Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
„100-lecie województwa łódzkiego” / Koncert finałowy
data dodania:
14.01.2020
W minioną sobotę (11.01.2020) w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyło się uroczyste zakończenie obchodów 100-lecia istnienia województwa łódzkiego. Z tej okazji na naszej scenie wystąpily gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz zespoły, chóry i kapele z regionu łódzkiego, jak również zostały podsumowane wszystkie działania organizowane przez samorząd województwa podjęte w związku z jubileuszem.
- Stulecie województwa łódzkiego obchodziliśmy wszyscy, bo to święto wszystkich jego mieszkańców. Tu żyjemy, mieszkamy i pracujemy dla tego województwa. To było nasze święto. My jesteśmy tymi stulatkami tego wydarzenia. – powiedział otwierając uroczystość marszałek Grzegorz Schreiber.

W ubiegłym roku obchodziliśmy stulecie powstania województwa łódzkiego. 2 sierpnia 1919 roku przyjęto ustawę tymczasową o organizacji władz administracyjnych II instancji powołującą między innymi województwo łódzkie. Wtedy po raz pierwszy pojawiło się ono na mapie i tę datę przyjęto umownie za urodziny województwa. Przez cały 2019 rok organizowane były liczne akcje i wydarzenia związane z jubileuszem.

W sobotę 11 stycznia, w Teatrze Wielkim wystąpili: trzech tenorów: Dariusz Stachura, Tomasz Kuk i Paweł Skałuba, zespół Blue Cafe, Marcin Maciejczak – pochodzący z regionu łódzkiego uczestnik programu The Voice Kids 3, Miejska Orkiestra Dęta ze Zduńskiej Woli, Zelowskie Dzwonki, Chór Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki z Radomska oraz Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy”. Wieczór poprowadzili: Aleksandra Łataś oraz Leszek Bonar.

Zachamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Joanny Miklaszewskiej.

Więcej o tym wydarzeniu przeczytają Państwo na stronie lodzkie.pl

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net