Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

BÓG MORDU – TEATR 6. PIĘTRO
Spektakle gościnne

Realizatorzy:
Tekst:
Yasmina Reza

Reżyseria:
Małgorzata Bogajewska

Scenografia i kostiumy:
Maciej Chojnacki

Opracowanie muzyczne:
Rafał Kowalczyk

Przekład:
Barbara GrzegorzewskaSztuka Yasminy Rezy jest błyskotliwie napisanym komediowo-absurdalno-tragicznym studium odkrywania tego co w nas jest „bogiem mordu” – egoistycznym pragnieniem zwycięstwa wbrew wszystkim i wszystkiemu, instynktem walki o siebie, podczas której spadają maski przyzwoitości, wychowania i tolerancji, a bohaterowie stają się przerażająco śmieszni i straszni.
Bóg mordu zaczyna się od kulturalnej, cywilizowanej, rozsądnej rozmowy dwóch par małżeńskich, które spotkały się by znaleźć sposób ugody w sprawie bójki swoich małoletnich synów, a kończy się tak, że później każdy z jego uczestników nazwie to spotkanie najgorszym dniem w swoim życiu.
Ta perfekcyjnie skonstruowana sztuka to także rzecz o naszym trudnym współczesnym rodzicielstwie, które zamiast być, jak twierdzą kolorowe gazety, największą przygodą życia, staje się kolejnym powodem lęków, frustracji i agresji. Właśnie na podstawie tej sztuki Roman Polański nakręcił swój głośny film Rzeź.
Véronique Houllié:
Jolanta Fraszyńska

Michel Houllié:
Cezary Pazura

Annette Reille:
Anna Dereszowska

Alain Reille:
Michał Żebrowski


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net