Verdiana – Łódzki Chór Teatralny
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
VERDIANA to nowo powstający chór, działający przy łódzkiej operze, składający się z mieszkańców Łodzi i regionu. Kto z nas nie lubi sobie podśpiewywać?! Śpiewamy przy różnych okazjach i bez nich, w towarzystwie i do lustra, na cały głos lub tylko „pod nosem” i to niezależnie od tego czy znamy tekst, czy dorabiamy własny. I bardzo dobrze, bo śpiewanie to na pewno relaks, zabawa i całkiem niezła komunikacja z innymi, a na pewno z sobą samym! Nawet jeśli nie czujemy się w śpiewie najpewniej, to jest okazja do sprawdzenia swoich możliwości – proponujemy wspólne śpiewanie pod okiem profesjonalnych chórmistrzów.
Podczas prób nasi pedagodzy poprowadzą ćwiczenia z emisji głosu, a przede wszystkim nauczą najpiękniejszego operowego repertuaru chóralnego. Udział w chórze może być jedyną szansą poznania teatru operowego i wystąpienia na wielkiej scenie u boku artystów Teatru Wielkiego podczas koncertu finałowego na zakończenie sezonu.
Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 17:00.

Kierownictwo chóru: Dawid Jarząb.

W październiku i listopadzie 2017 r. odbyły się próby warsztatowe, kolejne spotkania co 2 tygodnie, podczas których poprowadzone zostaną zajęcia z następującym programem:

wrzesień 2016
nabór do zespołu
październik - listopad 2016
warsztaty i emisja głosu
grudzień 2016
„Va pensiero” z NABUCCO Giuseppe Verdiego
styczeń 2017
„Spod igiełek” ze STRASZNEGO DWORU Stanisława Moniuszki
luty 2017
„Chi del gitano” z TRUBADURA Giuseppe Verdiego
marzec 2017
„Wielka sława to żart” z BARONA CYGAŃSKIEGO Johanna Straussa
kwiecień 2017
„Squilli, echeggi” z TRUBADURA Giuseppe Verdiego
maj 2017
Mazur „Hej zagrajcie” ze STRASZNEGO DWORU Stanisława Moniuszki
czerwiec 2017
Koncert finałowy

zgłoszenia: Michał J. Stankiewicz
tel. 42 631 90 77
e-mail: edukacja@teatr-wielki.lodz.pl
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net