Kalendarium
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
luty 2019
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
23.02
sobota
18:30
Kup bilet
RIGOLETTO
premiera
Opera

Kompozytor:
Giuseppe Verdi

Rigoletto: Zenon Kowalski
Książę Mantui: Paweł Skałuba
Gilda: Hanna Okońska
Sparafucile: Robert Ulatowski
Maddalena: Bernadetta Grabias
Giovanna: Olga Maroszek
Hrabia Monterone: Grzegorz Szostak
Marullo: Andrzej Kostrzewski
Matteo Borsa: Dawid Kwieciński
Hrabia Ceprano: Andrzej Staniewski
Hrabina Ceprano: Aldona Orzeł-Sztabińska
Paź: Ewelina Dachowska
Woźny, Strażnik: Romuald Kisielewski
Chór męski, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

pod dyrekcją Michała Kocimskiego
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
 

24.02
niedziela
18:00
Kup bilet
RIGOLETTO
premiera
Opera

Kompozytor:
Giuseppe Verdi

Rigoletto: Zenon Kowalski
Książę Mantui: Dawid Kwieciński
Gilda: Aleksandra Wiwała
Sparafucile: Robert Ulatowski
Maddalena: Agnieszka Makówka
Giovanna: Agnieszka Białek
Hrabia Monterone: Grzegorz Szostak
Marullo: Witold Tomczyk
Matteo Borsa: Marcin Ciechowicz
Hrabia Ceprano: Andrzej Staniewski
Hrabina Ceprano: Aldona Orzeł-Sztabińska
Paź: Ewelina Dachowska
Woźny, Strażnik: Wiesław Rudnicki
Chór męski, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

pod dyrekcją Michała Kocimskiego
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
 

25.02
poniedziałek
18:30
Kup bilet
OPERA AND MORE - NATIONAL MUSIC
premiera
Koncert

Rigoletto: Zenon Kowalski
Książę Mantui: Dawid Kwieciński
Gilda: Aleksandra Wiwała
Sparafucile: Robert Ulatowski
Maddalena: Agnieszka Makówka
Giovanna: Agnieszka Białek
Hrabia Monterone: Grzegorz Szostak
Marullo: Witold Tomczyk
Matteo Borsa: Marcin Ciechowicz
Hrabia Ceprano: Andrzej Staniewski
Hrabina Ceprano: Aldona Orzeł-Sztabińska
Paź: Ewelina Dachowska
Woźny, Strażnik: Wiesław Rudnicki
Chór męski, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

pod dyrekcją Michała Kocimskiego
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
Szanowni Państwo, zawiadamiamy o ODWOŁANIU poniedziałkowego (25.02.19) koncertu MUZYKA NARODÓW.
Istnieje możliwość zrotu pieniędzy w kasach Teatru. Bilety zakupione online zwracane są według regulaminu serwisu bilety24.pl.
 

27.02
środa
18:30
Kup bilet
EUGENE ONEGIN
premiera
Opera

Kompozytor:
Piotr Czajkowski

Eugeniusz Oniegin: Łukasz Motkowicz
Tatiana: Anna Wierzbicka
Leński: Dawid Kwieciński
Olga: Bernadetta Grabias
Gremin: Robert Ulatowski
Łarina: Agnieszka Makówka
Filipiewna: Olga Maroszek
Triquet: Krzysztof Marciniak
Zarecki: Michał Barański
Rotmistrz: Romuald Kisielewski
Guillot: Krzysztof Dyttus
Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Andrzej Knap
Inspicjent: Andrzej Kowalik
 

28.02
czwartek
18:30
Kup bilet
EUGENE ONEGIN
premiera
Opera

Kompozytor:
Piotr Czajkowski

Eugeniusz Oniegin: Łukasz Motkowicz
Tatiana: Anna Wierzbicka
Leński: Dawid Kwieciński
Olga: Bernadetta Grabias
Gremin: Robert Ulatowski
Łarina: Agnieszka Makówka
Filipiewna: Olga Maroszek
Triquet: Krzysztof Marciniak
Zarecki: Michał Barański
Rotmistrz: Romuald Kisielewski
Guillot: Krzysztof Dyttus
Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Andrzej Knap
Inspicjent: Andrzej Kowalik
Zawiadamiamy o ODWOŁANIU czwartkowego (28.02.19) spektaklu EUGENIUSZ ONIEGIN.
Istnieje możliwość wymiany biletów na środowy spektakl (do wyczerpania miejsc) lub zwrotu pieniędzy w kasach Teatru.
 

