Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

BYĆ JAK MONIUSZKO - KONCERT INAUGURACYJNY
Koncert

Realizatorzy:
Reżyseria:
Beata Redo-Dobber

Kierownictwo Muzyczne:
Marta Kosielska, Tadeusz KozłowskiBYĆ JAK MONIUSZKO - festyn rodzinny (godz. 17:00) oraz koncert inaugurujący sezon 2019/2020

W naszym koncercie będącym barwną listą Moniuszkowskich przebojów, odnajdą Państwo owe różne oblicza kompozytora; w ariach i ansamblach z Flisa, Halki, Strasznego dworu, Parii, Hrabiny zaprezentują się wszyscy soliści śpiewacy naszego Teatru, chór, balet i oczywiście orkiestra. Dyrygować będą: Marta Kosielska i Tadeusz Kozłowski.

Teatr przerodzi się w upiorny zamek, w którym spotkamy jego domowników i Białą Damę. Na festyn zapraszamy od godziny 17:00 do przestrzeni teatralnych, gdzie czekają niecodzienne atrakcje inspirowane życiem i ciekawostkami epoki ojca polskiej opery – Stanisława Moniuszki. Jak tworzy się magia teatru odkryją przed Państwem nasze pracownie, a chętni widzowie będą mogli sami jej doświadczyć. Tego wieczoru z pewnością wiele osób chciałoby być w kilku miejscach na raz!

A co nas czeka? Gra miejska przygotowana przez Tkalnię zagadek, czyli  „Poszukiwanie Moniuszki” – po wcześniejszych zapisach będzie można wziąć udział w zabawie polegającej na odnalezieniu naszego bohatera (uwaga! Liczba miejsc ograniczona!).  „Kuchnia Moniuszki” – poczęstunek wg. przepisów z epoki przygotowany przez solistę TWŁ we współpracy z firmą „Cook and Book”. Gratką dla rodzin z dziećmi będą również warsztaty artystyczne, gdzie mistrzowie pracowni artystycznych, przybliżą widzom tajniki swojej pracy – trzeba przyznać, że niecodziennie mamy możliwość przyjrzeniu się  tworzeniu kapeluszy, butów czy też peruk. To oczywiście tylko część przygotowanych atrakcji.

O 18:00 rozpocznie się Koncert Inauguracyjny w reżyserii Beaty Redo-Dobber. Wystąpi cały zespół artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi – soliści, chór, balet oraz orkiestra. W przerwie z pewnością nie będzie czasu na nudę, bowiem w przestrzeni foyer odbędzie się lekcja Mazura, prowadzona przez Artystów baletu - być komuś uda się zatańczyć z Białą Damą?  A na lubiących śpiewać nieco bardziej niż tańczyć, czeka karaoke!

Program festynu rodzinnego „Być jak Moniuszko” (wstęp od godz. 17:00 dla posiadaczy biletów na koncert)

  • Gra miejska „Gdzie jest Moniuszko” przygotowana przez Tkalnię zagadek – liczba miejsc ograniczona; obowiązują wcześniejsze zapisy przez wiadomość na FB Teatru lub drogą mailową: promocja@teatr-wielki.lodz.pl. W treści wiadomości prosimy podać ile osób ma uczestniczyć w grze oraz imiona i nazwiska uczestników.
  • Poczęstunek przygotowany przez naszego solistę oraz szefa kuchni z  "Book&Cook" (Salonik Video, przed oraz w przerwie koncertu)
  • Warsztaty pracowni artystycznych, m.in.: pracowni perukarstwa i charakteryzacji, pracowni nakryć głowy, szewskiej, krawieckiej, fryzjerskiej (od godz. 17:00 w Sali kameralnej)
  • Karaoke  ( przed koncertem i w przerwie, w Sali kameralnej)
  • Lekcja tańca – nauka mazura prowadzona przez artystów baletu TWŁ (w przerwie, w foyer)
Więcej o festynie w autualności -> *klik*

Dodatkowa promocja! BILETY po 20 zł (do kupienia w kasach teatru) dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, wszak Moniuszko miał dziesięcioro dzieci!
 

 

Bilety:

Strefa I
60/50

Strefa II
50/45

Strefa III
36/30

Strefa IV
25

Soliści -  Aleksandra Borkiewicz, Monika Cichocka, Aleksandra Wiwała, Hanna Okońska, Anna Wierzbicka, Joanna Woś, Dorota Wójcik, Bernadetta Grabias, Agnieszka Makówka, Olga Maroszek, Dawid Kwieciński, Krzysztof Marciniak, Dominik Sutowicz, Andrzej Kostrzewski, Zenon Kowalski, Łukasz Motkowicz, Arkadiusz Jakus, Robert Ulatowski, Rafał Pikała
Chór, Balet i OrkiestraDyrygować będą - Marta Kosielska i Tadeusz KozłowskiProwadzenie - Leszek Bonar i Magdalena Libiszewska


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net