Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

FAUSTUS
Balet

Choreografia:
Grzegorz Brożek

Realizatorzy:
Reżyseria i choreografia:
Grzegorz Brożek

Muzyka:
Michał Brzozowski

Współpraca muzyczna:
Tomasz Brajter

Kostiumy:
Juli GardenDOKTOR FAUSTUS… W TEATRALNEJ MALARNI!

Wydawać by się mogło, że malarnia teatralna to miejsce ze ściśle określonym przeznaczeniem. Na co dzień rzeczywiście. Jednak najbliższa nasza propozycja artystyczna pokaże, że tam gdzie powstają teatralne dekoracje wydarzyć się może prawdziwie teatralny seans, który będąc projektem artystycznym z muzyki, tańca i literatury nie tylko cytuje egzystencjalno-filozoficzne rozterki Doktora Faustusa z powieści Tomasza Manna; próbuje także z nimi  polemizować, interpretuje je i uzupełnia współczesnymi treściami.

Mieliśmy już operowego Fausta  Gounoda i rockowo-baletowego Faust goes rock Wycichowskiej, teraz Faustus i jego dylematy procesu twórczego – jako interdyscyplinarny projekt w nowej interpretacji, w innej przestrzeni, ze środkami artystycznego wyrazu i w formie wizualnej możliwej jedynie w tej przestrzeni i przy trudnej technice improwizacji – tanecznej i muzycznej.

Pomysłodawcami i twórcami są - Grzegorz Brożek (tancerz, choreograf i reżyser spektaklu) i Michał Brzozowski (kompozytor, muzyk, poeta, grafik).
Podczas wydarzenia wystąpią – Iza Barbacka, Ekaterina Kitaeva-Muśko i Boglarka Orsolya Novak oraz ośmioosobowy zespół tancerzy.

Warto sprawdzić jak dr Faustus  odnajdzie się w teatralnej malarni…
To także okazja zobaczyć teatr z zupełnie innej strony.

Partnerem wydarzenie jest

Bilety:

Strefa I
35.00 PLN

Strefa II
30.00 PLN

Ekaterina Kitaeva-Muśko

Boglarka Orsolya Novak

Iza Barbacka

Zespół Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi

Joanna Miklaszewska

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net