Notice: Undefined index: idek_rep in /inc/spectacles_multi.inc on line 111
Spektakle - Teatr Wielki w Łodzi
Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:
Kup bilet

BYĆ JAK MONIUSZKO - KONCERT INAUGURACYJNY
Koncert

Realizatorzy:


BYĆ JAK MONIUSZKO - koncert inauguracyjny sezonu 2019/2020

Muzyka dla Moniuszki była środkiem wychowywania ludzi, pragnął uczyć ich dobra, przestrzegać przed złem, zapalać miłością do przeszłości, uczyć wzajemnego zrozumienia i akceptacji. I choć jego dzieła nie epatują uporczywym moralizatorstwem, to nie sposób nie dostrzec w nich sugestii i wskazówek, często podanych z przymrużeniem oka, dowcipnie i znaczącym podtekstem. Bo przecież sam kompozytor nie uważał siebie za „mruka” i tam gdzie nadarzała się sposobność kazał postaciom swoich oper wzbudzać u widza uśmiech i radość; zawsze jednak mądrze i po coś.
 
W naszym koncercie będącym barwną listą Moniuszkowskich przebojów, odnajdą Państwo owe różne oblicza kompozytora; w ariach i ansamblach z Flisa, Halki, Strasznego dworu, Parii, Hrabiny zaprezentują się wszyscy soliści śpiewacy naszego Teatru, chór, balet i oczywiście orkiestra.
 
I z pewnością będą Państwo zaskoczeni tym: kto, co i jak… W tej mieniącej się muzycznymi nastrojami moniuszkowskiej rewii nie zabraknie oczywiście i siarczystego mazura, i ognistych góralskich popisów – zawsze przez widzów gorąco oklaskiwanych.
Tyle Moniuszki jednego wieczoru!... I w jakim wykonaniu! I w jakiej oprawie!

Zapraszamy.
Bilety:

Strefa I
60/50

Strefa II
50/45

Strefa III
36/30

Strefa IV
25Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net