Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
17.04.2020

Tuż przed spektaklami "Ciszy", planowanymi na 25 i 26 marca, zanim działalność Teatrów została zawieszona, Telewizja TOYA zrealizowała materiał z pierwszym solistą baletu naszego Teatru. Dominik Senator opowiada w nim o rolach kreowanych na łódzkiej scenie oraz wyznaje, że postać Beethovena-Człowieka ("Cisza") – którą zadebiutował jako pierwszy solista w maju 2019 roku – jest jedną z ważniejszych partii w jego życiu. Zachęcamy do oglądania!


data dodania:
14.04.2020
Prawdziwy skarb z archiwalnych zbiorów, operę komiczną G. Donizettiego zrealizowana w naszym Teatrze w 1998 roku. Zapraszamy do wspólnego oglądania  nagrodzonego Złotą Maską "Napoju miłosnego" w fantastycznej obsadzie: Dorota Wójcik (Adina), Dariusz Stachura (Nemorino), Rafał Songan (Belcore). Spektakl prezentować będziemy we fragmentach, dostępnych do obejrzenia na naszym Facebook'u.

data dodania:
10.04.2020
Są daty i wydarzenia z nimi związane, które spadają na nas niespodziewanie, swoją irracjonalnością wprawiają w osłupienie i niedowierzanie, a gdy dochodzi do nas, że są niestety faktem – powodują smutek połączony ze złością, żal przesycony bólem i poczucie ogromnej bezradności i niemocy.

data dodania:
8.04.2020
Dziś wspomniamy dwa spektakle "Próbę" do muzyki J.S. Bacha i G. Pressera i "Requiem" Verdiego oba w choreografii Antala Fodora. Dlaczego wspominamy właśnie te dwa spektakle? Odpowiedź jest bardzo prosta. 8 kwietnia br. w kościele św. Mateusza w Łodzi miał odbyć się koncert, na którym chceliśmy zaprezentować Państwu wspólnie z chórem Filharmonii Łódzkiej właśnie "Requiem" Verdiego. Koncert się nie odbył w planowanym terminie, ale w ramach rekompensaty sięgnęliśmy do zasobów naszego archiwum i udało się wydobyć nagranie z 1997 roku właśnie ze wspomnianego wyżej spektaklu. Nagranie zaprezentujemy w najbliższym czasie, teraz zapraszamy do lektury!

data dodania:
6.04.2020

Mimo tak trudnej sytuacji zdrowotnej Święta Wielkiejnocy zbliżają się wielkimi krokami. To czas zadumy i refleksji nad naszym życiem i postępowaniem. Jednak gdy już  wszystkie obowiązki zostaną załatwione i będzie można spokojnie usiąść w domowym zaciszu zachęcamy do odwidzenia Cyfrowego Muzeum Teatru Wielkiego nie tylko aby obejrzeć zdjęcia, plakaty czy programy ale również aby dobrze się bawić.


data dodania:
2.04.2020
Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne...
Tylko dziś jest Twoje.
                                                           Jan Paweł II
 
data dodania:
2.04.2020
Żegnamy dziś Maestro Krzysztofa Pendereckiego, wyjątkową Postać i wielkiego Polaka. Jedną z najwybitniejszych osobowości polskiej kultury przełomu wieków, niekwestionowany i szanowany autorytet światowych środowisk muzycznych, wybitnego kompozytora, dyrygenta i pedagoga. Wraz z odejściem Profesora kończy się pewna epoka we współczesnej muzyce i polskiej kulturze.

data dodania:
31.03.2020
Teatr Wielki w Łodzi zawiesił działalność artystyczną z powodu koronawirusa [więcej informacji tutaj], ale nie oznacza to, że u nas nic się nie dzieje! Działamy w nieco inny sposób. Uruchomiliśmy pracownie krawieckie, a nasze dzielne, wykwalifikowane krawcowe szyją maski oraz kombinezony ochronne. Wspieramy tym samym szpitale i ośrodki medyczne z regionu łódzkiego.

data dodania:
31.03.2020
Zapraszamy do naszej akcji i przesłania nam wspomnień związanych z Teatrem Wielkim w Łodzi!

Jubileusze i inne „lecia” wpisane są – co oczywiste – w działalność każdej instytucji, a gdy dotyczą teatru, jego twórców i mniej lub bardziej zasłużonych artystów (ale i pracowników innych branż także) – są skrzętnie odnotowywane. Nagłaśniane, czczone w sposób jak najbardziej atrakcyjny – zawsze z udziałem Publiczności, która jest przecież podstawą „spełniania się” artystów!

data dodania:
30.03.2020
Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci wieloletniego solisty Teatru Wielkiego w Łodzi Ireneusza Jakubowskiego.
 
Był przez wiele lat znakomitym solistą naszego Teatru i jego filarem trzymającym na swoich barkach niezwykle rozległy repertuar tenorowy – operowy, operetkowy i musicalowy. Przez całą swoją sceniczną karierę zawodową znakomicie i z imponującymi efektami umiejętnie łączył pracę na scenie z działalnością naukową i pedagogiczną w Uniwersytecie Łódzkim. Był wykładowcą na Wydziale Prawa i Administracji, cenionym specjalistą prawa rzymskiego.
 

Do góry

{banners_down}

design by fast4net