Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

VERDIANA I PRZYJACIELE, czyli baśniowo na Scenie Kameralnej
Koncert

Realizatorzy:
Przygotowanie chórów:
Michał Jan BarańskiTo pierwsze wydarzenie artystyczne, w którym na naszej Scenie Kameralnej spotkają się aż trzy chóry! Teatralna Verdiana, Chór Żeński Eufeme oraz Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zapraszają Państwa, aby wspólnie – w baśniowym nastroju – przeżyć raz jeszcze niezwykłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Tradycyjne polskie kolędy, obok nich staroangielskie pieśni nawiązujące do tych magicznych Świąt , utwór Benjamina Brittena oparty na średniowiecznych poematach i finałowe muzyczne opowiadanie duńskiego kompozytora Johna Høybye’a, inspirowane… baśnią Andersena Dzwon. Główną ideą baśni ale i całego koncertu – jak zapewnia jego autor Michał Jan Barański – jest próba zatrzymania słuchaczy w codziennym biegu tak, aby dzięki muzyce spróbowali spojrzeć na świat i siebie nawzajem przez pryzmat piękna i dobra.

A ponieważ Boże Narodzenie służy temu w sposób szczególny, wzbudza pozytywne emocje, wzmaga życzliwość i wywołuje uśmiech – baśniowe spotkanie z kolędą i przepiękną muzyką chóralną usatysfakcjonuje Państwa, a i z pewnością mile zaskoczy…  Warto więc wpaść na Kameralną? Oczywiście!

Bilety:

Strefa I
30 zł (student ticket), 35 zł (regular ticket)

:
Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

:
Sopran solo - Martyna Henke

:
Flet - Ewa Halamska

:
Skrzypce - Piotr Wójcik

:
Saksofon - Patrycjusz Parnowski

:
Fortepian - Jakub Czech

:
Gitara basowa - Michał Przeździecki

:
Perkusja - Piotr Papierski

 

:
Chór Żeński Eufeme

:
Magdalena Cierzniewska

:
Paulina Pomykała-Przeździecka

:
Harfa - Joanna Jakubowska


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net