Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
1.09.2020
Ostatnie koncerty z cyklu SIERPNIOWE WIECZORY Z GWIAZDAMI minęły nam w znakomitych nastrojach – pomimo załamania pogody i zmiany miejsca w niedzielę.
 
Dziękujemy Państwu za dwa niezapomniane weekendy, cztery pełne emocji koncerty. Mamy nadzieję, że czuć było energię, jaką dla Państwa gromadziliśmy przez ostatnie 6 miesięcy...
 
Przed nami spektakle "Greka Zorby", kolejne koncerty papieskie w regionie z cyklu "Województwo Łódzkie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II" – najbliższy koncert już 9 września w Bełchatowie!  Również przygotowujemy się do... dwóch premier - "Lo Speziale" i "Cosi fan tutte"!

data dodania:
1.09.2020
Zaproszenie do złożenia oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyłączonego ze stosowania ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo Zamówień Publicznych
 
data dodania:
28.08.2020
Szanowni Państwo,

w związku z wprowadzeniem na terenie powiatu wieluńskiego czerwonej strefy ze względu na duży przyrost zakażeń koronawirusem, koncert z cyklu "Województwo łódzkie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II" pod patronatem Grzegorza Schreibera, Marszałka Województwa Łódzkiego, który został zaplanowany na 1 września 2020 roku w Wieluniu, zostaje odwołany w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo widzów oraz artystów.

O nowym terminie wydarzenia poinformujemy wkrótce.

data dodania:
26.08.2020
Szanowni Państwo,

w związku z wprowadzeniem na terenie powiatu wieluńskiego czerwonej strefy ze względu na duży przyrost zakażeń koronawirusem, koncert z cyklu "Województwo łódzkie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II" pod patronatem Grzegorza Schreibera, Marszałka Województwa Łódzkiego, który został zaplanowany na 1 września 2020 roku w Wieluniu, zestaje odwołany w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo widzów oraz artystów.

O nowym terminie wydarzenia poinformujemy wkrótce.
Drugą połowę roku papieskiego rozpoczynamy serią wyjątkowych koncertów regionie!

Pierwszy z koncertów Województwo Łódzkie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II miał miejsce 13 czerwca 2020 roku – w dniu, w którym przypadła 33. rocznica wizyty papieża-Polaka w Łodzi. Z tej okazji z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera w ogrodach Muzeum Pałacu Herbsta odbył się wyjątkowy koncert z udziałem Artystów Teatru Wielkiego w Łodzi.

data dodania:
25.08.2020
Szanowni Państwo,

informujemy, że spektakle MY FAIR LADY zaplanowane na 18 i 19 września oraz wydarzenia gościnne:
Kabaret NEO-NÓWKA - „Żywot Mariana" 20 września o godz. 16:00 i 19:30 - się nie odbędą.

Kasa zwraca pieniądze za bilety zakupione w kasie, natomiast środki za bilety nabyte drogą internetową zostaną zwrócone przez pośrednika sprzedaży online.

Za utrudnienia przepraszamy.
data dodania:
25.08.2020

Nie była typem operowej gwiazdy... Była Osobą niezwykle skromną, widzącą w innych dobroć i bezinteresowność, bezpośrednią w kontaktach, dowcipną i pełną życzliwości.

Swoją karierę artystyczną realizowała w Teatrze Wielkim w Łodzi, choć nie brakowało w niej sukcesów na innych krajowych i zagranicznych scenach operowych, estradach koncertowych i filharmonicznych. Gościnnie śpiewała m.in. w Stanach Zjednoczonych, Grecji, Jugosławii, Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Naszemu Teatrowi poświęciła prawie 38 lat swojej kariery.

data dodania:
24.08.2020
Co to był za weekend! Nie zabrakło emocji i niespodzianek, ale z ręką na sercu możemy powiedzieć: mamy energię na cały nadchodzący sezon! A to dzięki Wam, droga Publiczności. Sobotni i niedzielny koncert utwierdził nas w przekonaniu, że tęskniliście za nami równie mocno jak my.
 
Dziękujemy za przybycie i solidną dawkę pozytywnych emocji. Zamieszczamy fotorelację z obu koncertów i zapraszamy na kolejne wydarzenia z cyklu SIERPNIOWE WIECZORY Z GWIAZDAMI - Szlagiery operowe: 29 i 30 sierpnia 2020.

Zdjęcia autorstwa Joanny Miklaszewskiej.

data dodania:
19.08.2020

Droga publiczności! Nie możemy się doczekać Waszego powrotu na widownię Teatru Wielkiego w Łodzi. Prawdopodobnie z większym niż kiedykolwiek zapałem szykujemy się na otwarcie nowego sezonu i przyjęcie Was w progach Teatru komfortowo i… bezpiecznie. Bowiem bezpieczeństwo będzie dla nas w nadchodzącym czasie priorytetem. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, opracowaliśmy szereg rozwiązań sanitarnych, dzięki którym zminimalizujemy ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa.


data dodania:
15.08.2020
15 sierpnia 2020 roku, w setną rocznicę bitwy nazywanej „Cudem nad Wisłą”, Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi pragnie złożyć hołd Bohaterom Narodowym, którzy działali na rzecz utrzymania tak ciężko wywalczonej niepodległości naszej Ojczyzny. Zachowajmy w pamięci wszystkich bohaterów, tych walczących i ginących bezpośrednio na froncie wojennym, ale również tych, którzy walczyli o zachowanie polskości w inny – nie mniej ważny –  sposób. To dzięki odwadze i heroizmowi zarówno żołnierzy, kupców, artystów (między innymi Opery Warszawskiej) czy wielu innych bezimiennych bohaterów dziś możemy cieszyć się wolną Polską.  Za to oddajemy im hołd i naszą wdzięczność, za to im dziękujemy. Są wzorem do naśladowania dla wielu pokoleń.data dodania:
12.08.2020
Szanowni Państwo,

ze względu na konserwację sieci elektrycznej w Teatrze, dziś - 12.08.2020 - kasy biletowe będą czynne od godziny 13:00.

Informujemy również, że w dniach 14-15 sierpnia kasy oraz Biuro Obsługi Widza będą nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy.
Do góry

{banners_down}

design by fast4net