Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
27.03.2015
25 kwietnia o godzinie 20.00 zapraszamy Państwa na recital naszej znakomitej solistki, Joanny Woś. Artystka, która ma na koncie liczne sukcesy zarówno na polskich, jak i na światowych scenach, dysponuje unikalnym sopranem, o szerokiej skali (sięgającej do F trzykreślnego). Oprócz popisowych partii koloraturowych (m. in. Królowa Nocy w Czarodziejskim Flecie, Violetta w Traviacie), specjalizuje się w stylu bel canto. Bogaty jest także repertuar koncertowy solistki (m. in. Stabat Mater Pergolesiego i Msza cecyliańska Gounoda). Tym razem Joanna Woś wykona słynne utwory W. A. Mozarta i J. Poniatowskiego.

foto. M. Piąsta

data dodania:
27.03.2015
ORĘDZIE NA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU 2015

Mistrzów dla teatru najłatwiej znaleźć z dala od teatru. To zwykle ci, których nie zajmuje teatr jako machina do reprodukowania klisz i konwencji. To oni znajdują pulsujące źródła i żywe nurty rzek, które omijają na ogół teatralne sale i gromadzące się w nich codziennie niezmierzone zastępy ludzi porających się z naśladowaniem jakichś światów. Naśladujemy zamiast tworzyć światy własne, skupione, uzależnione wręcz od debaty z publicznością i afektów, które przepływają zakryte, a które właśnie teatr najlepiej potrafi odsłaniać.

data dodania:
26.03.2015
Teatr Wielki w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na kolejne już spotkanie z cyklu "Lekcja chóru", które odbędzie się na Dużej Scenie dnia 10 kwietnia br. Zabrzmią przeboje muzyki europejskiej w wykonaniu gościa specjalnego – Dziecięcego Chóru Miejskiego z Norymbergi, a także Chóru Dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi. Przy fortepianie – człowiek-orkiestra Taras Hlushko.

Wstęp wolny.
data dodania:
19.03.2015
W najbliższą sobotę na deskach naszego Teatru po raz pierwszy zaprezentujemy Państwu inscenizację Barona cygańskiego w reżyserii Tomasza Koniny. Operetka cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że sprzedane zostały już bilety na wszystkie trzy spektakle premierowe, a nawet na cztery kolejne, które zaplanowaliśmy na kwiecień i czerwiec. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, postanowiliśmy znakomite dzieło Straussa wystawić w bieżącym sezonie raz jeszcze.

data dodania:
19.03.2015
27 marca gościem spotkania z cyklu Magiczne Moce Sceny będzie legenda łódzkiej opery, pan Tomasz Fitas. Artysta wziął udział w ponad 2500 przedstawieniach i ma w swoim dorobku 110 partii: Inkwizytora w Don Carlosie, Angelottiego w Tosce, Banka w Makbecie, Bonza w Madamie Butterfly, Komandora w Don Giovannim, Filipa w Don Carlosie, Kończaka w Kniaziu Igorze, Zachariasza w Nabucco, Faraona w Aidzie, Gremina w Onieginie, Skołuby w Strasznym dworze, i wiele innych. Dzięki walorom swojego głosu z powodzeniem wykonywał także utwory sakralno-oratoryjne, czy musicalowe przeboje. Przez długie lata zawodowej kariery zachwycał publiczność potężnym basem o ciemnym, głębokim zabarwieniu, znakomitą dykcją i bezbłędnymi interpretacjami swoich ról. Śpiewał na scenach całej Europy i może szczycić się współpracą ze wszystkimi teatrami operowymi w Polsce.

data dodania:
17.03.2015
Przygotowania do sobotniej premiery operetki Straussa dobiegają końca. Na deskach sceny koncertowej pojawiają się ostatnie detale imponującej scenografii Barona cygańskiego.

data dodania:
10.03.2015
Szanowni Państwo, w związku z chorobą pana Krzysztofa Marciniaka, w spektaklu TRAVIATA (11.03.2015) partię Alfreda wykona gościnny solista śpiewak Paweł Skałuba.

data dodania:
5.03.2015
„W związku z chorobą naszej solistki Moniki Cichockiej, partię Toski w spektaklu TOSCA, zaplanowanym na 06.03.2015 r., wykona gościnnie Katarzyna Hołysz”. Kasia Hołysz

data dodania:
3.03.2015
Informujemy, iż z powodu choroby naszego solisty, pana Krzysztofa Marciniaka, partię Spoletty w spektaklach Tosca w dniach 4 i 6 marca 2015 roku wykona gościnnie tenor Opery Bałtyckiej w Gdańsku, pan Vitalij Vydra.

Zmiana obsady dotyczy także solistek Teatru Wielkiego. Partię tytułową w wyżej wymienionych spektaklach, w związku z niedyspozycją pani Anny Wiśniewskej-Schoppa, wykona pani Monika Cichocka.

data dodania:
21.02.2015
Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 20 lutego 2015 roku odszedł od nas Maestro Antoni Wicherek – jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów, były dyrektor Opery Narodowej i Teatru Wielkiego w Łodzi. To wielka strata dla całego środowiska muzycznego. 

Do góry

{banners_down}

design by fast4net