Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
DON KICHOT - Inauguracja sezonu baletowego w TWŁ [Aktualizacja]
data dodania:
18.09.2019
50 tancerzy na jednej scenie, muzyka na żywo. Hiszpański temperament i pełne barw przedstawienie – „Don Kichot” rozpocznie sezon baletowy w Teatrze Wielkim w Łodzi 25 września 2019 roku. |

UWAGA! Zmiana terminu spektaklu planowanego na 26.09.2019r.

UWAGA! Balet "Don Kichot", planowany na 26 września 2019 roku się nie odbędzie. Zapraszamy na spektakl w środę 25 września 2019.To piękna i wzruszająca, ale i pełna humoru taneczna opowieść o błędnym rycerzu – Don Kichocie – którego znamy z legend oraz powieści Miguela de Cervantesa. Balet w choreografii Aleksandera Polubentseva z wykorzystaniem klasycznej choreografii Mariusa Petipy i Alexandra Gorsky'ego powraca na największą scenę w regionie łódzkim.

Co podkreśla wyjątkowość łódzkiego „Don Kichota”?
Porywające sceny, fantastyczne kolorowe kostiumy i baśniowa scenografia, dużo popisów tanecznych i subtelny humor. W spektaklu bierze udział ponad 50 tancerzy. To niecodzienna okazja zobaczyć taką ilość tancerzy na scenie na raz – mówi Wojciech Domagała, kierownik baletu TWŁ Przedstawienie wyróżnia duża liczba imponujących popisów solistycznych, a także okazałe sceny zbiorowe, przywodzące na myśl iście hiszpańską fiestę – dodaje.

Taniec z muzyką na żywo
Rozmach hiszpańskiej kultury zachwyca od pierwszych scen. Muzyka Ludwika Minkusa jest porywająca, a zarazem przystępna dla słuchaczy w każdym wieku. Niezaprzeczalnym atutem najbliższych przedstawień będzie również towarzysząca zespołowi baletowemu orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą uznanej dyrygentki – Marty Kosielskiej.

Kto wystąpi?
W przedstawieniu ujrzymy młodych artystów, których kariera rozwija się w zawrotnym tempie, m.in. Alicję Bajorek (Kitri) – młodą, dynamiczną tancerkę, której fenomenalne występy w zeszłym sezonie zapewniły awans na solistkę baletu. Zobaczymy również fantastycznego Don Basilio, w którego wciela się Yuki Itaya. Tancerza wyróżnia niesamowita technika i precyzja, ale również pewna uwodzicielska nonszalancja – jest to nie lada gratka dla tych, którzy uwielbiają techniczne popisy taneczne – mówi Wojciech Domagała – Mamy fenomenalną, uwodzicielską cygankę Mercedes i towarzyszącego jej majestatycznie kroczącego po scenie torreadora Espadę – w tych rolach wystąpią nasi soliści Ekaterina Kitaeva-Muśko i Dominik Senator. W tytułową postać wcieli się Wiktor Krakowiak-Chu.

Obsada:
Don Kichot: Wiktor Krakowiak-Chu
Sancho Pancha: Bartosz Białowąs
Kitri: Alicja Bajorek
Basilio: Yuki Itaya
Mercedes: Ekaterina Kitaeva-Muśko
Espada: Dominik Senator
Lorenzo: Grzegorz Brożek 
Gamache: Krzysztof Pabjańczyk
Amor: Aneta Kosmowska
Dolores: Bogumiła Szaleńczyk
Juanita: Sakurako Onedera
Piccilia: Stella Walasik
Koryfeje, Zespół Baletu i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

Dyrygent: Marta Kosielska 
 Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na niezapomniane przeżycia z baletem „Don Kichot” – przed nami tylko jeden spektakl – w środę 25 września o godz. 18:30. Bilety dostępne są w kasach Teatru oraz on-line w cenach od 25 złotych.

KUP BILET : „DON KICHOT” | BALET | 25 WRZEŚNIA 2019


Zdjęcia autorstwa Ewy Ryszkowskiej


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net