02.02
sobota
19:00
The Man from Manufaktura
premiera
Opera

Kompozytor:
Rafał Janiak

Poznański/Dyrektor: Stanisław Kierner
Zofia: Małgorzata Walewska
Przybysz/Prokurator: Michał Barczak
Koń-Marynarz: Jan Jakub Monowid
Baron De Hirsch/Wizjoner: Robert Ulatowski
Lekarz: Rafał Pikała
Córka/Robotnica: Aleksandra Borkiewicz
Syn: Przemysław Cierzniewski
 

03.02
niedziela
19:00
The Man from Manufaktura
premiera
Opera

Kompozytor:
Rafał Janiak

Poznański/Dyrektor: Stanisław Kierner
Zofia: Agnieszka Makówka
Przybysz/Prokurator: Michał Barczak
Koń-Marynarz: Michał Sławecki
Baron De Hirsch/Wizjoner: Grzegorz Szostak
Lekarz: Rafał Pikała
Córka/Robotnica: Aldona Orzeł-Sztabińska
Syn: Adam Józef Węgliński
 

05.02
wtorek
18:30
The Man from Manufaktura
premiera
Opera

Kompozytor:
Rafał Janiak

Poznański/Dyrektor: Stanisław Kierner
Zofia: Małgorzata Walewska
Przybysz/Prokurator: Michał Barczak
Koń-Marynarz: Jan Jakub Monowid
Baron De Hirsch/Wizjoner: Robert Ulatowski
Lekarz: Rafał Pikała
Córka/Robotnica: Aleksandra Borkiewicz
Syn: Przemysław Cierzniewski
 

08.02
piątek
18:30
DON QUIXOTE
premiera
Balet

Choreografia:
Aleksander Polubentsev z wykorzystaniem choreografii Mariusa Petipy i Alexandra Grsky'ego

Kompozytor:
Ludwig A. Minkus

Don Kichot: Wiktor Krakowiak-Chu
Sancho Pancha: Mateusz Kubiak
Kitri: Alicja Bajorek
Basilio: Yuki Itaya
Mercedes: Valentyna Batrak
Espada: Dominik Senator
Lorenzo: Grzegorz Brożek 
Gamache: Krzysztof Pabjańczyk
Amor: Gloria Studer
Dolores: Bogumiła Szaleńczyk
Juanita: Riho Okuno
Piccilia: Boglarka Novak
Koryfeje, Zespół Baletu i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Dyrygent: Michał Kocimski
Inspicjent: Anna Krzemińska, Andrzej Kowalik

 

09.02
sobota
18:30
DON QUIXOTE
premiera
Balet

Choreografia:
Aleksander Polubentsev z wykorzystaniem choreografii Mariusa Petipy i Alexandra Grsky'ego

Kompozytor:
Ludwig A. Minkus

Don Kichot: Wiktor Krakowiak-Chu
Sancho Pancha: Mateusz Kubiak
Kitri: Alicja Bajorek
Basilio: Yuki Itaya
Mercedes: Valentyna Batrak
Espada: Dominik Senator
Lorenzo: Grzegorz Brożek 
Gamache: Krzysztof Pabjańczyk
Amor: Gloria Studer
Dolores: Bogumiła Szaleńczyk
Juanita: Riho Okuno
Piccilia: Boglarka Novak
Koryfeje, Zespół Baletu i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Dyrygent: Michał Kocimski
Inspicjent: Anna Krzemińska, Andrzej Kowalik

 

10.02
niedziela
16:00
premiera
Spektakle gościnne

Don Kichot: Wiktor Krakowiak-Chu
Sancho Pancha: Mateusz Kubiak
Kitri: Alicja Bajorek
Basilio: Yuki Itaya
Mercedes: Valentyna Batrak
Espada: Dominik Senator
Lorenzo: Grzegorz Brożek 
Gamache: Krzysztof Pabjańczyk
Amor: Gloria Studer
Dolores: Bogumiła Szaleńczyk
Juanita: Riho Okuno
Piccilia: Boglarka Novak
Koryfeje, Zespół Baletu i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Dyrygent: Michał Kocimski
Inspicjent: Anna Krzemińska, Andrzej Kowalik

 

10.02
niedziela
19:00
premiera
Spektakle gościnne

Don Kichot: Wiktor Krakowiak-Chu
Sancho Pancha: Mateusz Kubiak
Kitri: Alicja Bajorek
Basilio: Yuki Itaya
Mercedes: Valentyna Batrak
Espada: Dominik Senator
Lorenzo: Grzegorz Brożek 
Gamache: Krzysztof Pabjańczyk
Amor: Gloria Studer
Dolores: Bogumiła Szaleńczyk
Juanita: Riho Okuno
Piccilia: Boglarka Novak
Koryfeje, Zespół Baletu i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Dyrygent: Michał Kocimski
Inspicjent: Anna Krzemińska, Andrzej Kowalik

 

11.02
poniedziałek
18:30
FAUSTUS
premiera
Balet

Choreografia:
Grzegorz Brożek

Don Kichot: Wiktor Krakowiak-Chu
Sancho Pancha: Mateusz Kubiak
Kitri: Alicja Bajorek
Basilio: Yuki Itaya
Mercedes: Valentyna Batrak
Espada: Dominik Senator
Lorenzo: Grzegorz Brożek 
Gamache: Krzysztof Pabjańczyk
Amor: Gloria Studer
Dolores: Bogumiła Szaleńczyk
Juanita: Riho Okuno
Piccilia: Boglarka Novak
Koryfeje, Zespół Baletu i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Dyrygent: Michał Kocimski
Inspicjent: Anna Krzemińska, Andrzej Kowalik

