Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
24.11.2014
Kolejne spotkanie z edukacyjnego cyklu Opera bez granic.

data dodania:
23.11.2014
Mają swoje koncerty noworoczne Filharmonicy Wiedeńscy, a my – już od kilku lat – spędzamy z Państwem przynajmniej jeden specjalny wieczór karnawałowy. I skoro świetnie się bawimy w swoim towarzystwie, to dlaczego w tym roku miałoby być inaczej! A, że sylwestrowy Wieczór gwiazdami utkany spotkał się z ogromnym Państwa zainteresowaniem, to dlaczego nie zaproponować czegoś podobnego – równie atrakcyjnego?! 3 stycznia (godzina 18.30)

data dodania:
13.11.2014
I to najlepiej jak najwięcej i najczęściej; nie od dziś bowiem wiadomo, że śpiewanie – zwłaszcza zbiorowe – poprawia nastrój, samopoczucie, a i ze zdrowiem w towarzystwie śpiewu bywa lepiej. Jednak jak pokazują dość liczne przykłady ze śpiewem bywa różnie i choćby taki Mazurek Dąbrowskiego w ustach niektórych, także tych z pierwszych stron gazet, we fragmentach tylko przypomina pierwowzór, o znajomości tekstu nie wspominając. Dlatego – przy Państwa udziale – postanowiliśmy zadbać o "poprawę jakości" wokalnych produkcji i zorganizować wspólne śpiewanie na Lekcji śpiewu – pierwszej – w dniu 20 listopada o godzinie 12.00 w naszym Teatrze.
data dodania:
12.11.2014
Telewizyjny program Zza kulis Teatru Wielkiego dobrze jest już znany tym, którzy interesują się działalnością naszego Teatru; redagowany przez Leszka Bonara – od lat gości na antenie TVP Łódź przynosząc widzom wszystko to, czego nie mogą zobaczyć na scenie. Ci, którym – jak dotąd – obcy jest ów tytuł powinni skorzystać z okazji, by na bieżąco mieć wiedzę o tym, co Teatr planuje, realizuje i co z życia Teatru warte jest odnotowania.
A jest tego sporo...
Zachęcamy zatem do oglądania programu Zza kulis Teatru Wielkiego;

najbliższy – sobota, 25 kwietnia, godzina 18.15
powtórka – sobota, 2 maja, godzina 18.15
data dodania:
27.10.2014
Wieczór gwiazdami utkany...
Nie może być inaczej, skoro do wszystkiego, co kojarzy się z Sylwesterem i czego po nim oczekujemy, "dorzucamy" MUZYKĘ (!) i to tę z najwyższej półki. Dostojna (choć nie zawsze) opera, frywolna operetka (ze swoim "boskim idiotyzmem" – jak mawiał Gombrowicz) czy wreszcie broadwayowski musical naszpikowany szlagierami, to przebojowy zestaw, który gwarantuje zaspokojenie najwybredniejszych apetytów; a zmieszany z szampanem?!...

data dodania:
21.10.2014
Wszystko wskazuje na to, że łódzcy licealiści na dobre i coraz liczniej postanowili gościć w naszym Teatrze. Niedzielny (19 października) Straszny dwór był na to kolejnym dowodem – wypełniona po brzegi widownia, gromkie oklaski i żywa reakcja na akcję sceniczną, a także entuzjastyczne i fachowe komentarze po spektaklu świadczyły o tym, że młodzież nie tylko ogląda, ale również coraz głębiej poznaje i "wchodzi" w tajniki rodzenia się przedstawienia operowego i jego efekt finalny.

data dodania:
19.10.2014
I to z pewnością dla wszystkich, którzy tego dnia (17 października) byli w naszym Teatrze; uroczysty jubileuszowy Straszny dwór w reżyserii Krystyny Jandy i pod batutą Piotra Wajraka wzbudził zachwyt i uznanie publiczności. Jednak jeszcze przed podniesieniem kurtyny publiczność zgotowała owacje Tym, którzy w szczególny sposób przyczynili się do tego, by tradycja operowo-baletowa w Łodzi nie tylko miała swoją ciągłość, ale także by mogła być chlubą wszystkich łodzian.

data dodania:
8.10.2014
Każda możliwość bezpośredniego spotkania z wielką osobowością to nie lada gratka dla tych, których mało interesują sensacyjne wiadomości z okładek czy pikantne – często wymyślone – informacje z tabloidów. A jeśli ową postacią jest Krystyna Janda – pierwsza dama polskiego teatru i filmu – to okazja rzeczywiście jest niepowtarzalna i trudno z niej nie skorzystać.
data dodania:
7.10.2014
Jeszcze tylko do końca roku na scenie kameralnej wystawa 60 lat pasji tworzenia do Państwa dyspozycji.

data dodania:
3.10.2014
Do gwiazdozbioru Strasznego dworu dołączyła właśnie... MAŁGORZATA WALEWSKA!

Do góry

{banners_down}

design by fast4net