Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
17.01.2018
Święta Bożego Narodzenia to najbardziej wyczekiwany czas w roku. Jednak, jak wszystko co dobre, szybko przemijają. Pragnąc pozostać w niezwykłym świątecznym klimacie, zapraszamy Państwa na KONCERT KOLĘD w wykonaniu Łódzkiego Chóru Teatralnego VERDIANA oraz Chóru Dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi.

KONCERT KOLĘD / Łódzki Chór Teatralny VERDIANA i Chór Dziecięcy Teatru Wielkiego w Łodzi
22 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

 

data dodania:
16.01.2018
– Do sesji fotograficznej wybrałam „ponadwymiarową świetlistą postać”, bo światło i przekraczanie wszelkich granic to mój cel i droga. A poza tym jestem gwiezdnym pyłem. Jak my wszyscy – mówi MONIKA CICHOCKA.

– Jesteśmy obywatelami Wszechświata. Świetlnymi istotami, które mają dusze, umysły, serca i ciała. Nasza świadomość, jeśli jest obudzona, prowadzi nas, gdziekolwiek tylko chcemy. Możemy stwarzać nasz świat, jesteśmy wolni, nieograniczeni i ponadwymiarowi. Dlatego podczas sesji fotograficznej chciałam pokazać wielką rolę naszej świadomości. Wykorzystując dostępne instrumenty, stałam się egzemplifikacją świetlnej istoty, której drogą jest rozwój duchowy, międzywymiarowa obecność i swobodna zmiana wariantów. Chciałam pokazać, że możemy wszystko, jeśli tylko dostrzeżemy własny potencjał. Niektórzy nazwali moją postać Kosmitką, inni Matką Smoków. Jest także jeden pan, który określił ją Galadrielą. A co myślą Państwo? – pyta artystka.

– Moje ulubione role… Wszystkie, które śpiewam. Nigdy nie zaśpiewałam niczego, czego nie chciałam zaśpiewać. Kocham Aidę, Toskę, Abigaille. Byłam pierwszą w Polsce Nefretete. Przygodę z „Echnatonem” Philipa Glassa pamiętam i wspominam z wielkim rozrzewnieniem. Na kilka wspaniałych ról wciąż czekam, np. na Izoldę w „Tristanie i Izoldzie” R. Wagnera, Emilię Marty w „Sprawie Makropulos” L. Janacka, czy też Verdiowską Lady Makbet – wymienia solistka.

– Opera... Pojęcie niemożliwe do opisania w słowach. Dlatego właśnie potrzebujemy nadekspresyjnego koturnu muzyki i sztuk wizualnych. Wykreowany na scenie wszechświat trzeba nie tylko zauważyć i zrozumieć, ale także, a może przede wszystkim, poczuć, przeżyć, doświadczyć. Magiczna moc dźwięku, który wszakże stworzył kiedyś Świat, otwiera prawdę percepcji emocji, samodoskonalenia i osobistej harmonizacji. Dźwięk jest praprzyczyną i końcem. Kiedy towarzyszą mu inne Muzy, mamy do czynienia z syntezą nieziemskiego piękna, które leczy duszę. Dlatego jestem częścią opery, która zarazem głęboko tkwi we mnie.

– Za fryzurę, makijaż i kreację mojego wizerunku odpowiedzialna jest Magdalena Glapińska. To wspaniała artystka i cudowna osoba. Bardzo jej dziękuję! – kończy M. Cichocka.

data dodania:
16.01.2018

Wczorajszy koncert artystów Teatru Wielkiego w Łodzi zmobilizował pogodę do podarowania nam jeszcze odrobiny świątecznej atmosfery. Spoglądając na płatki śniegu za oknem, prezentujemy fotorelację z wczorajszego wieczoru WINTER SONGS.

Wystąpili: Krzysztof Pilch (śpiew), Marcin Werner (fortepian), Michał Przeździecki (kontrabas), Jakub Jeziorowski (perkusja), Joanna Skoblewska (alt), Dagny Konopacka (sopran), Artur Mleko (tenor) oraz gościnnie Dawid Pilch (saksofon). Koncert poprowadziła Agnieszka Białek.


data dodania:
15.01.2018
Realizatorzy oraz wykonawcy naszego najnowszego spektaklu ZEMSTA NIETOPERZA kłaniają się nisko Publiczności. Dziękujemy za obecność w miniony weekend i zapraszamy na kolejne przedstawienia jeszcze w styczniu i w lutym.

