Soliści
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
ANNA WIŚNIEWSKA-SCHOPPA
kategoria:
Soprany
Anna Wiśniewska-Schoppa jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego (klasa śpiewu solowego pani prof. Urszuli Trawińskiej-Moroz) Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie w roku 2003 uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Następnie doskonaliła swoje umiejętności wokalne u maestro Kałudiego Kałudowa.
Karierę rozpoczęła rolą Tatiany w operze Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego, w Operze Narodowej - Teatrze Wielkim w Warszawie.
W 2009 roku artystka podjęła współpracę z Operą Śląską w Bytomiu, wcielając się w rolę Mimi w operze Cyganeria G.Pucciniego. Z ogromnym uznaniem spotkały się jej kolejne kreacje na deskach Opery Śląskiej – Cio-Cio-san w operze Madama Butterfly G. Pucciniego, w reżyserii H. Konwińskiego i Elżbieta w Don Carlosie G. Verdiego, w reżyserii W. Zawodzińskiego (w 2012 r. spektakl został uznany za największe wydarzenie artystyczne Górnego Śląska). W roku 2012 wcieliła się w tytułową rolę opery Tosca G. Pucciniego, w reżyserii T. Bradeckiego.
Pół roku później Anna Wiśniewska-Schoppa wystąpiła w roli Toski w Teatrze Wielkim w Łodzi (reż. J. Niesobska/W. Zawodziński), rozpoczynając tym samym swoją karierę na deskach łódzkiej opery. To w Łodzi stworzyła jedną ze swoich największych kreacji – Cio-Cio-san w entuzjastycznie przyjętej realizacji Madamy Butterfly  G. Pucciniego, w reżyserii Janiny Niesobskiej (2013). Kolejną wspaniałą rolą była Leonora w Trubadurze G. Verdiego, w reżyserii Laco Adamika (2014).
Anna Wiśniewska-Schoppa współpracuje także z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie wystąpiła w uwspółcześnionej inscenizacji Madamy Butterfly G. Pucciniego, w reżyserii Pii Partum. W grudniu 2014 r. rozpoczęła współpracę z Theater Koblenz w Niemczech, gdzie wykonuje tytułową partię opery Tosca  G. Pucciniego, w reżyserii Anji Nicklich, pod dyrekcją maestro Giuliano Betty.
Artystka zdobyła Nagrodę im. J. Kiepury w kategorii Najlepsza Polska Śpiewaczka w 2014 r.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net