uroczysty jubileusz!

data dodania:
18.01.2021
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Heleny Stiksovej-Padkowskiej – harfistki związanej z Teatrem Muzycznym w Łodzi.

data dodania:
15.01.2021
Teatry pozostaną zamknięte dla publiczności minimum do końca stycznia, ale nie oznacza to, że w Teatrze Wielkim w Łodzi panuje cisza. Z zachowaniem środków bezpieczeństwa i wszelkich obostrzeń pracujemy nad kolejnymi wydarzeniami dla Państwa. Już w najbliższą niedzielę rozpoczynamy rejestrację koncertu pt. Karnawał w wiedeńskim nastroju, który wyemitowany zostanie w Telewizja TOYA w sobotę 23 stycznia (dostępny również w formie bezpłatnego streamingu w na stronie www.tvtoya.pl/live).

data dodania:
14.01.2021
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Maestro Jacka Kraszewskiego – dyrygenta i kierownika artystycznego Filharmonii Gorzowskiej, z którą związany był od kwietnia 2017 roku. Był długoletnim dyrektorem Opery na Zamku w Szczecinie, dyrektorem artystycznym Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu oraz cenionym wykładowcą akademickim. W Teatrze Wielkim w Łodzi dyrygował operą Carmen w 2017 roku.

Jacek Karczewski zmarł 14 stycznia 2021 roku w Szczecinie. Miał 64 lata. Łącząc się w smutku, Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy serdecznego współczucia.
data dodania:
9.01.2021
Już 10 stycznia zaprosimy Państwa na drugą część koncertu Wszyscy śpiewajmy kolędy w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi! Całość dostępna będzie na kanale Youtube oraz profilu Facebook Teatru Wielkiego w Łodzi.

data dodania:
6.01.2021
Już 6 i 10 stycznia zapraszamy na wyjątkowy koncert "Wszyscy śpiewajmy kolędy" w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi! Dwuczęściowy koncert dostępny będzie na kanale Youtube oraz profilu Facebook Teatru Wielkiego w Łodzi.

data dodania:
4.01.2021
Soliści naszego Teatru zapraszani są przez instytucje kultury z całej Polski do udziału w różnych wydarzeniach. W noc sylwestrową publiczność mogła wysłuchać ich podczas wydarzeń wieńczących rok 2020 m.in. na scenach Warszawy, Bydgoszczy, Bytomia czy Torunia.

Do góry

{banners_down}

design by fast4net