Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
9.10.2015
Najbliższe zajęcia odbędą się 29 października.
Zachęcamy do rezerwacji miejsc!!!
Spotkanie poprowadzi nowy kierownik chóru - DAWID JARZĄB.
data dodania:
3.10.2015
Z początkiem października, wspólnie z naszym Partnerem Technologicznym Bilety24, uruchomiliśmy aplikację mobilną Teatru Wielkiego, dzięki której nasza oferta zawsze znajdować się będzie w zasięgu ręki! Teraz w każdej chwili możecie Państwo zapoznać się z naszym bieżącym repertuarem, opisami planowanych wydarzeń, a także komfortowo nabyć bilety na interesujące Was spektakle.

data dodania:
2.10.2015
W nadchodzący weekend w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie zaprezentowany zostanie „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki. To już druga inscenizacja dzieł polskiego kompozytora na deskach POSK-u. W ubiegłym roku wystawiono tam „Halkę”. Swoją karierę w Anglii  utwory Moniuszki zawdzięczają cenionemu brytyjskiemu dyrygentowi, Stephenowi Ellery.

data dodania:
1.10.2015
Szanowni Państwo, w  spektaklu TRAVIATA (02.10.2015) partię Alfreda wykona gościnny solista śpiewak Paweł Skałuba.

data dodania:
30.09.2015
30 września w Pałacu Herbsta odbyła się Inauguracja sezonu kulturalnego 2015/16. Uroczystość uświetnił koncert studentów Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

data dodania:
29.09.2015
Teatr Muzyczny w Poznaniu zrealizował jeden z najsłynniejszych utworów Andrew Lloyd Webbera – opartą na faktach muzyczną biografię Evy Perón-Duarte, drugiej żony prezydenta Argentyny, Juana Peróna. Najnowsza inscenizacja Evity trafiła na poznańską scenę prosto z Londynu, gdzie odniosła sukces w 2010 roku.
data dodania:
26.09.2015
Dziś, przed gościnnym spektaklem Polskiego Baletu Narodowego "Don Kichot", w Teatrze Wielkim odbyła się doroczna uroczystość rozdania Złotych Masek - nagród kapituły łódzkich dziennikarzy, dla artystów związanych z teatrem i ich osiągnięć w minionym sezonie artystycznym. 

data dodania:
24.09.2015
Wczorajsza inauguracja sezonu 2015/16 zgromadziła pełną salę widzów, których ugościliśmy nie tylko w niecodzienny sposób, ale i ze szczególną radością. Po trzech miesiącach wakacyjnej przerwy Teatr znów zaczął tętnić życiem. Artyści, ubrani w piękne kostiumy ze „Strasznego dworu”, witali publiczność już w foyer. Ze sceny przywitał miłych gości dyrektor Gabara, także w strojnym kontuszu i w zgodzie ze szlacheckim obyczajem.

data dodania:
23.09.2015
Teatr Wielki w Łodzi ogłasza nabór do Chóru dziecięcego!
Poszukujemy uzdolnione muzycznie dzieci w wieku 7 -14 lat do Chóru dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi.

data dodania:
22.09.2015
Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa poświęcona inauguracji sezonu 2015/2016 w Teatrze Wielkim w Łodzi pod dyrekcją Pawła Gabary. Miło było nam powitać przedstawicieli rozgłośni radiowych, ośrodków telewizyjnych i prasy a także przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w osobach Dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji pani Małgorzaty Kowalskiej i pani Małgorzaty Kani, Zastępcy Dyrektora tego Departamentu.

Do góry

{banners_down}

design by fast4net