Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

NIE TYLKO OPERA - KLASYKA KOSMOSU
Koncert

Realizatorzy:


Każdemu kto widział filmowy hit Stanleya Kubricka 2001. Odyseja kosmiczna już chyba na zawsze pozostanie w pamięci sentencja, w której na ekranie odbywa się swoisty „taniec” ciał niebieskich i pojazdów kosmicznych w rytm … walca Straussa! Ta niezwykle sugestywna i jakże spójna (!!!) scena stała się filmowym symbolem wielkiej siły muzyki i jej nieograniczonego wpływu na naszą wyobraźnię, dowodem na to, że rodzi w niej obrazy zindywidualizowane i jakże osobiste; bywa, że często bardzo dalekie od tego, co mogłyby sugerować rodzaj i charakter owych ilustracji muzycznych.

Klasyka kosmosu to artystyczna propozycja, która bazuje na znanych i lubianych utworach wybitnych klasyków muzyki, w nowych i często zaskakujących aranżacjach, wykonywanych na żywo przez zespół w nietuzinkowym składzie instrumentalnym. Dopełniają ich zaskakujące i „malownicze” wizualizacje o tematyce astronomicznej, które – jak u Kubricka – przenoszą słuchacza i widza w świat odległy i tajemniczy, barwny i zaskakujący, i z jakąż siłą uruchamiający naszą wyobraźnię! Tym razem Scena Kameralna za sprawą dźwięku i obrazu  zmienia się we wszechświat, w którym także naszą wyobraźnię uruchamia siła muzyki.
W ten jakże barwny muzycznie świat zabiorze nas zespół TomalA DUE  czyli Maria Tomala – altówka i Joanna Jakubowska – harfa z towarzyszeniem Moniki Woźniak – obój oraz autorem oprawy graficznej i prowadzącym spotkanie Michałem Kata.

ZOBACZ ZWIASTUN

Obój:
Monika Woźniak

Altówka:
Maria Tomala

Harfa:
Joanna Jakubowska


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net