Spektakle gościnne

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Biuro Obsługi Widzów  42  633 31 86
kasy 42 633 77 77


Dostępność
Kontakt
FaceBook
YouTube
Instagram
TikTok
Teatr Wielki w Łodzi - edukacja
{bw_alt}
Przejdź do BIPDrukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Spektakle gościnne

Plakat do spektaklu: YAMATO – THE DRUMMERS OF JAPAN!
Terminy:

YAMATO – THE DRUMMERS OF JAPAN!

Spektakle gościnne

Data premiery:
20.11.2003

Realizatorzy:


05.11.2024 19:00
Bilety są dostępne na stronie Bilety24

YAMATO – The Drummers of Japan
w listopadzie 2024 wystąpią ponownie w Polsce!


Spektakularna grupa YAMATO - najbardziej znani japońscy bębniarze świata powracają do Polski ze swoim najnowszym show „The Wings of the Phoenix” w ramach nowej światowej trasy koncertowej. W Polsce grupa wystąpi aż w 10 miastach, - trasa ta odbędzie się w listopadzie 2024 roku. Wydarzenie to jest zdecydowanie obowiązkowe dla wszystkich miłośników muzyki i kultury japońskiej!

Jedyne w swoim rodzaju oryginalne brzmienia Dalekiego Wschodu, ogromna dawka optymizmu, duchowej energii oraz dreszcze emocji! Wydobywane przez muzyków dźwięki inspirowane są tradycyjną muzyką japońską, ale stanowią jej współczesne, przewrotne wariacje. Każdy z artystów prowadzi własne kabaretowo-teatralne show. Zapierające dech w piersiach solowe popisy przeplatają się z fenomenalnymi, transowymi utworami zbiorowymi. Zespół YAMATO słynie ze spektakularnych wizualnie widowisk, na których prezentuje sztukę gry na tradycyjnych bębnach taiko.

Przedstawienie, podczas którego artyści prezentują swoją ogromną fizyczną wydajność posługując się ponad 40 bębnami taiko, z których każdy wyłamuje się swoją niepowtarzalną osobowością. Wśród nich króluje "Odaiko" - olbrzymi gigant wyrzeźbiony z drzewa, którego wiek sięga ponad 400 lat. Ten majestatyczny bęben o imponujących wymiarach, osiągający około dwóch metrów średnicy i ważący aż 500 kg, stanowi serce całego zespołu. Otoczone nim mniejsze bębny taiko, każde o unikalnej wielkości i brzmieniu, tworzą malownicze tło dla wyjątkowego spektaklu dźwięków. Wysiłkiem i poświęceniem członkowie grupy oddają się rytmom, odkrywając w sobie ostatnie pokłady energii, aby ożywić te potężne instrumenty. Występ artystów z Japonii to niezwykłe połączenie odgłosów bębnów z dźwiękami tradycyjnych instrumentów strunowych szarpanych (koto, chappa, shino-bue, samisen, kane). YAMATO wspaniale interpretuje muzyczne tradycje, które od wieków związane są z kulturą i religią Kraju Kwitnącej Wiśni.

„Artyści w sposób niezwykły łączą energię szalonych rockmanów
z duchowością Dalekiego Wschodu
.”
The Scotsman


„Yamato to wybitnymi wykonawcy przeskakując tak z bębna na bęben.
Show jest niezwykle porywające, energiczne, głośne i różnorodne.”

The Independent
 
Ta idealna synchronizacja nie byłaby możliwa bez setek godzin intensywnych treningów i ekstremalnej koncentracji. Unikatowi bębniarze, wśród których zobaczymy również kobiety, od pierwszych uderzeń zachwycają i oczarowują publiczność rytmem, choreografią i dźwiękiem. Dzięki połączeniu instrumentów muzycznych i wyćwiczonej technice gry, występy YAMATO oferują widzom niezwykłą różnorodność. Zaskakujące akrobacje połączone z wyśmienitym humorem artystów sprawiają, że widowisko z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich widzów. Pokaz zachwyca również dzięki kolorowym, autentycznym japońskim strojom bębniarzy.

Do tej pory zespół wystąpił już w ponad 50 krajach na świecie angażując w swoje występy aż 6 mln widzów. W listopadzie 2024 będziemy mieli okazję gościć tę wyjątkową grupę japońskich artystów w Polsce! Wszystkich, którzy chcą naładować się niesamowitą dawką energii podczas zimnej, polskiej jesieni zapraszamy na niezapomniane show do: Wrocławia, Bydgoszczy, Łodzi, Torunia, Bielska-Białej, Zabrza, Krakowa, Warszawy, Gdyni, Poznania oraz Krakowa.

Bilety do nabycia na:  www.makroconcert.pl / www.biletinfo.plDo góry

{banners_down}

design by fast4net
Zamknij