Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
12.02.2015
Wystawa "Energia Kultury 2014, Straszny dwór w obiektywie Joanny Miklaszewskiej" zagości w na foyer naszego Teatru już 13 lutego 2015 roku. Będzie można ją oglądać podczas przerw w spektaklach oraz bezpośrednio przed i po spektaklu. Straszny dwór S. Moniuszki w reżyserii Krystyny Jandy został zwycięzcą plebiscytu ENERGIA KULTURY 2014 na najważniejsze łódzkie wydarzenie kulturalne w 2014 roku, dlatego chcemy przybliżyć Państwu proces powstawania tego spektaklu. Autorką wszystkich zdjęć jest Joanna Miklaszewska.

data dodania:
8.02.2015
Zapraszamy do wspólnego śpiewania!
LEKCJA CHÓRU – 5 marca (czwartek), godz. 14.00

data dodania:
5.02.2015
Drodzy Państwo nominacji ciąg dalszy...
tym razem Teatr został nominowany do projektu Plastrów Kultury w kategorii "Wydarzenie teatralne roku". Dziennikarze uznali, iż jubileusz 60 lat Opery Łódzkiej nie może nie znaleźć się wśród mianowanych do tego tytułu. Przypominamy, iż świętowanie rozpoczęliśmy we wrześniu "Wielką galą sezonu", która odbyła się na Placu Dąbrowskiego, następnie jubileuszowa premiera "Strasznego dworu" w reż. Krystyny Jandy oraz wystawa "60 lat pasji tworzenia" prezentowana na Scenie Kameralnej.
data dodania:
26.01.2015
Zimy w Łodzi, przynajmniej w najbliższym czasie, synoptycy nie przewidują, a nawet jeśli, to i tak ferie z operą i baletem nie tylko nie zaszkodzą ale są wręcz wskazane. W okresie ferii zimowych propozycja Teatru skierowana jest nie tylko do "urlopowiczów", zapraszamy wszystkich i to po "mocno obniżonych kosztach".

data dodania:
26.01.2015
Bo, jak inaczej określić Giuseppe Verdiego i Richarda Wagnera na tle opery w całej jej historii? Dzieła pierwszego nie schodzą z afiszów scen operowych świata, a mieć u siebie w repertuarze bieżącym choćby "jednego Wagnera" – to honor i nobilitacja.

data dodania:
21.01.2015
I to dosłownie, z austriackiego Richard Wagner Festival Wels. Na konferencji prasowej(20 stycznia) z udziałem dyrektor Festiwalu – Renate Doppler wiele mówiono o współpracy, także przyszłej, naszego Teatru z tym właśnie Festiwalem. Pierwszym efektem jest właśnie premiera Holendra tułacza na naszej scenie, w której "zagrają" dekoracje i kostiumy podarowane przez festiwal, a także znakomici soliści śpiewacy wagnerowscy.

data dodania:
14.01.2015
Zaśpiewać na Festiwalu Wagnerowskim w Bayreuth to dla śpiewaka niewątpliwie ogromne wyróżnienie, a być stałym gościem na scenie tego niepowtarzalnego i prestiżowego festiwalu, to już zaszczyt, ranga i światowa renoma. Bardzo się cieszymy, że w naszej premierze Holendra tułacza weźmie udział aż troje artystów, którzy w Bayreuth i na innych renomowanych scenach operowych świata odnoszą wielkie sukcesy, nie tylko w partiach wagnerowskich.
data dodania:
10.01.2015
Szanowni Państwo,
Teatr Wielki chce wspomóc Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy

data dodania:
8.01.2015
Magiczne moce aż do kwietnia

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca a my spotkamy się z Magicznymi mocami 22 kwietnia 2015r. o godz.12.00.
To będzie kolejna edycja specjalna, w drugiej części poszukamy odpowiedzi na pytanie Kto w operze nosi paczki?

Spotkania poprowadzi Katarzyna Jasińska – Zapraszamy.

data dodania:
7.01.2015
Już dawno nie było tak międzynarodowo w naszym Teatrze, jak zrobiło się podczas prób do najbliższej premiery. Astrid Weber (Senta), Jukka Rasilainen (Holender), Clemens Bieber (Eryk) to trójka znakomitych solistów, którzy (obok naszych) w premierze Holendra tułacza – mamy taką nadzieję – pokażą wszystkim jak śpiewa się Wagnera. 

Do góry

{banners_down}

design by fast4net