Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Dominik Senator - I solista baletu [wideo]
data dodania:
17.04.2020

Tuż przed spektaklami "Ciszy", planowanymi na 25 i 26 marca, zanim działalność Teatrów została zawieszona, Telewizja TOYA zrealizowała materiał z pierwszym solistą baletu naszego Teatru. Dominik Senator opowiada w nim o rolach kreowanych na łódzkiej scenie oraz wyznaje, że postać Beethovena-Człowieka ("Cisza") – którą zadebiutował jako pierwszy solista w maju 2019 roku – jest jedną z ważniejszych partii w jego życiu. Zachęcamy do oglądania!

Dominik Senator
, pierwszy solista Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi.

Łódzkiej publiczności znany między innymi jako: John ("Grek Zorba"), Beethoven-Człowiek ("Cisza"), Karol ("Ziemia Obiecana"), Książę ("Królewna Śnieżka"), Leński („Oniegin").

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Student Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego. Brał udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach baletowych. Zawodowo związany z Teatrem Wielkim w Łodzi, w którym przeszedł wszystkie stopnie kariery zawodowej tancerza (zespół baletowy, koryfej, solista). Obecnie zatrudniony na stanowisku pierwszego solisty. Wciąż związany i oddany scenie łódzkiego teatru. Stworzył wiele niezapomnianych kreacji oraz wybitnych ról solistycznych, dzięki którym zdobył uznanie krytyki i publiczności.

fot. Ewa Ryszkowska

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net