Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

NIE TYLKO OPERA - MUZYKA NARODÓW
Koncert

Realizatorzy:


Malarstwo, rzeźba, taniec… Nie wymyślono lepszej formy komunikacji między ludźmi niż język sztuki, a w nim i muzyki. Od wieków różne formy dźwięku, pod różnymi szerokościami geograficznymi towarzyszyły człowiekowi w jego codziennym życiu, a z czasem – w mniej lub bardziej wymyślnej formie – zaczęły służyć jako swoisty język wyrażania emocji i uczuć. I bez względu na rodzaj muzyki – ludowa czy narodowa, poważna czy rozrywkowa – każda z nich odnajduje swojego odbiorcę, stając się nieodłącznym elementem codzienności, a w formie piosenki – czy tego chcemy czy nie  - stała się naszym chlebem powszednim.
W tym spotkaniu będzie niepowtarzalna okazja do muzycznej podróży przez zróżnicowany świat piosenki, w którym jest miejsce i dla rosyjskiej dumki, i dla żydowskiego folkloru, ale także dla przebojów polskiego przedwojennego filmu i kabaretu. Jednym słowem wachlarz muzycznej różnorodności zapisanej w nutach i nastrojowych poetyckich tekstach, a do tego w interpretacjach dalekich od estradowej sztampy: niezwykle oryginalnych i często zaskakujących. I z pewnością zasługujących na Państwa uwagę.
śpiew, prowadzenie:
Paulina Pomykała-Przeździecka

skrzypce:
Małgorzata Domańska

kontrabas:
Sylwester Masłoń

akordeon:
Jacek Piasecki


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net