ZEMSTA NIETOPERZA
16 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
17 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
26 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
27 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
28 stycznia 2018, godz. 18:00 / KUP BILET
30 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
16 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
17 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
18 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
14.01.2018
JOANNA WOŚ jako pierwsza kobieta w historii miasta otrzymała Honorowe Obywatelstwo Łodzi. Uroczystość odbyła się 13 stycznia 2018 r. przed premierą ZEMSTY NIETOPERZA, w której artystka śpiewa główną partię Rozalindy. Sopranistka nie kryła wzruszenia, odbierając klucze do bram miasta z rąk prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia i przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Kacprzaka.

– Tu trafiłam do szkoły, uczyłam się i tu zostałam. Zdecydowała o tym już pierwsza wizyta w mieście. Łódź tętniła życiem, miała wyjątkową architekturę, był tu też najlepszy w Polsce teatr operowy – mówiła artystka, dziękując za ten zaszczytny tytuł. – Mieszkam tu niedaleko Teatru, blisko Nowego Centrum Łodzi, blisko fantastycznej bryły EC1, blisko nowego dworca Łódź-Fabryczna. Kibicuję cały czas wszystkim inwestycjom, które się tu pojawiają i żeby to miasto pozytywnie się rozwijało. Zawsze jestem z Łodzią i łodzianami – zaznaczyła artystka.

Bukiet kwiatów dla Artystki przygotowała sieć kwiaciarni H. Skrzydlewska. Dziękujemy.

data dodania:
13.01.2018

Już tylko minuty dzielą nas od premiery ZEMSTY NIETOPERZA w reż. Giorgia Madii i pod kierownictwem muzycznym maestro Tadeusza Kozłowskiego. Żeby nie zdradzić za dużo, a pokazać co nieco, podrzucamy kilka zdjęć z prób.

W premierowej obsadzie wystąpią:
Gabriel von Eisenstein: Tomasz Rak
Rozalinda: Joanna Woś
Adela: Aleksandra Borkiewicz
Dr Falke: Przemysław Rezner
Alfred: Krzysztof Marciniak
Frank: Dariusz Machej
Książę Orlovsky: Agnieszka Makówka
Dr Blind: Zenon Kowalski
Ida: Patrycja Krzeszowska
Frosch: Andrzej Gałła


data dodania:
12.01.2018
W PONIEDZIAŁKI NIE ROBIMY SCEN – SPRZEDAJEMY BILETY! Na dobry początek tygodnia mamy dla Państwa ofertę specjalną. 15 stycznia  2018 r. będzie można kupić bilet na operę EUGENIUSZ ONIEGIN (graną 9 lutego 2018 r.) w wyjątkowej cenie 25 zł. Sprzedaż biletów w kasach Teatru Wielkiego w godz. 15:30-19:00 oraz on-line w godz. 16:00-22:00.

EUGENIUSZ ONIEGIN
9 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
12.01.2018
Już jutro premiera kunsztownej operetki Johanna Straussa w mistrzowskim wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi. Posłuchajcie, co na finiszu przygotowań do premiery ZEMSTY NIETOPERZA mówią: GIORGIO MADIA (reżyser i choreograf spektaklu), KRZYSZTOF MARCINIAK (dyrektor Teatru), JOANNA WOŚ (odtwórczyni roli Rozalindy) i GRZEGORZ SZOSTAK (odtwórca roli Franka).

data dodania:
10.01.2018
15 stycznia zapraszamy w wyjątkową podróż muzyczną, pełną refleksji i bożonarodzeniowej magii. W radosnej atmosferze zaprezentujemy najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne z różnych stron świata. O jakość spotkania zadbają śpiewacy i muzycy – artyści Teatru Wielkiego w Łodzi – tym razem w nietypowych trochę jazzowo-swingujących rolach: Krzysztof Pilch (śpiew), Marcin Werner (fortepian), Michał Przeździecki (kontrabas), Jakub Jeziorowski (perkusja), Joanna Skoblewska (alt), Dagny Konopacka (sopran), Artur Mleko (tenor) oraz gościnnie Dawid Pilch (saksofon). Koncert poprowadzi Agnieszka Białek.

WINTER SONGS
15 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
9.01.2018

DOLCE VITA. "O sole mio", "Torna a Surriento" czy "Core 'ngrato…" i wiele innych pieśni neapolitańskich wczorajszego wieczoru usłyszała publiczność Teatru Wielkiego w Łodzi podczas recitalu DOMINIKA SUTOWICZA. Artyście przy fortepianie towarzyszyła Danuta Antoszewska, a koncert poprowadziła Aleksandra Bęben. Mamy nadzieję, że nadal nucą Państwo sobie południowe melodie i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net