Wydarzenie odbędzie się w malarni Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:

Strefa I
35.00 PLN

Strefa II
30.00 PLN

 

13.02
środa
18:30
DIE FLEDERMAUS
premiera
Operetka

Kompozytor:
Johann Strauss II

Gabriel von Eisenstein: Łukasz Motkowicz
Rozalinda: Joanna Woś
Adela: Hanna Okońska
Dr Falke: Arkadiusz Anyszka
Alfred: Krzysztof Marciniak
Frank: Robert Ulatowski
Książę Orlovsky: Bernadetta Grabias
Dr Blind: Zenon Kowalski
Ida: Aldona Orzeł-Sztabińska
Frosch: Grzegorz Szostak
Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
 

14.02
czwartek
18:30
DIE FLEDERMAUS
premiera
Operetka

Kompozytor:
Johann Strauss II

Gabriel von Eisenstein: Łukasz Motkowicz
Rozalinda: Dorota Wójcik
Adela: Aleksandra Borkiewicz
Dr Falke: Przemysław Rezner
Alfred: Dawid Kwieciński
Frank: Robert Ulatowski
Książę Orlovsky: Agnieszka Makówka
Dr Blind: Marcin Ciechowicz
Ida: Aldona Orzeł-Sztabińska
Frosch: Grzegorz Szostak
Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
 

16.02
sobota
12:30
premiera
Edukacja

Gabriel von Eisenstein: Łukasz Motkowicz
Rozalinda: Dorota Wójcik
Adela: Aleksandra Borkiewicz
Dr Falke: Przemysław Rezner
Alfred: Dawid Kwieciński
Frank: Robert Ulatowski
Książę Orlovsky: Agnieszka Makówka
Dr Blind: Marcin Ciechowicz
Ida: Aldona Orzeł-Sztabińska
Frosch: Grzegorz Szostak
Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
Kolejne sobotnie zajęcia z cyklu Opera na poduchach odbędą się 16.02.2019 o godz. 12.30 w saloniku video.

Lamaila w świecie cieni

Malarsko-rytmiczne zabawy ze światłem i cieniem inspirowane muzyką i obrazami ze spektaklu Lamaila. Podczas warsztatów dzieci staną się częścią wielkoformatowego obrazu.
Bilety:

Strefa I
15.00 PLN - Ulgowy

 

17.02
niedziela
18:00
NABUCCO
premiera
Opera

Kompozytor:
Giuseppe Verdi

Nabucco: Zenon Kowalski
Ismaele: Krzysztof Marciniak
Zaccaria: Grzegorz Szostak
Abigaille: Monika Cichocka
Fenena: Agnieszka Makówka
Arcykapłan: Andrzej Staniewski
Abdallo: Krzysztof Dyttus
Anna: Anna Terlecka
Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego
Inspicjent: Zbigniew Pawełczyk
 

18.02
poniedziałek
19:00
THE NATIONAL BALLET OF GEORGIA "SUKHISHVILI"
premiera
Spektakle gościnne

Nabucco: Zenon Kowalski
Ismaele: Krzysztof Marciniak
Zaccaria: Grzegorz Szostak
Abigaille: Monika Cichocka
Fenena: Agnieszka Makówka
Arcykapłan: Andrzej Staniewski
Abdallo: Krzysztof Dyttus
Anna: Anna Terlecka
Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego
Inspicjent: Zbigniew Pawełczyk
 

20.02
środa
18:00
CINDERELLA
premiera
Balet

Choreografia:
Giorgio Madia

Kompozytor:
Gioacchino Rossini

Kopciuszek: Monika Maciejewska-Potockas
Książę: Gintautas Potockas
Siostra I: Mateusz Kubiak
Siostra II: Krzysztof Pabjańczyk
Macocha: Piotr Ratajewski
Wróżka: Valentyna Batrak
Nogi Wróżki: Bogumiła Szaleńczyk
Służący: Tomu Kawai, Nazar Botsiy
Ojciec: Dawid Kucharski
Matka: Ewa Kowalska-Brodek
Inspicjent: Anna Krzemińska, Mariusz Caban
muzyka z nagrania
 
 

21.02
czwartek
11:00
CINDERELLA
premiera
Balet

Choreografia:
Giorgio Madia

Kompozytor:
Gioacchino Rossini

Kopciuszek: Monika Maciejewska-Potockas
Książę: Gintautas Potockas
Siostra I: Mateusz Kubiak
Siostra II: Krzysztof Pabjańczyk
Macocha: Grzegorz Brożek
Wróżka: Ekaterina Kitaeva-Muśko
Nogi Wróżki: Bogumiła Szaleńczyk
Służący: Tomu Kawai, Nazar Botsiy
Ojciec: Dawid Kucharski
Matka: Ewa Kowalska-Brodek
Inspicjent: Anna Krzemińska, Mariusz Caban
muzyka z nagrania
 
 

  • Dyrekcja Teatru zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru i obsady
  • Sprzedaż biletów on-line kończy się na 60 min przed rozpoczęciem spektaklu
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net