Soliści
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
GRZEGORZ SZOSTAK
kategoria:
Basy
Studiował na wydziale wokalno-aktorskim warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie prof. Alicji Dankowskiej-Prawdzic. Zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie rolą Szóstaka we Flisie St. Moniuszki. Był półfinalistą Konkursu Wokalnego Belvedere w Wiedniu. W latach 1993-2003 był członkiem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Od 2003 r. jest solistą Teatru Muzycznego w Lublinie a od początku sezonu 2008/2009 jest solistą Teatru Wielkiego w Łodzi. W swoim dorobku artystycznym ma m.in. partię Amonasra w Aidzie G. Verdiego, Don Basilia w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego, Zbigniewa w Strasznym dworze St. Moniuszki, Crespela i Luthra w Opowieściach Hoffmanna J. Offenbacha, Tewjego w Skrzypku na dachu G. Bocka.

W Teatrze Wielkim w Łodzi wystąpił m.in. jako Sarastro w Czarodziejskim flecie W.A. Mozarta, Kaspar w Wolnym strzelcu C.M. von Webera, Alfred Doolittle w My Fair Lady F. Loewe'go i Wodnik w Rusałce A. Dvořaka.
Współpracował z reżyserami takimi, jak H. Kupfer, A. Leistenschneider, W. Zawodziński, A. Strzelecki, B. Augustyniak, W. Ochman, J. Gruza, J. Niesobska, Z. Czeski, A. Rozhin, M. Korwin, T. Cyz, M. Treliński oraz dyrygentami: J. Maksymiukiem, T. Kozłowskim, J. Bonieckim, A. Knapem. M. Nowakowskim, T. Bugajem, G. Chmura, P. Sułkowskim, Ł. Borowiczem, T. Karolakiem i T. Tokarczykiem.

Grzegorz Szostak współpracuje z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie, Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą na Zamku w Szczecinie, Mazowieckim Teatrem Muzycznym „Operetka" w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Łodzi, a także z Filharmonią Narodową w Warszawie, Filharmonią Zabrzańską, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Dętą Filharmonii Świętokrzyskiej i orkiestrą dętą Victoria w Warszawie.


fot. Tomasz Przybył
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net