Biuro Obsługi Widzów  42  633 31 86
Kasy 42 633 77 77

Wersja kontrastowa serwisuKontrast domyślny - klasyczna wersja serwisu


FaceBook
YouTube
Google Plus
Instagram

Wyszukiwarka
Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

XXV ŁSB / SOMBRAS
Zespół:
Ballet Flamenco Sara Baras

Balet

Choreografia:
Sara Baras & Jose Serrano

Realizatorzy:
reżyseria, kierownictwo artystyczne i choreografia:
Sara Baras

artyści gościnni:
José Serrano i Tim Ries

kompozytor:
Keko Baldomero

scenograf:
Andrés Mérida

tekst:
Santana de Yepes

oświetlenia:
Óscar Gómez de los Reyes

kostiumy:
Luis F. Dos Santos

asystent choreografa:
María Jesús García OviedoBlisko dwugodzinne widowisko powstałe w ramach wyjątkowego jubileuszu – dwudziestej rocznicy istnienia Ballet Flamenco Sara Baras. Głównym motywem spektaklu jest „La Farruca” – taniec ten towarzyszył wszechstronnie uzdolnionej artystce z Kadyksu podczas całej 20-letniej kariery, kształtował jej osobowość sceniczną i przywiódł ją do punktu, w którym znajduje się obecnie. To dzięki „La Farruca” zdobyła uznanie na całym świecie i wciąż cieszy się opinią mistrzyni tego tańca.
W Sombras wirtuozeria tańca łączy się z pełnymi dynamiki choreografiami (zarówno tradycyjnymi, jaki i współczesnymi) i różnorodnymi rozwiązaniami technicznymi. Niepodważalnym atutem przedstawienia są również dekoracje, zaprojektowane przez artystę z Malagi Andrésa Méridę. Pełnią one istotną funkcję w całości inscenizacji, wypełniają przestrzeń kolorem i fakturą, a także dynamicznie dzielą przestrzeń sceniczną. Dzieła dopełniają odpowiednio dobrane oświetlenie oraz wspaniałe kostiumy, które dodatkowo podnoszą jakość widowiska.
Keko Baldomero, utalentowany gitarzysta z Kadyksu i dyrektor muzyczny zespołu, skomponował muzykę do spektaklu. Poza flamenco Baldomero sięga do dorobku muzycznego innych kultur, które kształtowały zespół na przestrzeni lat. Artyści zatańczą do muzyki na żywo, wykonywanej m.in. przez słynnego saksofonistę Tima Riesa i odnoszącego sukcesy międzynarodowe skrzypka Arę Malikiana.
Gwiazda i założycielka zespołu Sara Baras odpowiada za reżyserię i większą część choreografii. Publiczność będzie miała okazję podziwiać na scenie także występy gościnnego artysty – José Serrano, wybitnego tancerza światowej sławy i autora choreografii, którą wykonuje w tym spektaklu.

Ambasada Hiszpanii w Polsce objęła Patronatem Honorowym występy zespołu podczas XXV Łódzkich Spotkań Baletowych

:
Sara Baras, José Serrano (choreograf własnych części), María Jesús Garcia Oviedo, Charo Pedraja, Cristina Aldón, Sonia Franco, Daniel Saltares, David Martín ze specjalnym udziałem Ary Malikiama


zespół muzyczny:
Tim Ries (saksofon i obój)

:
Keko Baldomero, Andrés Martinez (gitara)

:
Antonio Suárez

:
Manuel Muñoz “Pájaro” (perkusja)

wokaliści:
Rubio de Pruna, Israel Fernández

dyrektor muzyczny:
Keko Baldomero


Do góry

{banners_down}

design by fast4net