Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
23.06.2020

Z wielką radością publikujemy wyjątkowe nagranie z udziałem naszej solistki.

Anna Wierzbicka, na zaproszenie Helikon-Opera/"Геликон-опера" w Moskwie, wzięła udział w międzynarodowym projekcie z okazji urodzin Aleksandra Puszkina.

W wykonaniu arii Tatiany z opery "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego - "z różnych części świata" - nasza solistka wystąpiła w gronie gwiazd największych teatrów operowych jak Krassmira Stoyanova i Izabela Matuła.

Posłuchajcie i zobaczcie sami!

data dodania:
18.06.2020
„W łączności z muzyką” to koncert, na który zapraszają Teatr Wielki w Łodzi oraz muzycy orkiestry – Maria Tomala i Jacek Rurak.   Maria  jest altowiolistką i jednocześnie prowadzącą grupę altówek w naszej orkiestrze. Jacek również jest altowiolistą, jednak od niedługiego czasu jego fascynacją są dwa kosmiczne instrumenty – Rav vast drum i Handpan.

Zaczynamy dziś (czwartek, 18.06) o godz. 18:00!data dodania:
18.06.2020

19 czerwca 2020 roku Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na premierę filmu o wybitnym śpiewaku operowym – Andrzeju Saciuku. W związku z niedawną śmiercią artysty film jest hołdem złożonym jemu przez przyjaciół i współpracowników – sławy scen operowych całego świata.

Swoim głosem i nieodpartą charyzmą Andrzej Saciuk uświetniał otwarcie łódzkiej sceny operowej… czterokrotnie! Pierwszy raz w 1954 partią Skołuby inaugurował powstanie Opery Łódzkiej, a 12 lat później występował w trzech odbywających się dzień po dniu premierach otwierających Teatr Wielki w Łodzi.

data dodania:
16.06.2020
W sobotę 13 czerwca przypadła 33. rocznica wizyty papieża-Polaka w Łodzi. Z tej okazji w ogrodach Muzeum Pałacu Herbsta odbył się wyjątkowy koncert "Województwo łódzkie w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II” z udziałem Artystów Teatru Wielkiego w Łodzi.  Na wydarzenie zaprosił Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

data dodania:
15.06.2020
Tęsknicie za naszymi poniedziałkowymi koncertami z cyklu "Nie tylko opera"? Mamy dla Was niespodziankę - „Isn’t she lovely” - Steviego Wondera w wykonaniu Mellow D project - na dobry początek tygodnia!
 

data dodania:
12.06.2020
Koncert pt. "Województwo Łódzkie w hołdzie dla św. Jana Pawła II"

W najbliższą sobotę, 13 czerwca 2020 o godz. 19:00 w malowniczych ogrodach Pałacu Herbsta odbędzie się wyjątkowy koncert, będący uświetnieniem 33. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Łodzi, którego organizatorem jest Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

data dodania:
9.06.2020
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że autorski projekt harfistki naszego Teatru, Doroty Szyszkowskiej-Janiak został uhonorowany stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”. Nosi on tytuł „Harfa leczy duszę” i jest skierowany do osób starszych i samotnych, skazanych na czasową izolację związaną z pandemią.

data dodania:
3.06.2020
Przekonajmy się, o czym tak na prawdę śni nasz Książę. W roli tytułowej wystąpi uwielbiany przez publiczność Dominik Senator, który odkryje przed Wami tajemnicze zakamarki Teatru. Ujrzymy bajkowe animacje i efekty specjalne w baśniowo-surrealistycznym klimacie. Historię opowiedzianą również przez muzyków naszej orkiestry, łączy wspólny, kluczowy dla baśni element - jabłko.

 
"Sen Księcia" to film krótkometrażowy oparty na spektaklu baletowym "Królewna Śnieżka" Bogdana Pawłowskiego i Witolda Borkowskiego według pomysłu i reżyserii Maestro Michała Kocimskiego.

Zapraszamy do wspólnego oglądania!

data dodania:
2.06.2020

Stało się! Na scenę wkroczył Teatr Wielki w Łodzi nominowany aż 3-krotnie. Takiej transformacji jeszcze nie widzieliście. Na te 16 wersów pożegnaliśmy się z teatralną etykietą, żeby poczuć klimat starego rapu. Ale nie pożegnaliśmy się z operą. Fragmenty kultowych arii przeplatają się tu z raperską „nawijką”, dyrygent zamienia batutę na mixer, a Królowe Nocy ewidentnie skaczą sobie do oczu.

Zobaczcie sami!


data dodania:
1.06.2020
Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że od 1 do 15 czerwca (oprócz 11 czerwca) 2020 roku kasy biletowe naszego Teatru będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-17.00.

Do góry

{banners_down}

design by fast4net