Soliści
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
ALEKSANDRA WIWAŁA
kategoria:
Soprany
Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Będąc jeszcze na studiach debiutowała wymagającą rolą Rosalindy w operetce Zemsta Nietoperza Johanna Straussa na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi. W 2012 roku została wyłoniona w drodze konkursu do Programu Kształcenia Młodych Talentów – AKADEMIA OPEROWA, przy Operze Narodowej w Warszawie gdzie kształciła się pod okiem wybitnych pedagogów i reżyserów. Dzięki współpracy z licznymi agencjami muzycznymi koncertuje w Polsce i za granicą promując zarówno repertuar operowy jak i polską lirykę wokalną.

W 2013 roku została uhonorowana Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej oraz w roku 2014 Nagrodą Prezydenta rodzimego Miasta Kutno za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze oraz upowszechnianie, ochronę i promocję kultury.

Miesięczna trasa koncertowa po Australii w 2014 roku, gdzie miała zaszczyt śpiewać m.in. w Ambasadzie RP w Canberze, przyniosła sopranistce ogromny sukces oraz zaowocowała stałą współpracą.


Zdjęcie: Ewa Ryszkowska
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net