Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

AMERYKAŃSKI SEN. ROBERT ULATOWSKI & BAND
Koncert

Realizatorzy:


AMERYKAŃSKI SEN. ROBERT ULATOWSKI & BAND
 
9 marca 2020 r. godz. 18:30
Koncert w Sali Kameralnej z cyklu Nie tylko opera.

Scena Kameralna już nie raz zaskakiwała publiczność formami muzycznymi i wokalnymi, jakie prezentuje; także artyści naszego Teatru wielokrotnie pokazali na co ich stać wykonując na niej repertuar daleki od konwencji operowej, klasyki operetkowej i musicalowej, czy pieśniarskiego repertuaru muzyki poważnej…

Tym razem Robert Ulatowski – znakomity bas odnoszący sukcesy operowe nie tylko na naszej scenie postanowił zaskoczyć Państwa wraz z towarzyszącym mu zespołem w programie Amerykański sen. Artyści zaprezentują utwory z gatunku gospel & spirituals!

To właśnie z tej – „czarnej”– muzyki wywodzi się bezpośrednio nowoczesna muzyka chrześcijańska określana jako contemporary gospel i worship (nazywana też rock chrześcijański) – wykorzystująca blues, jazz, country i swing dla nadania jej specyficznego charakteru i niepowtarzalnego nastroju, ale stawiająca przed wykonawcami nie lada trudności wykonawcze i interpretacyjne.

A Robert Ulatowski już nie raz udowodnił, że świetnie się czuje także w repertuarze poza operowym. Wśród prezentowanych utworów – nowe wersje przebojów Amazing Grace, Motherless Child, Deep River i wiele równie znanych i lubianych, trafiających do ucha i co ważniejsze – do wrażliwości słuchacza!
Zapraszamy na bluesowy wieczór z Robertem Ulatowskim i The Band.
 
wykonawcy:
Robert Ulatowski – bas
Aleksandra Borkiewicz – sopran
Krzysztof Pilch – bas
Artur Mleko – tenor
Michał Karkusiński – fortepian
Piotr Dębowski – gitara
Jakub Jeziorowski – perkusja
Adam Przybylski – gitara basowa
 
Aleksandra Bęben – prowadzenie

Joanna Miklaszewska

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net