Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
22.10.2020
Już 7 listopada 2020 w Teatrze Wielkim odbędzie się premiera „Głosu ludzkiego”, opery-monodramu Francisa Poulenca z udziałem Joanny Woś. Do realizacji tego dzieła Dyrekcja łódzkiej opery zaprosiła cenionego reżysera Michała Znanieckiego oraz znakomitego dyrygenta Adama Banaszaka.. Ten spektakl jest wyjątkowy nie tylko ze względu na muzykę, tym razem publiczność zapraszamy na scenę. Sprzedaż biletów na premierowe spektakle właśnie się rozpoczęła.

data dodania:
22.10.2020
W sobotę (5 września), z inicjatywy Pary Prezydenckiej, cała Polska czytała Balladynę.
Nasz wkład w organizację Narodowego Czytania docenił Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który na ręce pracowników Teatru przesłał list z podziękowaniami oraz okolicznościowe wydanie Balladyny.

data dodania:
22.10.2020
Fabuła LO SPEZIALE – wypełniona intrygami, przebierankami, pułapkami i podstępami – nie ustępuje muzyce pełnej instrumentalnej wirtuozerii, arcyciekawych i zabawnych efektów dźwiękowych oraz różnorodnych muzycznych nastrojów. Intryga dzieła rozgrywa się pomiędzy czterema postaciami: młodą i pełną wdzięku Grillettą oraz jej trzema zalotnikami. Który z bohaterów zdobędzie jej serce? Przed Państwem ostatnia szansa, by osobiście poznać tę wyjątkową, rzadko wystawianą operową perłę Haydna! Sprzedaż biletów właśnie ruszyła.

data dodania:
19.10.2020
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci wybitnego aktora, legendy kina i teatru Wojciecha Pszoniaka. Na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi gościliśmy go w maju 2019 roku podczas plenerowego wykonania opery Człowiek z Manufaktury, w której kreował postać Prokuratora/Przybysza.

data dodania:
16.10.2020
Rok 2020 Sejm ustanowił Rokiem Świętego Jana Pawła II. 18 maja 2020 obchodziliśmy stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II. 16 października 1978 jest datą rozpoczęcia sprawowania papieskiego pontyfikatu.

Zapraszamy Państwa do wysłuchania wyjątkowego koncertu nagranego w hołdzie Janowi Pawłowi II – w 100. rocznicę urodzin oraz 42. rocznicę pontyfikatu Papieża – w wykonaniu Dorot Wójcik i Aleksandry Nawe.

data dodania:
13.10.2020
Szanowni Państwo,

chcieliśmy spotkać się z Wami jeszcze w październiku, niestety znów rzeczywistość pandemiczna pokrzyżowała nam plany. W związku z nowymi wymogami, obowiązującymi od czasu wprowadzenia żółtej strefy na terenie całego kraju, Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi podjęła decyzję o przeniesieniu premiery "Cosi fan tutte" na
19 i 20 grudnia 2020 r.
 

data dodania:
13.10.2020
Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że od 16 października 2020 kasy biletowe naszego Teatru będą ponownie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-19.00 - z wyłączeniem 19 października br. ze względu na przeprowadzaną dezynfekcję w budynku Teatru.

W najbliższą sobotę (17.10) kasy będą czynne w godzinach 12.00-17.00.

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Widza pod numerem: 42 633 31 86 od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16 lub mailowo: widz@teatr-wielki.lodz.pl

data dodania:
12.10.2020
Szanowni Państwo,

w związku z wprowadzeniem na terenie powiatu wieluńskiego czerwonej strefy ze względu na duży przyrost zakażeń koronawirusem, koncert z cyklu Województwo łódzkie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II pod patronatem Grzegorza Schreibera, Marszałka Województwa Łódzkiego, który został zaplanowany na 17 października 2020 roku w Wieluniu, zostaje odwołany w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo widzów oraz artystów.

O nowym terminie wydarzenia poinformujemy Państwa wkrótce.

data dodania:
9.10.2020
W związku z wysoką liczbą zakażeń w czwartek 8 października premier Mateusz Morawiecki poinformował o konieczności wprowadzenia w całym kraju żółtej strefy. „Chcemy, żeby doszło do wypłaszczenia wysokiej liczby zachorowań, dlatego chcemy zastosować podobną strategię, co kilka miesięcy temu” – mówił premier. Oznacza to między innymi, że w całym kraju powróci obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

data dodania:
8.10.2020
Dziś pożegnaliśmy wielką śpiewaczkę, związaną przez lata z Teatrem Wielkim w Łodzi, Joannę Cortés. Ceremonia pogrzebowa odbyła się na Cmentarzu w Wólce Węglowej (dzielnica Bielany, Warszawa) o godz. 13.00. Wybitną solistkę pożegnała rodzina i przyjaciele oraz melomani.

Do góry

{banners_down}

design by fast4net