Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
29.10.2020
Był Osobą, o której śmiało i bez żadnej przesady można powiedzieć CZŁOWIEK TEATRU. Przez znakomitą większość swojej drogi zawodowej związany z naszym Teatrem, później z Teatrem Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu, na każdej – z pełnionych funkcji dawał się poznać jako osoba dla nich stworzona. Był pracownikiem Biura Obsługi Widzów, później jego wieloletnim kierownikiem, zastępcą dyrektora i dyrektorem administracyjnym. Zawsze jednak blisko wszystkich pracowników, ich spraw zawodowych i prywatnych – służący dobrą radą, starający się skutecznie rozwiązywać problemy często wydawać by się mogło nierozwiązywalne. Po przejściu na emeryturę nie rozstawał się z naszym teatrem, będąc gościem na każdej premierze.

data dodania:
29.10.2020
Światowy Dzień Baletu (World Ballet Day) został ustanowiony 4 października 2014 roku przez pięć słynnych zespołów baletowych: The Royal Ballet, Australian Ballet, Balet Bolszoj, National Ballet of Canada oraz San Francisco Ballet.
Rok temu święto przypadło na 23 października, w tym zaś obchodzimy je dzisiaj – 29 października.

Jest to niezwykle ważny dzień przede wszystkim dla Artystów naszego baletu, miłośników tańca, ale również dla Teatru Wielkiego w Łodzi - organizatora Łódzkich Spotkań Baletowych, jednego z ważniejszych tanecznych biennale w Europie.

data dodania:
28.10.2020
Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza do udziału w przesłuchaniu na stanowisko:
muzyk orkiestry – altówka (muzyk tutti)

data dodania:
22.10.2020
Nadchodzące dni zapowiadają się naprawdę wyjątkowo! Wielbiciele opery i baletu mogą zacząć świętować już w niedzielę, a to za sprawą Światowego Dnia Opery (World Opera Day), który przypada na 25 października. Następnie, po chwili przerwy, wszyscy wielbiciele tańca klasycznego powinni szykować się na czwartek, 29 października, kiedy to cały świat obchodzi Światowy Dzień Baletu (World Ballet Day). Przed nami prawdziwa kulturalna uczta!

I choć, przez wzgląd na okoliczności, w ten weekend nie możemy zobaczyć się z Państwem w Teatrze, to nie ustajemy w wysiłkach i szykujemy dla Was elektryzujący repertuar na kolejne miesiące!

data dodania:
22.10.2020
Już 7 listopada 2020 w Teatrze Wielkim odbędzie się premiera „Głosu ludzkiego”, opery-monodramu Francisa Poulenca z udziałem Joanny Woś. Do realizacji tego dzieła Dyrekcja łódzkiej opery zaprosiła cenionego reżysera Michała Znanieckiego oraz znakomitego dyrygenta Adama Banaszaka.. Ten spektakl jest wyjątkowy nie tylko ze względu na muzykę, tym razem publiczność zapraszamy na scenę. Sprzedaż biletów na premierowe spektakle właśnie się rozpoczęła.

data dodania:
22.10.2020
W sobotę (5 września), z inicjatywy Pary Prezydenckiej, cała Polska czytała Balladynę.
Nasz wkład w organizację Narodowego Czytania docenił Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który na ręce pracowników Teatru przesłał list z podziękowaniami oraz okolicznościowe wydanie Balladyny.

data dodania:
22.10.2020
Fabuła LO SPEZIALE – wypełniona intrygami, przebierankami, pułapkami i podstępami – nie ustępuje muzyce pełnej instrumentalnej wirtuozerii, arcyciekawych i zabawnych efektów dźwiękowych oraz różnorodnych muzycznych nastrojów. Intryga dzieła rozgrywa się pomiędzy czterema postaciami: młodą i pełną wdzięku Grillettą oraz jej trzema zalotnikami. Który z bohaterów zdobędzie jej serce? Przed Państwem ostatnia szansa, by osobiście poznać tę wyjątkową, rzadko wystawianą operową perłę Haydna! Sprzedaż biletów właśnie ruszyła.

data dodania:
19.10.2020
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci wybitnego aktora, legendy kina i teatru Wojciecha Pszoniaka. Na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi gościliśmy go w maju 2019 roku podczas plenerowego wykonania opery Człowiek z Manufaktury, w której kreował postać Prokuratora/Przybysza.

data dodania:
16.10.2020
Rok 2020 Sejm ustanowił Rokiem Świętego Jana Pawła II. 18 maja 2020 obchodziliśmy stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II. 16 października 1978 jest datą rozpoczęcia sprawowania papieskiego pontyfikatu.

Zapraszamy Państwa do wysłuchania wyjątkowego koncertu nagranego w hołdzie Janowi Pawłowi II – w 100. rocznicę urodzin oraz 42. rocznicę pontyfikatu Papieża – w wykonaniu Dorot Wójcik i Aleksandry Nawe.

data dodania:
13.10.2020
Szanowni Państwo,

chcieliśmy spotkać się z Wami jeszcze w październiku, niestety znów rzeczywistość pandemiczna pokrzyżowała nam plany. W związku z nowymi wymogami, obowiązującymi od czasu wprowadzenia żółtej strefy na terenie całego kraju, Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi podjęła decyzję o przeniesieniu premiery "Cosi fan tutte" na
19 i 20 grudnia 2020 r.
 

Do góry

{banners_down}

design by fast4net