Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

NIE TYLKO OPERA - WITAJ MAJOWA JUTRZENKO
Koncert

Realizatorzy:


Kiedy słyszymy określenie „repertuar patriotyczny” często dopada nas skojarzenie z przesadną powagą, nadmierną „bogobojnością”, nie zawsze uzasadnioną dostojnością i często udawaną zadumą. A przecież nie brakuje w nim atrakcyjnych utworów literackich i muzycznych, które w subtelny sposób potrafią wzbudzić w nas radość, prawdziwe wzruszenie, wywołać pozytywne emocje i sprawić, że to, co patriotyczne staje się autentyczne, bardzo osobiste i przeżywane „w środku”, a nie na pokaz.

W taki właśnie repertuar i nastrój zamierzają Państwa zaangażować – znani z wielu kreacji scenicznych – znakomici artyści naszego Teatru: Agnieszka Makówka (mezzosopran) i Krzysztof Marciniak (tenor) oraz Marcin Werner (fortepian), którzy przygotowali taki repertuar popularnych i lubianych pieśni, że nawet Państwo nie zauważą jak staną się współwykonawcami koncertu.

Bo czyż takie tytuły, jak choćby Płynie Wisła, płynie, Rozkwitały pąki białych róż, O mój rozmarynie czy właśnie Witaj majowa jutrzenko nie towarzyszą nam na co dzień, niekoniecznie „od święta” i „z okazji”?… Namawiamy Państwa do wspólnego muzykowania; wszak polskie pieśni patriotyczne, przekazywane z pokolenia na pokolenie, powstawały spontanicznie – z potrzeby serca, właśnie po to, by wykonywać je razem i razem radośnie świętować. Ot, taka nasza słowiańska dusza….

Koncert poprowadzi Agnieszka Białek

Bilety:

Strefa I
25 PLN (normalny)

Strefa II
20 PLN (ulgowy)

mezzosopran:
Agnieszka Makówka

tenor:
Krzysztof Marciniak

fortepian:
Marcin Werner

prowadzenie:
Agnieszka Białek


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net