Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

AUTENTYCZNI ARTYŚCI RÓŻNORODNIE O SOBIE
Wydarzenie specjalne

Realizatorzy:


Inauguracja Festiwalu Osób Niepełnosprawnych OPERA MARZEŃ – MOCNI W OPERZE
AUTENTYCZNI ARTYŚCI RÓŻNORODNIE O SOBIE 
3 kwietnia 2020, godzina 11.00

 Teatr jest w dużej mierze po prostu terapią grupową z udziałem publiczności.

Jonathan Carroll

 

Grupa Autentyczni Artyści już po raz siódmy przygotowała w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu spektakl, w którym osoby w spektrum autyzmu zabiorą widzów w świat pełny różnorodności, pokażą niecodzienne oblicza życiowych sytuacji, podstawowych potrzeb, przeżywanych emocji. Przekażą nam prawdę o tym kim i jacy są, jakie są ich marzenia i pragnienia; jak widzą świat, który jest dla nas taki sam, a jednak trochę inny…

Autentyczni artyści różnorodnie o sobie to pierwszy spektakl grupy prezentowany w Teatrze Wielkim w Łodzi, otwierający jednocześnie festiwal Opera marzeń – Mocni w operze. Na scenie zobaczymy i usłyszmy dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 128 w Łodzi. Jest to okazja przekazania światu – w jedyny i autentyczny sposób – prawdy o sobie, o swoim codziennym życiu, o pasjach ale i kłopotach i rozterkach dnia codziennego.

Na scenie zobaczymy także grupę taneczną Folk Dance oraz Łódzki Chór Teatralny VERDIANA Teatru Wielkiego w Łodzi.
Z wielką przyjemnością polecamy ten jedyny w swoim rodzaju spektakl; warto doświadczyć wrażliwości i prawdziwości Autentycznych Artystów i ich autentycznych talentów.

Zapraszamy.


 

Grupa teatralna Autentyczni Artyści działa od 2014 roku. Co roku, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Świadomości Autyzmu (World Autism Awareness Day), święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, wystawia przedstawienie. Grupa wystąpiła również w ramach „Międzynarodowego Biennale terapia i teatr” oraz w Sukcesji podczas spotkania autorskiego.

Obecnie grupę teatralną prowadzą terapeuci – Agnieszka Sylwia Pisula, Marcin Nowak, Anna Zielińska oraz Monika Pakuła – Żelazo. Do grupy należą dzieci i młodzież w spektrum autyzmu ze Szkoły Podstawowej nr 128 w Łodzi. Młodzi aktorzy mają możliwość przekazania światu prawdy o sobie, o swoim codziennym życiu, o swoich pasjach.
Autentyczni Artyści mają zaszczyt zaprosić na siódmy już spektakl przygotowany w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.  Jednocześnie jest to ich pierwszy występ na scenie głównej Teatru Wielkiego. Grupa otwiera festiwal “Opera marzeń – Mocni w operze”.

Różnorodność – to słowo przewodnie tegorocznego przedstawienia. Bez różnorodności nasz świat byłby nudny i smutny. Różne są drzewa, krajobrazy, aż w końcu… różni są i ludzie. Osoby w spektrum autyzmu zabiorą tym razem Państwa w świat pełny różnorodności, pokażą niecodzienne oblicza życiowych sytuacji, podstawowych potrzeb, przeżywanych emocji. Podarują prawdę o tym, kim są. Oryginalny scenariusz współtworzony był przez osoby w spektrum autyzmu. (zwroty, dialogi specyficzny język).

Na scenie wystąpią: Jan Gawroński, Robert Rzepka, Paula Oset, Mateusz Stręgiel, Kuba Frątczak, Przemysław Kalisz, Piotr Słoka, Dominika Kołomańska, Michał Słowiński, Wojciech Czubak, Bartłomiej Pietrzak, Aleksander Klimczak, Natalia Grabarczyk, Anna Piekarska, Jan Witkowski-Cymmerman, Kacper Maciejewski, William Poisson, Gabriela Nowak.

Grupie teatralnej Autentyczni Artyści towarzyszy zespół taneczny Folk Dance.Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net