Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
19.12.2020
DON PASQUALE tegorocznym prezentem na święta i Nowy Rok od Teatru Wielkiego w Łodzi!
 
Zapraszamy do rodzinnego oglądania jednej z najdoskonalszych oper komicznych wszech czasów. Spektakl w reżyserii Michała Znanieckiego pod mistrzowską batutą Maestro Tadeusza Kozłowskiego i z udziałem solistów znanych również z międzynarodowych scen. Najnowszą premierę będzie można oglądać w Internecie już od 26 grudnia 2020. Bilety już w sprzedaży!

data dodania:
18.12.2020
W ostatni przedświąteczny weekend w Teatrze Wielkim w Łodzi rozpocznie się rejestracja premiery opery W.A. Mozarta Così fan tutte, którą będą mogli Państwo już niedługo zobaczyć za pośrednictwem naszej strony. Kierownictwo muzyczne nad wydarzeniem objął Marcin Werner, realizacji i inscenizacji podjął się Waldemar Stańczuk.

data dodania:
17.12.2020
W czasie, gdy kurtyna podnosi się tylko w internecie, w Teatrze Wielkim w Łodzi nie zwalniamy tempa pracy! Bez udziału publiczności, ale z myślą o niej przygotowujemy nowe premiery i koncerty online, szykujemy również świąteczne niespodzianki.
data dodania:
16.12.2020
Urodził się 250 lat temu i choć żył zaledwie 57, zostawił po sobie ogromną spuściznę muzyczną, której wartość dla świata trudno przecenić; pośród niej jest dla miłośników opery ta najważniejsza – to opera Fidelio.

data dodania:
15.12.2020
Trzynastego grudnia 2020 roku w Warszawie odszedł Leonard Andrzej Mróz – bas, wybitny śpiewak operowy, solista Teatru Wielkiego w Warszawie, gdzie debiutował rolą Zbigniewa w Strasznym dworze Stanisława Moniuszki, niezrównany interpretator rosyjskiego repertuaru i wykładowca akademicki. W 1998 roku uzyskał tytuł profesora sztuk muzycznych. W 2016 roku został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
data dodania:
11.12.2020
W dniu urodzin – 11 grudnia 2020 – Maestro Tadeuszowi Kozłowskiemu życzymy przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz kolejnych wspaniałych spektakli!
Dziękujemy Mistrzowi za ponad 70 premier w naszym Teatrze, za olbrzymią wiedzę, z której możemy czerpać, za poczucie humoru i wspaniałe opowieści, za pochwały i za słowa krytyki, za to, że jest z nami od lat!

data dodania:
9.12.2020
ARIA z "Wariacji Goldbergowskich" J.S. Bacha w transkrypcji na trio smyczkowe Dmitra Sitkovetsky'ego w interpretacji muzyków naszego Teatru. Projekt ze specjalnym udziałem pary I solistów baletu Teatru Wielkiego w Łodzi wykonujących improwizacje w choreografii ułożonej przez nich samych. Zapraszamy do oglądania wyjątkowego materiału.

data dodania:
3.12.2020
Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza do udziału w przesłuchaniu na stanowisko: muzyk orkiestry – obój II głos i rożek angielski.

data dodania:
1.12.2020
W Teatrze Wielkim w Łodzi trwają przygotowania do kolejnej realizacji Don Pasquale (1843) pełnej wdzięku, humoru, włoskich melodii i wartkiej akcji dwuaktowej opery buffa Gaetano Donizettiego. Fabuła tego jednego z  najświetniejszych dzieł kompozytora osnuta została wokół perypetii rodzinno-miłosnych starego kawalera (Don Pasquale), jego siostrzeńca (Ernesto) i narzeczonej siostrzeńca (Norina).

data dodania:
30.11.2020
28 i 29 listopada planowaliśmy zaprezentować Państwu tegoroczną premierę baletową, do której choreografie stworzyli nasi tancerze - Joshua Legge i Grzegorz Brożek.
Do góry

{banners_down}

design by fast4net